Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
beautiful mind czyli 100% mana
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 23 Luty 2013, 11:37   

radd, moje słowa nie były w żadnym wypadku skierowane do ciebie i oczywiście załapałem, że to pół żartem ;-) Opisywałem raczej tych (zapewne) młodych, (niepodważalnie) odważnych oraz (zazwyczaj) bezkrytycznych wobec siebie ludzi, którzy po prostu nie widzą, czym jest logo. Nie chodzi mi tutaj o to, że brak komuś warsztatu, czy nawet talentu, bo dobre, zwycięskie logo można nawet w paint'cie wysmyczyć i może to zrobić zupełnie początkujący grafik. Podstawą jest jednak wiedza JAK i DO CZEGO służy logo oraz JAKIE SĄ ZASADY I PRZEZNACZENIE identyfikacji wizualnej firmy.

Ja nie zaliczam się do prawdziwych fachowców. Jestem zupełnie początkującym na tym polu, w porównaniu do takiego gogmana (szacun, wuja :poklon ). Po prostu jak coś robię, to staram się robić do dobrze. Czasem jak siedzę i oś tam skrobię na te kretyńskie konkursy, to często jak spojrzę co zrobiłem, to chwytam się za głowę i zwyczajnie nie wysyłam, bo jestem perfekcjonistą i jeśli już ja jestem nie do końca zadowolony z projektu, to niby czemu ktokolwiek inny miałby być? Niektórzy jednak ślą jak leci zalewając nas potopem tandety i kiczu :-|
 
 
radd 
Praktyk
radd


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: z-ść
Wysłany: 23 Luty 2013, 14:49   

Luzik.
Rozumiem że takowe rzeczy mogą śmieszyć, lub nawet załamywać :)


A Gogman to faktycznie najmistrz :poklon
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 23 Luty 2013, 20:49   

Ale mi pochlebiacie chłopaki :oops:
radd, to jest wektor czy raczej rastrowa grafika?
Kolory są super i gdybym był dzieckiem to bym się wpatrywał w tą grafikę jak nic.
Bardzo pozytywna grafa... ale nie na logo - bardziej ilustracja do "poczytaj mi mamo"

Ps. Czapka wycięta z jakiegoś foto? bo wydaje się, że jest gorszej jakości niż reszta projektu?
 
 
radd 
Praktyk
radd


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: z-ść
  Wysłany: 23 Luty 2013, 21:37   

znowu niezrozumienie
to nie moje. Nie mam pojęcia co to jest.
w zasadzie jeszcze lepszego dżina tam widziałem.

mam tam ten sam nick, moje pracę zapewne nie powalają na kolana, ale bez przesady.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 28 Luty 2013, 16:54   

Wrzucam tu projekty, o których była mowa w temacie "LUMI"

Projekt wytypowany
Brief, cyt. Zależy nam, aby logo było proste, może być też lekko „rysunkowe”, jednokolorowe (kolor pomarańczowy) – może być jednokreskowe, tak aby można je było bez problemu umieścić na różnych rodzajach materiałów - plastik, guma, tworzywo sztuczne, tkaniny itp.,



BRAWO!!


A tutaj Logo do kanału youtube ZombieBuzzTV



Szkoda, że tu się nic nie rusza, lepszy efekt by był.

I następny - Logo dla inches
Brief, cyt. ... Chcielibyśmy, aby projekty nie były banalne - tj. wrzucenie igły zamiast literki "i" to nie jest to, czego szukamy.



:shock: cóż za niebanalne rozwiązanie.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Luty 2013, 20:10   

Powyższe "rewelacje" wygrały z tym:


Inches" niestety nie pokażę, bo klient "wyeliminował" resztę zostawiając tylko zwycięski - nie można podejrzeć pozostałych projektów.

