Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam szukam:)
Autor Wiadomość
karuzela 
Znawca


Wersja CorelDRAW: 12
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 191
Skąd: lodz
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 11:57   szukam szukam:)

przeszukałam już 4 strony z czcionkami szablonowymi i nadal nic. co ja znów robię źle?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lipiec 2013, 12:20   

no przede wszystkim ,ten twoj plik to ogromny jest,taki mały obrazek a tyle MB :-P ,a czemu nie znalazłas nie wiem :-) al to jest koleżanko Stencilia-Bold,od razu link Ci dam bo nieraz dziwne linki wyskakują przy tym foncie
http://www.ffonts.net/Stencilia-Bold.font
 
 
karuzela 
Znawca


Wersja CorelDRAW: 12
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 191
Skąd: lodz
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 13:12   

ojj dzięki :)mnie to już ręce opadły :-P
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 3 Lipiec 2013, 23:18   

Z takimi fontami jest zawsze problem związany z tym, że znak składa się z kilku niepołączonych elementów, wyszukiwarki w takim przypadku są najczęściej bezradne bo rozkładają jedną literę na kilka kawałków.

Kolejnym kłopotem w przypadku Twojego obrazka jest to, że jest on kolorowy, znacznie lepiej mechanizmy wyszukiwania działają w przypadku obrazków jednokolorowych.
Bardzo często pomaga narysowanie kilku znaków, ale trzeba omijać takie jak napisałem wyżej. Z "V LIGA" nadają się tylko dwie litery, I i A, są jednoelementowe.
Jak już sobie takie literki narysujesz, to sukces nie jest oczywisty, ale jest z całą pewnością znacznie bardziej prawdopodobny :-)

To jest zrzut z whatfontis.com Ta wyszukiwarka daje sobie lepiej radę niż ta ze sklepu z fontami pt. myfonts.com, co jest zresztą zrozumiałe :-)
Narysowanie paru kresek z reguły zajmuje mniej czasu niż oglądanie dziesiątek stron z obrazkami :-)
Bidonik nie ma w głowie 30 tys. fontów, ale potrafi ograniczyć teren przeszukiwania wrzucając szukany font do odpowiedniej szuflady, na tym głównie polega jego przewaga, tak mi się wydaje :-)
Ostatnio zmieniony przez chezare 3 Lipiec 2013, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lipiec 2013, 23:49   

napisałem coś innego ,ale czytając twoj post Chezare,stwierdzam że tak,na tym polega szukanie czcionek ,trza wrzucić do odpowiedniej szuflady jak to napisałeś,moj wczesniejszy poscik był na zasadzie kombinatorstwa ,w sensie jak se poradzić programami,ale ,szukanie fonta to przede wszystkim jego identyfikacja w sensie grupy do jakiej należy,i tutaj masz racje ,ja te fonty poprostu kojaże,i cała moja praca ze tak powiem polega tylko na tym że zidentyfikuje je na serwerze :-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 00:05   

Największy problem jest z takimi mało charakterystycznymi, prostymi fontami, o wiele łatwiej jest szukać takich bardziej ozdobnych. Ja to radzę sobie tak, może to komuś pomoże, że zapamiętuję jakiś charakterystyczny dla kroju znak, czasami tylko jego fragment i szukam go w morzu czcionek. W ten sposób potrafię w parę minut przejrzeć kilka tysięcy fontów :-) Ale to jednak męczące trochę jest i po paru minutach człowiek dostaje oczopląsu.
Łatwiej też mi się szuka fontów w książkach niż na ekranie, nie wiem z czego to wynika, ale tak mam. Tych co używają paskudnych, amatorskich wynalazków, których nie sposób znaleźć, paliłbym na stosie :-)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lipiec 2013, 00:17   

hehe :-D to masz tak samo jak ja,ja np mam wydrukowane probki folderow z czcionkami,taka księga typografi :-P ,strasznie mi to ułatwia prace mimo że mam to samo na kompie,ale wartośc pisana jest dla mnie wartościowsza :-)
 
 
karuzela 
Znawca


Wersja CorelDRAW: 12
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 191
Skąd: lodz
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 08:56   

no ja najczęściej nie umiem ich wrzucić do odpowiedniej szufladki, sklasyfikować :( ale zrobienie sobie księgi czcionek to jest myśl :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14