Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: roland
5 Luty 2013, 09:42
Tapatalk - dla użytkowników smartfonów
Autor Wiadomość
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 3 Luty 2013, 12:54   Tapatalk - dla użytkowników smartfonów

Witam,

postanowiłem w końcu napisać, ponieważ jestem użytkownikiem wielu forów internetowych i wiele z nich na dzień dzisiejszy korzysta z programu Tapatalk, który chciałbym tu przedstawić.

Umożliwia on w bardzo łatwy, czytelny i szybki sposób przeglądanie forum na naszych smartfonach. Dość często przeglądam fora z pozycji telefonu czy tabletu. Niestety niektóre z nich nie dają możliwości przeglądania ich przez program Tapatalk, ponieważ wymaga do zainstalowanie wtyczki do systemu forum. Przeglądanie z poziomu przeglądarki nawet na tablecie jest dość uciążliwe, przez co użytkownikom takim jak ja, program Taptalk jest idealnym rozwiązaniem.

Dodatkową zaletą jest fakt, że program jest stale rozwijany przez najlepszych programistów z forum XDA, czyli największego na świecie forum zrzeszającym użytkowników smartfonów. Oprócz tego istnieją również wtyczki do popularnych przeglądarek (również stale rozwijane), działające na zasadzie notifierów o nowych postach.

Jeżeli administracja byłaby zainteresowana takim rozwiązaniem, to więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.tapatalk.com

Aha, oficjalnie Taptalk wspiera już tylko skrypt PhpBB w wersji 3.0, więc jeśli forum jest oparte o wersję 2.x, to temat można uznać za nieważny ;) No chyba, że zaktualizować forum do v.3, chociaż to już raczej poważny zabieg.
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Luty 2013, 13:44   

Witam

Niestety forum jest postawione na phpBB modified by Przemo, a na tej wersji nie da się zainstalować
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 4 Luty 2013, 17:11   

tu pozwole się♣ nie zgodzić, to da się postawić(muli niemiłosiernie) ale sensu to najmniejszego nie ma,styl strony jest prosty ,wyraźny i rzeczowy,po grzyba aplikacja redukująca styl???tym bardziej że to forum graficzne,no to był by zbytek łaski i do tego kompletnie nie potrzebny,takie jest moje zdanie,toć są np opera mobile ,która moim zdaniem daje obszerne możliwości,a to to taki gadżet ,który niekoniecznie jest potrzebny,no ale to moje zdanie :lol:
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 4 Luty 2013, 17:29   

Bidon, jak zwykle gadasz aby gadać. Ta aplikacja jest po to, by wygodnie używać forum na telefonie/tablecie. Tak jak pisałem wcześniej, żadna przeglądarka nie umożliwi wygodnego przeglądania forum, chociażby przez konieczność klikania w małe linki, buttony itp.

Poza tym TO forum graficzne ma zwykły standardowy styl PhpBB, więc aplikacja za wiele nie ogranicza. Tapatalk skutecznie wyświetla zawartości graficzne postów, więc też nic nie umknie.

Kolejna sprawa, że firma nie supportuje wersji starszych niż PhpBB 3 i pochodnych, więc dalsza dyskusja i tak nie ma sensu.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 4 Luty 2013, 18:02   

nie gadam,by gadać ,wiem o czym pisze jesli chodzi o takie tematy,to raczej ty jesteś gadżeciażem ,ta aplikacja jesli chodzi o te forum totalnie nic by nie wniosła,to poprostu,gadżeciarstwo nic więcej,i nie pisz mi takich akcji,jeśli chodzi o aplikacje na telefon to możemy ewentualnie z twoim podejściem pogadać o wiośnie jaka będzie,i nie gniewaj się ale akurat tutaj nie masz racji,ja już robiłem aplikacje na telefon,chociażby tapstack z iphone(we flash ją napisałem dla telefonów bezsystemowych,aczkolwiek działa też na systemowych),no i co ,i guzik,pobrali userzy i co stwierdzili,że aplikacja jest do niczego nie potrzebna,a dlaczego ,bo akurat nie korzystają z funkcji w niej zawartych,i tutaj będzie to samo,admin się natrudzi,straci kilka godzin żeby postawić,i co i nic nie będzie paru userów napisze i na tym się skończy,totalnie zbędna aplikacja przy tej wersji forum,takie moje zdanie jest
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 4 Luty 2013, 19:49   

heh ;)

Z góry proszę o zamknięcie tematu, bo jest już nieaktualny.

Pisać to sobie możesz tych programów tysiące (we flashu zwłaszcza :roll: ) i możesz mieć w tym temacie więcej wiedzy ode mnie, ale jak sam napisałeś, userzy stwierdzili, że nie potrzebne są im funkcje tego programu. Jednak są inni userzy (tacy jak ja), których tego programu używają i "funkcje" są potrzebne. Poza tym z tego wnioskuje, że funkcje takie jak "odpowiedz, PM, edytuj post" czy nawet zwykłe czytanie postów i cała reszta innych funkcji, również nie są potrzebne. W takim przypadku istnienie jakiegokolwiek forum jest bezzasadne.

A no i oczywiście takiego programu we flashu też bym nie używał, bo z pewnością będzie do niczego, jak reszta flasha :) (Stwierdzam jako użytkownik flasha, któremu nie są potrzebne jego możliwości).

I nigdy nie zakładaj z góry opinii na czyjś temat, bo nie wiesz z kim możesz rozmawiać. Tak samo zresztą jak i teraz.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 4 Luty 2013, 19:55   

:-D ja nigdy niczego nie zakładam,to ty zacząłeś,ale oki,każdy ma swoją wizje,więc temat do zamknięcia :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14