Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
skrypt do liczb
Autor Wiadomość
coreluser
Początkujący


Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 1
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 18 Grudzień 2012, 16:53   skrypt do liczb

Witam

proszę o pomoc
potrzebuję skrypt do corela który:
- ma podobny interfejs jak na rysunku
- pozwala wybrać czcionkę systemową
- w polu "wybór liczb" pozwala wprowadzić cyfry np.: od 21 do 28
- w polu "wysokość liczb" pozwala na wprowadzenie wysokości wybranego zakresu liczb
- w polu odstęp miedzy cyframi pozwala na wprowadzenie odstępu miedzy cyframi liczb

interesuje mnie mniej wiecej takie dzsiałanie jak opiszę poniżej:
załóżmy że, wybieram sobie czcionkęo nazwie ARIAL, następnie wprowadzam interesujący mnie zakres liczb
np.: od 21 do 28, wysokość liczb 50mm, i odstęp miedzy cyframi 5mm.
Chciałbym żeby program wygenerował mi liczby z zakresu 21-28 tzn. 21,22,23,24,25,26,27,28 z ustawieniami jak
liczba niebieska na rysunku.
czyli ja to widzęmniej wiecej tak: skrypt generuje liczby z podanego zakresu, zamienia je na krzywe i
np. dla liczby 26, rozbija ją na cyfry 2 i 6 , 2-ce nadaje odopwiedniąwysokość i 6-ce tak samo, ustala między
nimi odstęp i łączy w jedną liczbę która jest o podanych parametrach.

z góry dziękujęza pomoc.

interfejs.jpg
interfejs
Pobierz Plik ściągnięto 473 raz(y) 389.44 KB

 
 
Stipa 
Praktyk
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Bytów
Wysłany: 9 Styczeń 2013, 14:03   

Będę nudny i odpowiem to samo, co w paru poprzednich postach na grupie. EZ Macros. Poczytaj sobie inne moje posty, zwłaszcza ten, w którym założyłem wątek o tym programie. Wg mnie metoda jest taka, że masz na pulpicie np trzy okienka kalkulatora (w jednym docelowa wysokość liter, w drugim odstęp, w trzecim kolejna liczba) i okno corela z pionową kreską o wielkości 2 razy większej niż wpisywane liczby (żeby po wyzoomowaniu na krekę mieć liczby w fajnej do pracy wielkosci). I nagrywasz akcję:
- kalkulatorze 3 zwiększasz liczbę i ctrl C
- wpisujesz ją ctrl V w corelu na środku ekranu
- Ctrl K rozdziala ją na osobne cyfry
- zaznaczasz metodą 'objechania prostokątem' obie cyfry, rozkrzywiasz i równasz w pionie do środka
- tak samo zaznaczasz po kolei każdą z nich, nadajesz jej w okienku na belce gornej odpowiednią wysokość (którą wczytujesz ctrl C z drugiego kalkulatora), doznaczasz kreskę i równasz do lewej/prawej
- Zaznaczasz lewą cyfrę, w okienku przesuwu kursorem wstawiasz wielkość z trzeciego kalkulatora (chociaż w zasadzie od początku możesz ją mieć odpowiednio ustawioną) i kursorem przesuwasz ją w lewo.
- znow zaznaczasz "prostokątem" obie cyfry i ctrl L w jedną krzywą.
- Shift strzałka wyrzuca krzywą poza obszar wyzoomowania i możemy robić następną liczbę. Tylko musisz ustawić, że shift strzałka=50xstrzałka na przykład.

Te wszystkie operacje można sobie nagrać w EZ Macros, a następnie całą sekwencję odpalić jednym klawiszem.

Nie ma metody by to zrobić bez rozkrzywiania napisów. Zauważ, że każda litera zaczyna się trochę dalej, niż to pokazuje jejwęzeł (ten z lewej na dole) i ta odległość jest dla każdej litery inna.

Jeżeli sobie dobrze zdefiniujesz makro, dobrze ustawisz okienka poszczególnych programów, to będziesz mógł odtworzyć sytuację za miesiąc i jechać następne liczby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16