Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie prostokątu o dowolnym rozmiarze
Autor Wiadomość
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Luty 2012, 21:50   Tworzenie prostokątu o dowolnym rozmiarze

Zwracam się do Was z pytaniem. Czy jest możliwość stworzenia makra, dzięki któremu po wpisaniu w okno dowolnych wymiarów np. 100/230 mm utworzy prostokąt o tych wymiarach?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Marzec 2012, 00:44   

A po co Ci makro jak takie okienko masz standardowo na co najmniej dwa sposoby?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 1 Marzec 2012, 09:17   

Oczywiście, że można sobie taką procedurę napisać, mało tego w zasadzie nie jest Ci do tego potrzebna wiedza na temat VBA, tylko tak jak Malutki zauważył, po co?
Takie polecenie wygląda tak:

Kod:
Sub Prostokat()
ActiveLayer.CreateRectangle 0, 0, 5, 5, 20, 20, 20, 20
End Sub


Te liczby to współrzędne wierzchołków i promienia zaokrąglenia poszczególnych narożników.
Zakładając że prostokąt ma być rysowany zawsze w jednym miejscu i ma np. nie mieć zaokrąglonych narożników to i tak trzeba by jeszcze do tej procedury dodać dwa pytania o wymiary, albo stworzyć formularz do ich wpisywania. Takie drobiazgi jak to czy użytkownik wpisał poprawnie liczbę czy dla żartu napisał dupa pomijam.

Sub Prostokąt()
On Error GoTo koniec ' to na wypadek gdyby źle wpisane zostały wymiary
x = InputBox("wpisz szerokość prostokąta w mm") ' pytanie o szerokość
y = InputBox("wpisz wysokość prostokąta w mm") ' pytanie o wysokość
x = x / 25.4: y = y / 25.4 ' z milimetrów trzeba przeliczyć na cale
ActiveLayer.CreateRectangle 0, 0, x, y, 0, 0, 0, 0 ' utworzenie prostokąta
koniec: ' w to miejsce nastąpi skok w razie problemów z utworzeniem prostokąta (createrectangle)
End Sub

Wystarczy skopiować tekst procedury, wcisnąć w Corelu Alt+F11 i wkleić.
Alt+F4 zamknąć okno edytora VBA i z menu Narzędzia->Visual Basic->Odtwórz uruchomić procedurę Prostokąt.
Taka procedura będzie rysowała prostokąt w lewym dolnym rogu kartki o zadanych w milimetrach wymiarach, tylko po co? :-)
Tak to wygląda w maksymalnym uproszczeniu, a przecież prostokąt może mieć jeszcze jakiś kolor konturu, wypełnienia, tip.
Gdyby tych prostokątów miało być 1000 to może miałoby to sens?
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marzec 2012, 18:36   

Cześć Panowie.
Już wtajemniczam Was w temat :-)
Jak widać poniżej, mam do przygotowania za każdym razem inną siatkę opakowania.
Za każdym razem tworzę ją od podstaw.
Bardzo lubię to robić, ale jest to coraz bardziej monotonne i popełniam ostatnio coraz więcej błędów (RUTYNA czy cuś :-) )
Wiem, że przez stworzenie odpowiednigo makra można tą pracę zautomatyzować.
Bardzo zaciekawił mnie temat makr i próbuję coś tam stworzyć samemu.
Posiłkuję się zciągawką z makr które nagrywam, potem staram się je wykorzystać.
Niestety Corel nie dysponuje gotowym oknem do stworzenia obiektu i stąd moja PROŚBA o POMOC :-)
Ostatnio zmieniony przez michal.s 1 Marzec 2012, 20:22, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 1 Marzec 2012, 19:40   

To teraz nie rozumiem jeszcze bardziej.
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marzec 2012, 20:01   

dlaczego nie rozumiesz?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Marzec 2012, 21:46   

No bo po co Ci makro gdzie musiałbyś wpisywać komendy do utworzenia takowego prostokąta jak możesz to zrobić w którymkolwiek ze standardowych okienek? A włączając przyciąganie do obiektów jednym ruchem umieszczasz go we właściwej pozycji...
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marzec 2012, 22:15   

