Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Import i export zdjęć z zachowaniem z=nazwy zdjęcia
Autor Wiadomość
flebus
Początkujący


Wersja CorelDRAW: X3
Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: Leszno
Wysłany: 27 Marzec 2013, 08:50   Import i export zdjęć z zachowaniem z=nazwy zdjęcia

Tak jak w temacie. Mam kilka tysięcy zdjęć o różnych wielkościach i różnych rozszerzeniach. Chciałbym je ujednolicić i exportować je jako .jpg.
Proszę o pomoc w napisaniu makra z podaniem ścieżek do plików importu i exportu. Najważniejsze sprawa: plik musi być exportowany po obróbce z tą samą nazwą jak plik importowany.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Marzec 2013, 10:13   

Nie makro, tylko darmowy program MIR - Multiple Image Resizer .

flebus napisał/a:
kilka tysięcy zdjęć o różnych wielkościach i różnych rozszerzeniach

Czy chodzi ci o to, że jedne są PNG, inne JPG, a jeszcze inne GIF lub TIFF?

Ja używam MIR'a od długiego czasu i program jest rewelacyjny. Mam nadzieję, że ci przypasi.
 
 
sandrela 
Początkujący


Wiek: 68
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: newyork
Wysłany: 25 Październik 2013, 07:25   

E-cut produkcji rosyjskiej to chyba najlepszy zestaw makr dla Corela. Ja jestem pod wrażeniem nestlingu czyli czegoś czego jak do tej pory nie potrafię zrobić tak jak oni. Gdybym miał firmę która coś wycina np. z papieru w stylu naklejki itp. to z pewnością wydał bym te ok. 192zł ($59.95).
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
  Wysłany: 30 Październik 2013, 06:30   To jest SPAM!

Cytat:
_________________
SANDRELA

Dlaczego podpisując się pod moją wypowiedzią nie cytujesz? To bardzo nie ładny zwyczaj... używa się znaczników quote.

Poza tym e-cut służy do automatyzacji cięcia i wielu innych czynności, ale chyba nie ma opcji eksportu grafik z Corela...

@all:
Do konwersji obrazków z dowolnego formatu do np. jpg można użyć InfranView. Ma on wbudowaną obsługę tychże czynności i da się go wywołać zdalnie z makra.

Sam eksport grafiki rastrowej z Corela nie jest skomplikowany. Gorzej jak się chce eksportować np. grupy (pisałem takie makro).
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 31 Październik 2013, 04:06   

Też się zdziwiłem. W pierwszej chwili pomyślałem, że nick zmieniłeś, ale przecież Szaman nie napisałby tekstu nie na temat :-)
Autor wymyślił świetny sposób na unicestwienie paru tysięcy fotografii jednym kliknięciem :-)
Tak na marginesie, import i eksport bitmapy to zadanie proste, ale jak zrobić listę plików przeznaczonych do tej operacji z makra?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14