Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczniki cięcia
Autor Wiadomość
Rayan 
Początkujący


Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 26 Czerwiec 2007, 07:46   Znaczniki cięcia

Witam wszystkich zanawców corela i nie tylko.
Mam taki problem - zrobiłem sobie zdjęcia do dowodu osobistego. Przygotowałem to wszystko w Corelu Photo-paint i wszystko jest OK, ale problem pojawia się w momencie eksportu pliku do jpeg-a, otóż wraz ze zdjęciem chciałbym wyeksportowac znaczniki cięcia (tak jak to sie robi wysyłając do drukarki) zeby było łatwiej pociąć to zdjęcia na pojedyńcze - ale chyba sie nie da? Macie jakiś sposób na taką dolegliwość Corela?
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 26 Czerwiec 2007, 16:27   

Automatycznie tylko przy DRUKOWANIU (tutek). Przy zapisie pozostaje tylko rozkładanie ręczne.

Można to stosunkowo prosto obejść, jeżeli komuś się chce - trzeba zainstalować drukarkę, która drukuje do *.pdf (np. PDF Creator), tak stworzony plik otworzyć/zaimportować do Corela i wtedy zapisać jako bitmapę. Tyle, że po co komu wtedy bitmapa, jak może mieć pdf-a :mrgreen: ?
 
 
Stawe 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X5, X6
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 214
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Lipiec 2007, 01:22   

Czy nie prościej zaimportować zdjęcie do Corel Draw, powielić tyle razy ile potrzeba i dodać kreski? I tak będzie problem bo pociąć wg kresek można tylko w jednym kierunku, np. pionowo na pasy. W drugim kierunku trzeba już "na oko".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13