Malutki, masz rację. Bardzo łatwo można to przygotować w Corelu tworząc i przyciągając do punktu poszczególne prostokąty. Ale wierz mi, jeżeli przygotowuje się takich siatek dziennie kilkanaście. Zajmuje to troszkę czasu.
Przygotowując makro, "przysłowiowym jednym kliknięciem" będę mógł utworzyć taką siatkę.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Marzec 2012, 22:25   

Jak to będziesz mógł to zrobić "jednym kliknięciem"? Przecież za każdym razem musisz wpisać dwa wymiary i potwierdzić - i na pewno jest je wprowadzić łatwiej za pomocą standardowych narzędzi niż makro...
A jak potrzebujesz np. 74 takie same to wpisujesz taką liczbę w okienko duplikacji i po kliknięciu są!

No chyba że potrzebujesz wykonać zupełnie inną operację, ale dobrze by było wtedy ją opisać ;)
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marzec 2012, 22:53   

Ja to widzę w ten sposób.
Wywołuję okno tworzenia prostokątu dwa razy. Jeden ma wymiar np. wys.100/szer.100 mm, drugi wys.100/szer.200 mm. Chyba, że można w jednym oknie wprowadzić dane do utworzenia dwóch elementów. Następna czynność w makrze to skopiowanie tych prostokątów o 2xszerokość czyli 300 mm. Otrzymuję 4 prostokąty 100/200/100/200. Kolejna czynność to skopiowanie ich o wysokość, czyli 100 mm i zmniejszenie o połowę bazując na dolnej krawędzi skopiowanych prostokątów. Kolejna czynność to powtórzenie w/w czynności tylko w dół i gotowe :-)
Nieźle to sobie wymyśliłem prawda?

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2 Marzec 2012, 02:17   

Zapomniałeś o skrzydełku do sklejania.
Eksperymentowałem w X3 i w takiej wersji jest cdr.

PUDELKO.ZIP
Pobierz Plik ściągnięto 762 raz(y) 13.71 KB

 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Marzec 2012, 03:24   

Faktycznie zapomniałem o skrzydełku :->
chezare, przeglądałem plik który załączyłeś i BINGO, to jest to o co mi chodziło.
Teraz widzę, że sam nie był bym w stanie tego zrobić (no ale może :-> )
Jutro tylko dopracuję ostatni bok, bo generuje się jakiś strasznie duży, potem jeszcze skrzydełko, wymiarowanie i czas który spędzałbym na tworzeniu od podstaw siatek, będę mógł spędzić na forum :->
chezare WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC
A teraz chyba załużyliśmy na BARDZO GŁĘBOKI SEN (na pewno TY zasłużyłeś :-> )
Dobranoc chezare.

p.s. sprawdzałeś może materiały z wątku "makro data"?

Malutki, to jest właśnie to "jedno kliknięcie" :->
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Marzec 2012, 23:48   

Witam ponownie.
Nawiązując do wcześniejszego tematu, to udało mi się dojść to takiego efektu

Próbowałem już wszystkiego i niestety nie mogę sobie poradzić z wymiarowaniem w makrze, tak jak poniżej.
Czy jest możliwość, żeby tą czynność zautomatyzować?
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Marzec 2012, 10:53   

Znalazłem w sieci cuś takiego, lecz mam problem z wprowadzeniem tego w życie.
Czy mogę prosić o pomoc w modyfikacji poniższego kodu.
W wierszu "Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension" wyskakuje błąd.