I co? Klient dobrze wybrał? :-/
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 8 Marzec 2013, 20:00   

do dupy logo i papier firmowy xD

http://www.viola.com.pl/
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Marzec 2013, 23:29   

Nie no, rewelacja ^_^ najbardziej chyba podoba mi się (poza samym logo) ta czerwona stopka z czarnymi napisami - idealny sposób, żeby nie móc skserować absolutnie żadnych istotnych informacji. Brawo! "wędliny dla rodziny" jest jest niezłe - wygląda, jakby dostało się tam przez przypadek. Eh, brzydko pachnie poPGRowskimi zakładami produkcyjnymi. Swoją drogą ciekawe, czy takie firmy, skądinąd chyba całkiem spore, zatrudniają speca od marketingu. Jeśli tak, to gość nie zarabia na swój chleb :-/
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 9 Marzec 2013, 10:14   

Raczej spec od marketingu nie będzie potrzebny :D

Ps. na filmie jeszcze inne logo ;]

http://wiadomosci.gazeta...._Zakladach.html
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Marzec 2013, 10:49   

Masz na myśli to nad drzwiami zakładu w 0:05 minucie? :lol: Dzieło geniuszu, bez wątpienia :mrgreen:
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Marzec 2013, 14:48   

Na CORTONie ostatnio mało zleceń, ale udało mi się zauważyć pewien dość oryginalny projekt:


"Łapka" rządzi!
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 26 Marzec 2013, 21:11   

przez ostatnie miesiące obserwuję corton.pl i stwierdzam, że nie trzeba kopiować "logotypów" na nasze forum... wystarczy wejść i się pośmiać... poziom tego konkursowego portalu upadł na glowę...
głupi przykład: http://corton.pl/konkurs/...logo-dla-fatpak
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 9 Kwiecień 2013, 14:32   

Konkurs:
Nazwa i logo nowej siedziby Centrum Dystrybucji Ceramiki Marazzi - 1200zł ;]

Jedna z prac xD

Podoba mi się :mrgreen:




A tu druga reakcja na ten sam konkurs :mrgreen:

 
 
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 15:31   

Hahaha "hemoglobina" to moje dzieło, dzięki gogman, że mnie doceniłeś
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 12 Kwiecień 2013, 23:01   

dobrze dobrze,, róbcie tam bajzel... jestem za zakmnieciem takich stron.. !
 
 
cardarikus
Początkujący


Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 16 Kwiecień 2013, 13:09   

Drugi projekt jest bardzo wymowny ;)zalety wirtualnego biura
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Kwiecień 2013, 15:59   

Hehehe... Czy ktoś coś mówił o "ustawionych" konkursach?



Zerknijcie TUTAJ jak się wiara naprodukowała, a wygrało to to ^
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 25 Kwiecień 2013, 17:08   

@Shame ale to chyba jest tylko wybór nazwy, bo jak zauważysz firma zastrzegła sobie, że może być osobno nazwa a osobno projekt logotypu.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Kwiecień 2013, 11:30   

spin, wiem wiem, tylko jak był konkurs na tę sieć bistro, to też pisali o tym - że wybierają osobno logo i nazwę, ale nie wykluczone, że jedna osoba może otrzymać obie nagrody. Ale tam było tak, że logo, które wygrało było oznaczone "medalem" jako zwycięskie, a nazwa która wygrała została oznaczona "wyróżnieniem" (i nie chodzi tu o to serduszko, tylko taki specjalny znaczek). Tutaj jakoś nie widać innego wyróżnienia/medalu.

