Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
makro do dodawania ramki i zaznaczania miejsca na oczka
Autor Wiadomość
sarman 
Początkujący
sarman.com.pl


Wersja CorelDRAW: X4
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lis 2012
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 30 Lipiec 2013, 13:02   makro do dodawania ramki i zaznaczania miejsca na oczka

potrzebuje makro/wtyczke do corela X6, które będzie dokładało do projektów ramkę o zadanym rozmiarze (czyli np + 30 mm) oraz na tej ramce zaznaczy miejsca na oczka. Ma to służyć do pomocy przy produkcji banerów
3cm na zawinięcie i od razu, żeby oczka były równo rozłożone, żeby nie trzeba było z miarką za każdym razem cudować.
E-cut 5 ma chyba coś takiego, ale aż tak rozbudowanego narzędzia nie potrzebuje, wolałbym coś prostrzego a co za tym idzie pewnie i tańszego
 
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 31 Lipiec 2013, 12:01   Re: makro do dodawania ramki i zaznaczania miejsca na oczka

sarman napisał/a:
zadanym rozmiarze (czyli np + 30 mm)

...a nie da się za 0zł zrobić tego obrysem (śmieci wewnętrzne usuwasz ręcznie)? No chyba, że chcesz mieć prostokątną ramkę wokół obiektu, a to akurat jest bardzo łatwo zrobić (niezależnie od typu obiektu: .GetBoundingBox lub SizeWidth, SizeHeight, LeftX, BottomY a później tylko wprowadzasz wymiary do funkcji tworzącej prostokąt i załatwione).
sarman napisał/a:
na tej ramce zaznaczy miejsca na oczka

Nie mam pojęcia co masz na mysli.
sarman napisał/a:
E-cut 5 ma chyba coś takiego, ale aż tak rozbudowanego narzędzia nie potrzebuje

E-cut produkcji rosyjskiej to chyba najlepszy zestaw makr dla Corela. Ja jestem pod wrażeniem nestlingu czyli czegoś czego jak do tej pory nie potrafię zrobić tak jak oni. Gdybym miał firmę która coś wycina np. z papieru w stylu naklejki itp. to z pewnością wydał bym te ok. 192zł ($59.95).
sarman napisał/a:
wolałbym coś prostrzego a co za tym idzie pewnie i tańszego

hmmm... i pewnie jeszcze byś chciał kody źródłowe i zrzeczenie się prawa do dalszej sprzedaży makra jak większość klientów... Niestety, takie rzeczy "szamańsko" kosztują... czyli za chiny ludowe nie zamknęło by się to w cenie E-cut która jest bardzo przystępna.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 31 Lipiec 2013, 12:18   

Dałbym maroQ plusa za ten wpis, ale nie mogę, bo nie ja założyłem wątek. Daję zatem "pomógł" wirtualnie.
 
 
narvf
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 79
Skąd: WOT
Wysłany: 7 Luty 2014, 13:27   

Stary watek, ale komus sie moze przyda.
http://corelvba.com/index.php?pages=eyelet_1
Sorki za brak polskich naczkow tym razem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13