Kod:
Sub MakeDimensions()
Dim x As Double, y As Double, sx As Double, sy As Double
Dim pt1 As SnapPoint, pt2 As SnapPoint
Dim s As Shape

ActiveSelection.GetBoundingBox x, y, sx, sy
Set pt1 = CreateSnapPoint(x, y)
Set pt2 = CreateSnapPoint(x + sx, y)
Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension(cdrDimensionHorizontal, pt1, pt2, True, , , cdrDimensionStyleDecimal, Units:=cdrDimensionUnitIN)

s.Dimension.TextShape.SetPosition x + sx / 2, y - 1
Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension
Set pt1 = CreateSnapPoint(x + sx, y)
Set pt2 = CreateSnapPoint(x + sx, y + sy)
Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension(cdrDimensionVertical, pt1, pt2, True, , , cdrDimensionStyleDecimal, Units:=cdrDimensionUnitIN)
s.Dimension.TextShape.SetPosition x + sx + 1, y + sx / 2
End Sub
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 8 Marzec 2012, 01:09   

Procedura w trochę dziwny sposób wymiaruje zaznaczoną figurę.
Jak przeczytasz informację, która się pojawia w chwili wyświetlenia komunikatu o błędzie, to będziesz wiedział dlaczego ten błąd powstaje. To polecenie powoduje zwymiarowanie obiektu i może być wywoływane z całym stadem parametrów z czego 4 muszą zostać podane. Rodzaj wymiaru, np. pionowy albo poziomy, współrzędne początkowego punktu i końcowego oraz to czy tekst wymiaru ma zostać wycentrowany. Jak tego nie ma, to jest błąd. Wyżej jest to samo polecenie.
Postaw apostrof przed tą linią i zobacz czy procedura robi to co chciałeś?
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 8 Marzec 2012, 19:24   

michal.s napisał/a:
W wierszu "Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension" wyskakuje błąd.

No tak, bo ten wiersz jest niepotrzebny. Nie można odwoływać się do metody która wymaga zadeklarowania zmiennych bez zadeklarowania wymaganych zmiennych. Poza tym zapis ActiveLayer.CreateLinearDimension bez przypisania może i był by poprawny, ale w przypadku przypisywania danych trzeba używać nawiasów np. ActiveLayer.CreateLinearDimension().

Jak się przejdzie z VBA na VSTA to później zaczyna się dostrzegać takie rzeczy :P

Po wywaleniu wiersza zaczyna wymiarować zaznaczony obiekt automatycznie.

michal.s napisał/a:
Nawiązując do wcześniejszego tematu, to udało mi się dojść to takiego efektu
Obrazek
Próbowałem już wszystkiego i niestety nie mogę sobie poradzić z wymiarowaniem w makrze, tak jak poniżej.
Czy jest możliwość, żeby tą czynność zautomatyzować?
Obrazek

Myślę, że wogóle całe makro dało by się do tego napisać. Trochę szkoda, że w tym miesiącu nie mam wogóle czasu :(

Mógł bym się podjąć takiego makra komercyjnego byle nie dla Windowsa 7 64bit. Bo tam piszę tylko proste makra z uwagi na różne ciekawe problemy ze zgodnością i uprawnieniami które miałem w ciągu ostatnich miesięcy pracy...
Ogólnie to bardziej skomplikowane makra piszę tylko dla konkretnej wersji Corela i konkretnej wersji Windowsa(ograniczenia referencji w VB.NET), a jak ktoś chce makro które działa w dowolnej z wersji to może albo kupić kody źródłowe i sobie przekompilować program w razie potrzeb lub dopłacić za aktualizację do każdej z wersji Corela + windowsa. Testowanie makra na dowolnym systemie zawsze jest bardzo pracochłonne, przeważnie wymaga poprawek i nikt nie chce za to zapłacić...

Jak by jakoś logicznie określić parametry takiego pudełka w formie tabelki to można by z automatu generować takie pudełka podając tylko wymiary lub wczytując je z jakiegoś xmla.

Kiedyś robiłem fajne makro do cięcia laserem w Corel Draw. Robiło ono zadaną siatkę gdzie każda linia była w inną stronę by laser się nie męczył za bardzo :)
Tutaj sytuacja jest trochę inna, ale myślę że to było by coś w rodzaju biblioteki generującej kolorowe tabelki w X3 którą pisałem kilka miesięcy temu.
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Marzec 2012, 11:03   

Po usunięciu wiersza "Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension" procedura wymiaruje bok w poziomie i przerywa operację komunikatem poniżej.



