Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Generowanie recept
Autor Wiadomość
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Grudzień 2012, 14:30   Generowanie recept

Znajomy lekarz poprosił mnie o wydrukowanie paru bloczków recept. Mam taki program, niestety przestarzały - nie obsługuje 22-cyfrowego kodu. Nie znalazłem żadnego takiego aktualnego programu, natomiast producent mojego starego zarzucił ten produkt.
W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was może ma takowy i mógłby wygenerować plik? Lub zna jakiś aktualny program do kupienia - ale jakiś tani, bo robię to właściwie po znajomości i na pewno nie wydam kilkuset złotych. Zlecić tego też za bardzo nie mogę, gdyż na receptach będą drukowane dodatkowe informacje (właściwie personalizacja), ale z tym to już sobie poradzę bez problemu...

[Edycja]
Znalazłem na razie coś takiego: http://www.pl-soft.pl/recepty.html ale jeżeli ktoś będzie miał jeszcze jakiś link to chętnie tam zajrzę.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 27 Grudzień 2012, 20:10   

a takie

http://www.forumsoft.pl/recepty/

http://www.jzk.pl/drukrecept

http://gabelek.pl/

ten pierwszy link chyba najlepszy bo program został przygotowany na rok 2013
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 16:41   

Czyli Tobie Malutki potrzebny jest w zasadzie program, który wstawi kod kreskowy?
Ja bym użył np. Avery
Narysowanie tej recepty np. w Corelu :-) to chwila roboty, przygotowanie bazy danych z numerami i całą resztą następna, print i gotowe.
Tak całkiem poważnie, to swego czasu trochę sobie o kodach kreskowych poczytałem i wiem, że skonstruowanie tego obrazka tak żeby się bez problemu czytał wcale nie jest prostą sprawą, do tego dochodzi jeszcze sprawa sprzętu na którym się drukuje.
Jeszcze poważniej. Idź do tego swojego znajomego i powiedz mu, że jest potrzebna stówka na program, lekarza chyba stać i będzie mógł sobie drukować recept ile będzie chciał :-)
Przeszkolisz go i jeszcze jakieś zwolnionko przy okazji załatwisz :-)
Aha, tek kod to chyba EAN-128?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 22:13   

Gdyby to był jeden kod czy nawet dziesięć to by nie było problemu - gorzej jak tych kodów trzeba zrobić kilkaset a nie można policzyć sobie za to więcej niż kilkadziesiąt złotych (w tym projekt, robocizna, impozycja i koszt materiałów eksploatacyjnych)!
Ostatecznie dogadałem się z drukarnią specjalizującą się w druku recept i wygenerowali mi plik za kilkanaście złotych co mi wystarczyło, żeby do impozycji dołożyć dodatkowe informacje i wydrukować. Jednak temat zostawiam otwarty, może się komuś przyda...
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 22:36   

Malutki napisał/a:
a nie można policzyć sobie za to więcej niż kilkadziesiąt złotych (w tym projekt, robocizna, impozycja i koszt materiałów eksploatacyjnych)!


https://secure.mp.pl/recepty/podaj_numery

2 złote za bloczek 100 recept - słownie: dwa złote.

Obym nigdy do tego Twojego lekarza nie trafił.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Grudzień 2012, 22:58   

Wiem, wiem - takich drukarni są setki, tyle że ja potrzebowałem dołożyć coś jeszcze do drukowanego wzoru a moja drukarka "zbiera" ślad toneru z niektórych innych urządzeń (po włożeniu zadrukowanego już papieru), więc musiałem drukować to sam ;)

Zresztą spróbuj złożyć zamówienie poniżej kilkudziesięciu bloczków (zamiast kilku) a nagle okaże się, że cena pojedynczego nagle urasta do dziewięciu czy dziesięciu złotych netto za bloczek...
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Styczeń 2013, 23:18   

Malutki, moja drukarnia głównie robi recepty (już od lat, dla setek lekarzy, przychodni i szpitali), i powiem tyle: jak chcesz uderzyć w coś za 300 PLN to bierz to cudo z PL-Soft'a, bo całkiem spoko to to, bardzo dobry kontakt z firmą itp. pozwala na różne cuda (poza wyborem czcionki przy świadczeniodawcy, ale najprawdopodobniej można to obejść przez zrobienie tego co chcesz jako JPG i użycie obrazka jako "pieczątki").

Przestroga dla wszystkich, którzy chcieliby drukować recepty: NIE KUPUJCIE PROGRAMU RECEPTY_PRO Z FIRMY ForumSoft. Jak ktoś będzie chciał wiedzieć dlaczego, to opowiem, ale to zbyt długi temat i nie chcę nawet tracić bajtów na forum na rzecz tego syfu :-P

Malutki, jeszcze jedno info. Od dnia 1 stycznia tego roku weszły recepty z numerami zaczynającymi się od 02... - wymogiem są 2 dodatkowe kody kreskowe:
1) wygenerowany na podstawie REGONU na górze recepty, pod "pieczątką";
2) wygenerowany na podstawie PWZ lekarza powiększonego o 3 cyfry kontrolne.
Reasumując, na każdej recepcie będą teraz 3 kody kreskowe (te dwa co wyżej + oczywiście kod danej recepty), więc bez specjalistycznego programu jak np. ten z PL-Softa daleko nie ujedziesz.

Piszę to wszystko, bo musieliśmy wypier... 40.000 (słownie czterdzieści tysięcy) recept z jednego dnia, zanim powyższe informacje dotarły do nas drogą pantoflową i potwierdziliśmy je w kilku źródłach (wydrukowaliśmy bez tych dwóch nowych kodów, czyli jak dotychczas).

Może pozwoli to komuś z Was unikąć wtopy :->
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Styczeń 2013, 23:26   

Dzięki, ale tak jak pisałem udało mi się dostać "recepty" w pliku, więc mogłem tam dodać co chciałem. Program mógłbym kupić dla tej jednorazowej pracy ale udało mi się tego uniknąć - po przeglądnięciu dziesiątków programów i wielu innych wątków jestem prawie specjalistą w tym temacie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15