Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: roland
30 Czerwiec 2011, 08:38
Roland zrób coś
Autor Wiadomość
Luzik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 29 Czerwiec 2011, 23:15   Roland zrób coś

aby przynajmniej ten wątek był pozbawiony lamerów, którzy nie widzą o chociażby klawiszu F1.
Są tu wspaniali koledzy chcący pomagać, ale tematy poruszane przez nowicjuszy w corelu powinny być przeniesione do osobnego tematu np: POCZĄTKUJĄCY.

pozdro
Luzik
 
 
BaLoOn1 
Bywalec


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 22
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 07:51   

Twój post raczej powinnien być w dziale "Propozycje i uwagi" a nie w tym miejscu:/
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 08:38   

Luzik napisał/a:

ps. chcesz pogadać jak pracowało się w Corel 1.03 i windows 1 (ega)?

Luzik

możemy i dlaczego cd3 nie mógł być instalowany na dużych dyskach, ale nie o szpan tu chodzi tylko o pomoc. Czasami człek się wścieka, że ludzie nie wciskają F1, ale działamy nie raz jak pogotowie i hej... tak ma być. Czasami się wynika z tego niezła dyskusja która daje b.dużo każdemu. I tak ma być, bo to jest forum
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 08:43   

Ciężko będzie wyznaczyć granicę pomiędzy pytaniem lamerskim, a nie. Tym bardziej, że czasami lamerskie pytania dają podstawę do ciekawych wywodów. Ja byłbym raczej przeciwny wprowadzeniu takiej kategorii, ale jeżeli vox populi będzie innego zdania to nie ma problemu. Proszę więc o dyskusję. Z tym, że potrzebowałbym moderatorów do dbania o "czystość" działów.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 20:08   

roland, dla mnie jak wspomniałem jest dobrze - nie raz przy "prościutkim" temacie robiła się fajna dyskusja, z której można było się czegoś nauczyć.
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 20:11   

moze zrobic w "pomoz mi wykonac rysunek" ograniczenie ze moga tam pisac osoby ktore np. maja 10 postow - i to wyeliminuje osoby, ktore zagladaja tylko gdy potrzebuja tylko rysunku bez udzialu swojego wkladu, tylko z drugiej strony jak ktos nie bedzie mogl zalozyc tam tematu to wrzuci gdzie popadnie
 
 
Luzik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:01   

to tutaj też?
http://corel.wodip.opole....97957eb601390ce
ręce i nogi opadają
Luzik
 
 
Luzik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:12   

BaLoOn1 napisał/a:
Twój postak merytorycznie mówisz czyt raczej powinnien być w dziale "Propozycje i uwagi" a nie w tym miejscu:/

tak merytorycznie piszesz, czy tak aby zaistnieć?

Luzik
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:28   

s-p-i-n napisał/a:
moze zrobic w "pomoz mi wykonac rysunek" ograniczenie ze moga tam pisac osoby ktore np. maja 10 postow - i to wyeliminuje osoby, ktore zagladaja tylko gdy potrzebuja tylko rysunku bez udzialu swojego wkladu, tylko z drugiej strony jak ktos nie bedzie mogl zalozyc tam tematu to wrzuci gdzie popadnie


Dobrze gada (choć pisze byle jak), dać mu piwa :D
 
 
changela 
Znawca


Pomogła: 14 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 160
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 21:47   

s-p-i-n napisał/a:
moze zrobic w "pomoz mi wykonac rysunek" ograniczenie ze moga tam pisac osoby ktore np. maja 10 postow - i to wyeliminuje osoby, ktore zagladaja tylko gdy potrzebuja tylko rysunku bez udzialu swojego wkladu, tylko z drugiej strony jak ktos nie bedzie mogl zalozyc tam tematu to wrzuci gdzie popadnie


albo stworzy 10 postów żeby zadać pytanie i powstanie tu "śmietnik"

choć upór w zadawaniu pytań i postawa oczekująco roszczeniowa sprawia że nie chce czytać postów

może logować tylko tych którzy zapoznali się z Podstawami Obsługi Programu?
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Czerwiec 2011, 22:17   

Lepiej zrobić osobny dział dla początkujących do zadawania pytań i wtedy kto nie chce to nie będzie musiał tam zaglądać ;)

Druga sprawa jest taka, że więcej tematów, to więcej trafień w wyszukiwarkach, dzięki czemu łatwiej to forum znaleźć. Fajnie jakby było tu jeszcze więcej takich co mają pojęcie na temat Corela, grafiki i całej reszty tego "światku". Z pozostałymi można sobie poradzić, albo po prostu olać.
 