Eh, zresztą nieistotne, bo klient chciał nazwę "PRZEDE WSZYSTKIM PROSTĄ" łatwą do zapamiętania itp, itd.. Uhmff, chciałem trochę ponarzekać na ten portal ;-) Bo faktycznie 300 zł za 150-300 projektów, spośród których można wybierać to potwarz :-x Nie mniej jednak, jak wspominał Gogman, to zawsze jakiś poligon ćwiczebny dla początkującego grafika ;-)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 26 Kwiecień 2013, 15:57   

Konkurs na logotyp dla Unikaj.pl

Wygrana 300zł

Co musi dostarczyć zwycięzca:

Zwycięski projekt powinien być dostarczony w formatach:
1) EPS (CMYK i achromatyczny)
2) PNG (RGB i achromatyczny)
3) Księga Znaku

:shock:
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 27 Kwiecień 2013, 21:29   

galeria brynkowski to jakaś masakra, tyle ciekawych było a wygrało takie "coś"

jeśli chodzi o konkurs za 300zł a chcą nawet księgę to również jakaś masakra, gdzie sama ksiega powinna kosztować z pewnością tysiaka... ale popatrzcie na allegro... wiara wystawia stworzenie logotypu (5 wersji) we wszystkich mozliwych wersjach kolorystycznych, we wszystkich typu plikach, dodają ksiegę znaku, projekt papieru firmowego 300szt wizytówek na kredzie 350g pełen kolor dwustronnie wraz z wysyłką i to wszystko za 200-300 zł no to ja normalnie zamykam corela i ide spać... to jest jakas masakra... (jakby to powiedział pan kaczyński: "to wina Tuska" hehe ale gdyby ludzie wiecej zarabiali nie robili by tak tanio - proste./..
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 28 Kwiecień 2013, 12:02   

Co do Allegro, to ja bardzo często mam klientów, którzy przychodzą, pytają o ceny, a na koniec mówią "ee, na Allegro widziałem za tyle i tyle".

Ja zawsze mówię, że polecam usługi Allegro, ludziom, którzy chodzą w używanych ciuchach. Nigdy nie mamy pewności, czy na drugim końcu Polski ktoś nie dostał tego samego logo przy innej nazwie, ani nie znamy jakości produktu. U mnie na miejscu zawsze można "pomacać" produkt, który otrzymamy. Jak na razie około 60% klientów, którzy wspominali o cenach na Allegro, po jakimś czasie do mnie wróciło i zamówili trochę droższe usługi, ale wiedzieli dokładnie czego mogą się spodziewać przy odbiorze.

Nie ukrywam, że sam kiedyś zamawiałem ulotki na Allegro (ceny często są lepsze, niż ceny agencyjne przez normalny kontakt z drukarnią). Druk był piękny, a ulotki na 170g idealnie leżały w dłoni. Z daleka było widać najwyższą jakość. W dodatku kosztowały jak wszystkie inne na "allegrowym 135g". Niestety, można się było spodziewać, że ta drukarnia długo z takimi cenami nie pociągnie i tak też się stało. Zniknęła z internetu z dnia na dzień.

Spróbowałem produktu innej drukarni na Allegro, niestety ulotki mimo zapewnianych 170g były max na 135, a druk zostawał na palcach... Na szczęście były to ulotki do rozrzucenia po ziemi na stoisku (ktoś miał taką wizję ;)), ale od tamtej pory nigdy więcej Allegro. Wolę zapłacić więcej, ale mieć pewność co otrzymam.

Co do wyżej opisywanej drukarni, to nazywała się chyba INRED - może ktoś zna, albo wie, czy jeszcze istnieje? ;)

Aha, no i sorki za trochę zboczenie z tematu :P
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 16:09   

hehe pocisk na maxa

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 16:30   

gogman napisał/a:
hehe pocisk na maxa

Coć INputujesz?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Lipiec 2014, 08:00   

OK ludziska - kolejna perełka:



Odpowiem na najważniejsze pytanie, jakie nasuwa się patrząc na to dzieło - TAK, to Comic Sans.

Spółka zajmująca się budową i zarządzaniem parkingami w Krakowie.

Do tego polecam stronę mi.krakow.pl - co prawda w budowie, ale przekierowuje na inną (krakow.e-abonamenty.pl, która jest równie mocna, co "nowe" logo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14