Macie rację wiersz jest zbędny.

test wymiarowanie X4 forum.cdr
plik X3 zapisany z makrem
Pobierz Plik ściągnięto 796 raz(y) 25.09 KB

 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 9 Marzec 2012, 17:28   

Cytat:
Macie rację wiersz jest zbędny.

Nie wiem czy mówisz że jest zbędny czy też mówisz to złośliwie :)

Na X3 wszystko działa. Ta linia na pewno jest zbędna. Jeśli nawet w planach miała ona czemuś służyć to zawiera niekompletny kod.
Metoda CreateLinearDimension zawiera parametry wymagane:
- Type typu: cdrlineardimensiontype
- Point1 typu: SnapPoint
- Point2 typu: SnapPoint
oraz szereg opcjonalnych parametrów. Podtrzymuję twierdzenie że linia jest zbędna.

Czytaj lepiej co sugeruje ten błąd. Co ciekawe również określenie TextX i TextY może nie być opcjonalne w innej wersji Corela niż X3 bo "u mnie działa" :D
Te parametry nie są opcjonalne, ale widać bez ich określenia też to może działać :) w X3. To jest normalka w VBA Corela, że coś niby wymaga zadeklarowania, ale jednak działa. Używając VB.NET nie da się popełnić takiego błędu.

Zobacz sobie taki myk:
Kod:
Sub MakeDimensions()
    Dim x As Double, y As Double, sx As Double, sy As Double
    Dim pt1 As SnapPoint, pt2 As SnapPoint
    Dim s As Shape
   
    ActiveSelection.GetBoundingBox x, y, sx, sy
    Set pt1 = CreateSnapPoint(x, y)
    Set pt2 = CreateSnapPoint(x + sx, y)
    Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension(cdrDimensionHorizontal, pt1, pt2, True, 10, 10, cdrDimensionStyleDecimal, Units:=cdrDimensionUnitIN)
   
   
    s.Dimension.TextShape.SetPosition x + sx / 2, y - 1
    'Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension()
    Set pt1 = CreateSnapPoint(x + sx, y)
    Set pt2 = CreateSnapPoint(x + sx, y + sy)
    Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension(cdrDimensionVertical, pt1, pt2, True, 10, 10, cdrDimensionStyleDecimal, Units:=cdrDimensionUnitIN)
    s.Dimension.TextShape.SetPosition x + sx + 1, y + sx / 2
End Sub


Zmieniło się to, że dodałem 10 w miejscach pustych w metodzie CreateLinearDimension.

Może tak być, że w X4 coś nie działa. Przykładowo w X5 są problemy z eksportem z kompresją do Tif (z makra) i nic się z tym nie da zrobić bo to jest błąd Corela (zresztą zgłaszany do Corela bez rezultatu). VBA dla Corela w przeciwieństwie do VBA Office miewa "ciekawe stany umysłu".
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Marzec 2012, 21:46   

MaroQ, ani przez moment nie byłem złośliwy.
Wszystkie rady, które mi przekazujecie (mam na myśli Ciebie i Chezare), sumiennie wprowadzam w życie i już mam tego efekty. Makro do siatki opakowania przygotowałem w X5 i działa bez zarzutu. Jest tylko jeden mały problem. X5 mam trialową, a normalnie pracuję w X4 i w/w procedura do wymiarowania w niej nie działa. Spróbuję rozwiązania, które zaproponowałeś i dam Ci znać. Mam nadzieję, że zadziała :) Dziękuję Tobie bardzo za poświęcony mi czas i za POMOC :-)
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
  Wysłany: 9 Marzec 2012, 23:42   

MaroQ, NIE DZIAŁA :-(
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 10 Marzec 2012, 12:08   

Ta ostatnia procedura zamieszczona przez MaroQ w X3 działa, nie wiem jak w X4 bo nie mam?
Komunikat, o którym wspomniałeś wyżej bierze się najprawdopodobniej stąd, że do wymiarowania Corel używa aktualnie ustawionego fontu i aktualnie ustawionego jego rozmiaru, który musi się mieścić w jakichś granicach, ewentualnie być może jest za duży żeby się zmieścił w miejscu, w które próbuje go wstawić procedura?
Co oznacza "NIE DZIAŁA"?
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Marzec 2012, 13:10   