 
Luzik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 14:00   changela i struna

Właśnie określiliście w sposób zjadliwy to o co mi chodziło.
Ciekawe i bardzo ciekawe tematy są zabijane przez lamerów i ciężko się jest przedrzeć do sedna dyskusji.

pozdrawiam
Luzik
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 14:37   

Struna napisał/a:
Lepiej zrobić osobny dział dla początkujących do zadawania pytań i wtedy kto nie chce to nie będzie musiał tam zaglądać ;)

Druga sprawa jest taka, że więcej tematów, to więcej trafień w wyszukiwarkach, dzięki czemu łatwiej to forum znaleźć. Fajnie jakby było tu jeszcze więcej takich co mają pojęcie na temat Corela, grafiki i całej reszty tego "światku". Z pozostałymi można sobie poradzić, albo po prostu olać.
ja uwazam ze cale forum sluzy poczatkujacym, ale niektorzy troche naginaja nasza dobra wole :)
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 15:47   

roland napisał/a:
... do dbania o "czystość" działów.

W ramach dbania o takowa czystosc, moze pewne nicki, avatary powinny byc niedopuszczone do uzywania na forum? Zreszta regulamin tez cos mowi o pewnych tresciach.
http://corel.wodip.opole....topic.php?t=204
pozdr.
 
 
Luzik 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 1 Lipiec 2011, 20:43   no właśnie

nie żebym był jakoś obrzydliwy, ale..wawel ma rację.
Ja mu nie odpisuję i już
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Lipiec 2011, 08:14   

wawel napisał/a:
W ramach dbania o takowa czystosc, moze pewne nicki, avatary powinny byc niedopuszczone do uzywania na forum? Zreszta regulamin tez cos mowi o pewnych tresciach.


Tak, masz całkowitą rację wawel, starałem się to ignorować, ale chyba źle zrobiłem. Skontaktowałem się z rzeczoną osobą i liczę na polubowne rozwiązanie.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Lipiec 2011, 09:29   

Wydaje mi się, że warto przynajmniej "zadbać" (w sensie czyścić) wątki z prośbami o prace bez najmniejszego nakładu sił od autora wątku.

W ogóle na forach takich, jak to są dwie drogi podejścia do stylu forum - mega hiper profi, z regulaminem takim, że 3/4 wątków ląduje w koszu albo podejście luźniejsze, ale za to z porządnie posortowanymi działami.
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Lipiec 2011, 09:47   

Dlatego też jest dział "Pomóż mi wykonać rysunek", który z założenia ma być właśnie dla osób z minimalną znajomością Corela, ale potrzebującymi jakieś pomocy. Zdaję sobie sprawę, że niestety część takich próśb to "zadania domowe", wykonanie za kogoś projektu, trasowanie, itp. Dlatego ten dział wydzieliłem, aby osoby nie chcące zajmować się takimi prostymi pytaniami nie musiały tu zaglądać. Natomiast największym problemem jest zawsze to czy pytania lądują w odpowiednich działach. W miarę możliwości i wolnego czasu staram się w jakiś sposób porządkować działy. Dlatego z chęcią powitam kogoś do pomocy.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Lipiec 2011, 11:56   

Ta, ale to jest "pomóż mi", a nie "zrób za mnie" i powinniśmy piętnować takie tematy. Warn (są tu ostrzeżenia?), a jak się upiera - ban i koniec. Ja bym chciał, aby to było forum kreatywne-motywujące, a nie webhelp dla gimnazjalistów : /
 
 
joannaw.79 
Fachowiec



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 13 Cze 2011
Posty: 269
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lipiec 2011, 12:51   

Cytat:
Ja bym chciał, aby to było forum kreatywne-motywujące, a nie webhelp dla gimnazjalistów : /


z tego powodu tu weszłam.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 3 Lipiec 2011, 17:50   

A może zrobić dział "wykonaj za mnie" ale płatny na jakiś szczytny cel?
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Lipiec 2011, 08:34   

kula69 napisał/a:
A może zrobić dział "wykonaj za mnie" ale płatny na jakiś szczytny cel?

A kto będzie skarbnikiem? :lol: A, no i kto będzie się rozliczał ze skarbówką? :cry:
Tylko, że wtedy wszyscy będą omijali taki dział. A do płatnych prac jest już dział Zlecę/wykonam pracę, jednak w nim piszą tylko Ci którzy wiedzą ile czasu i pracy wymagają niektóre zadania. Ci którzy potrzebują zadania domowego na jutro rano i tak napiszą gdzie indziej.
 
 
kula69 


Wersja CorelDRAW: x5
Pomógł: 71 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 890
Skąd: Koszalin
Wysłany: 4 Lipiec 2011, 09:50   

roland, masz racje -głupi pomysł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14