Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Plakat konkursowy
Autor Wiadomość
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 21 Luty 2013, 21:50   Plakat konkursowy

Witam!
Oto plakat na konkurs "Transplantacja-dar życia. Jestem na tak"
Konkurs już się zakończył, praca dostała została wyróżniona.
Nie wiem kto był w jury i z jakimi "dziełami" ów praca konkurowała, niemniej
jednak jestem ciekaw opini ludzi ze środowiska.
Reasumując... czekam na oceny, komentarze, wyzwiska itd

plakat.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 480 raz(y) 120.72 KB

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Luty 2013, 22:12   

Koncepcja fajna, jednak chyba mogę się pokusić o pewną uwagę. Mianowicie miałeś bardzo dobry pomysł z tymi słowami "życie" w różnych językach, ale chyba powstrzymałeś się w pół drogi, co najwyraźniej nie pomogło. Mogłeś zrobić to w sposób następujący:

z zachowaniem tej przerywanej linii cięcia i nożyczkami.

Dodatkowo przyglądam się temu podglądowi i widzę, że i linia cięcia i nożyczki są "postrzępione" - to też nie był dobry pomysł, bo wygląda jak trasowane zdjęcie zrobione komórką :-/ Trzeba było zrobić porządne, czyste, gładkie obiekty, żeby nie wyglądały jak pomyłka.

Skoro również już użyłeś jasnych liter (białych) w sercu, to mogłeś przyciemnić tło. Zrobić przejście od czerwonego do ciemnego czerwonego, zamiast od jasnoczerwonego do czerwonego. Coś w ten deseń:


I ostatnia sprawa - ta linia pulsu jest dobra, ale mogłeś odrobić lekcje i dać wersję realną, medyczną czyli jej przebieg np. stąd:

bo Twoja wygląda troszkę jakby Twój pacjent dostał ataku serca, bo ta linia nie przebiega jak prawdziwa, czaisz ;-)

Pmysł faktycznie do wyróżnienia, trochę warsztatu zbrakło, ale to TYLKO i wyłącznie kwestia doświadczenia, nie talentu, czy pomysłów, których ci jak widać nie brakuje.
 
 
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 21 Luty 2013, 22:23   

W 100% się z Tobą zgadzam, ale to z lenistwa ;/ Nie sądziłem nawet, że praca ma jakiekolwiek szanse na powodzenie
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 21 Luty 2013, 23:59   

ogólnie mi się podoba,ale ja ,jak to ja użył bym też czcionki Lifeline,w czcionce można używać samej spacji i ta linia fajnie wychodzi
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 22 Luty 2013, 02:04   

Ogólnie plakat mi się podoba, jest właśnie ten klimat (praca robiona przez dziecko)
Popracował bym tylko nad fontem, wywalił gradient z pod serca i z tą linią pulsu bym coś porobił. Jestem na tak.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16