Komunikat który wyskakuje w X4 wygląda jak poniżej.
Próbowałem już zmieniać ustawienia tekstu na mniejszy i większy, cały czas występuje błąd.
Zastanawia mnie jedno. W makrze podany jest parametr Units:=cdrDimensionUnitMM, w ustawieniach domyślnych są cm, a zwymiarowany element jest w in. Czyż nie jest to dziwne?
A może można wymusić przez makro wszystkie parametry wymiarowania?
Zaznaczony element zostaje zwymiarowany i później procedura zostaje wstrzymana komunikatem i nie zostaje wykonana pozostała część procedury.

Pisząc NIE DZIAŁA miałem na myśli myk który zaproponował MaroQ.

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 10 Marzec 2012, 19:26   

Michał, zajrzyj do pomocy na temat tego polecenia. Wygląda na to, że można ustawić praktycznie wszystko, od jednostek po kolory :-)
Jedyny problem jaki tu widzę i którego nie da się rozwiązać, to to, że polecenie nie ma rozumu i nie potrafi czytać naszych myśli i wymiarować to co akurat chcemy :-)
Chociaż zamiast całej figury można zaznaczyć dwa punkty, ale wtedy procedura nie będzie wiedziała czy poziomo, pionowo a może na ukos? :-)
Cały problem, od początku wydaje mi się bardziej zabawą typu da się to zrobić czy nie, niż poszukiwaniem praktycznych rozwiązań? Jedyna korzyść z tego taka, że czegoś się przy okazji nauczysz. Kilka prostokątów można narysować w parę chwili, a pomylić się przy ich wymiarowaniu tak samo łatwo wpisując wymiary w oknie programu jak w formularzu.
 
 
michal.s 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 65
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Marzec 2012, 23:10   

Chezare, wymiękam.
Siedzę i siedzę i :evil: .
Wypróbowałem już wszystkie kombinacje wprowadzając dane z pomocy, tak jak sugerowałeś.
Sam nie jestem w stanie nic zrobić.
Proszę Ciebie jako EXPERTA O POMOC w prawidłowym zapisaniu wiersza :-)
Kod:
Set s = ActiveLayer.CreateLinearDimension(Type As cdrLinearDimensionType, Point1 As SnapPoint, Point2 As SnapPoint, [TextCentered As Boolean = True], [TextX As Double], [TextY As Double], [Style As cdrDimensionStyle = cdrDimensionStyleDecimal], [Precision As Long = 2], [ShowUnits As Boolean = True], [Units As cdrDimensionLinearUnits = cdrDimensionUnitMM], [Placement As cdrDimensionPlacement = cdrDimensionWithinLine], [HorizontalText As Boolean = False], [BoxedText As Boolean = False], [LeadingZero As Boolean = True], [Prefix As String], [Suffix As String], [OutlineWidth As Double = -1], [Arrows As ArrowHead], [OutlineColor As Color], [TextFont As String], [TextSize As Double], [TextColor As Color]) As Shape
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 13 Marzec 2012, 07:14   

Długi wiersz :-) Jeśli to jest rzeczywiście jeden wiersz to ok, ale jak po drodze wciskałeś enter, to takie coś nie zadziała bo interpreter nie traktuje tego jako całości, nie wnikam w tej chwili w poprawność tego zapisu. Jak masz długi kod i w następnym wierszu jest dalsza część kodu, to na końcu stawia się znak _, który informuje interpreter, że w kolejnym wierszu jest dalszy ciąg polecenia.
Jak ja bym powiedział, że jestem ekspertem od VBA, to Szaman by mnie zabił i całkiem słusznie zresztą :-) . Ja na VBA się dosyć mizernie znam, ale miałem do czynienia z paroma innymi językami programowania, stąd może mi czasami łatwiej?
Na razie mam problem z czasem, ale jak problem się do wieczora nie rozwiąże, to się temu przyjrzę i mam nadzieję, znajdę rozwiązanie :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 16