Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo HUE
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 15:23   Logo HUE

Witka.

Ostatnio na Cortonie (czy raczej Cretynie :-x ) znalazł się konkurs na nazwę i logo dla "ekskluzywnej" linii produktów, będących barwnikami do tekstyliów.

Mój pomysł poniżej. Od razu dodam, że został on odrzucony w kilka godzin od zamieszczenia, zapewne jako "niespełniający" kryteriów. Ale jak to bywa na Cortonie, nadal trzymają się tam badziewia rysowane najwyraźniej przez upośledzone fretki, co jedynie ugruntowuje moją opinię o tym "Bema dla designerów" (kto z Poznania, ten wie o co chodzi ;-) )



Od razu zaznaczę, że mock-up wizytówek i kubka mi zupełnie nie wyszedł, ale nie miałem czasu się nad nim spuszczać, bo mijał termin zdania prac :-) Ale tu chodzi o logo, co nie? ;-)
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 21:34   

dla mnie zajebiste ! czarna str. wizytówki baaardzo dobra... !

ps... bema jescze istnieje ? kiedys tam kupiłem kilka płyt :] mieszkam kolo poznania ;]
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 22:22   

Shame napisał/a:
Ale tu chodzi o...
Nie ;)
Już kiedyś o tym pisałem - chodzi o to, by dostarczyć firmom sprzedającym logotypy świeżych projektów/pomysłów. Nie znam tej strony ani regulaminu firmy, ale założę się, że zamieszczając tam prace nie masz możliwości zastrzeżenia własnego pomysłu czy też własnej pracy, prawda?
I właśnie o to chodzi :-D
 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 09:43   

no te konkursy to jakas komedia! :D
a logo fajne!
moze tylko zmienilbym "H" na duze, bo teraz w "hu" widze jakby maly telefon :D
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 12:23   

ja też dałabym duże H bo też mi się skojarzyło z telefonem :)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 12:57   

całkiem fajnie wyszło,no a ztym kubkiem to fakt troszku chyba na szybkiego,ogolnie punkty zbiegu takie nijakie,ja to robie takim patentem,rysuje elipse mniej więcej taką jak kubek,duplikuje ,zaznaczam (najlepiej jak elipsy są w róznych kolorach,to w tedy dobrze widać) i w krzywe, dolną elipse przesuwamy tak żeby schować łuki,następnie kształtowanie i w Corelu to będzie Tył bez przodu w innych programach Róznica lub ctrl+ znak minus,i mamy przepiękną linie zbiegu,na rysuneczkach na szybkiego znaleźonych tak to mniej więcej wygląda(pierwszy rysunek przedstawia jak nie powinno być :-) ) ,pewnie większośc zna ten paten,ale może ktoś nie zna i się przyda





 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 08:41   

Shame, ja o jakości tego co robisz nie będę dyskutował, bo tak samo jak ja i inni wiesz, że wiesz co robisz :-) Mógłbym mówić czy mnie się coś podoba czy nie, ale ponieważ się na tym nie znam, to mówiłbym o wrażeniach nie podpartych wiedzą a to chyba nie ma sensu? Ja mam trochę jak kobita, sukienka podoba jej się po pierwsze dlatego, że jest droga, po drugie dlatego że ma właściwej firmy metkę, a po trzecie…, nie wie :-)
Mam jednak pytanie, w czym konstruujesz te wszystkie wizualizacje, bo ja Corela w tej roli jakoś nie bardzo widzę? :-)
Tak na marginesie, najlepszy projekt jeśli znajdzie się obok gorszych ale lepiej opakowanych, może przepaść, dlatego uważam, że to bardzo istotna część w takiej robocie i chciałbym, a myślę że inni również, posiąść tę tajemną wiedzę :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Wrzesień 2013, 11:19   

Mock-up'y robię w PS. Wiem, że nie powinienem się chwalić tutaj tym softem, ale niestety do bardziej skomplikowanych wizualizacji PS prześciga kanadyjskie wymysły o kilka długości, jeszcze zanim ten zdąży wystartować z bloków. Do prostych mock-up'ów jednak z powodzeniem wystarczy DRAW. Mam kilka podkładów, głównie wizytówek, które wrzucam do Corela, daję na tył i blokuję. Potem biorę projekt wizytówki, przycinam do rozmiaru netto i nakładam na obrazek przy użyciu Perspektywy tak, by pasowało w odpowiednie miejsce. Jak są już ułożone, to zazwyczaj robię kontur takiego układu, koloruję na czarno i działam przezroczystością nadając cienie itp.. Na koniec zaznaczam wszystko i zmieniam na bitmapę. Jednak co do bardziej skomplikowanych, takich jak wizualizacja katalogu powyżej, to już tylko PS. Trza mieć jakieś zdjęcie takiego katalogu, wtedy robi się podobnie, jak z wizytówką - nakłada, dopasowuje, retuszuje - tylko wyginanie bitmapy, dodawanie odpowiednich cieni, mieszanie warstw itp. lepiej wychodzi w PS'ie. Na necie pewnie jest kilka tutoriali na ten temat, ale tak faktycznie to ja nauczyłem się sam, najpierw robiąc te proste mock-up'y "wizytówkowe". Potem co taz to trudniejsze i jakoś poszło. Podstawą jest znaleźć dobre tło.

Dodatkowo, na świecie istnieją tak wspaniali ludzie, którzy tworzą mock-up'y od zera - nie robią zdjęć ani nic, tylko modelują obiekty w 3DMAXie czy innym CADzie, nakładają super tekstury i cieniują. Nie byłobyw tym nic niezwykłego, gdyby ci ludzie nie dawali tego nam na tacy! Warto obczaić portal BEHANCE, żeby dostać darmowe szablony do wizualizacji (w PSD). Wtedy wystarczy otworzyć takie cudo w PhotoShopie, w odpowiednie warstwy wkleić swój projekt i viola! Pro-mockup gotowy.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 05:23   

Dzięki :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 10:22   

Oto zwycięzca konkursu na nazwę i logo "ekskluzywnej" linii barwników do tkanin:



Już czuję ten prestiż w powietrzu. Mnie się kojarzy z producentem plakatówek i kredek dla dzieci.
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 21:19   

A MNIE Z NADRUKAMI NA BASENIKI OGRODOWE :]
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 22:26   

Cztery podstawowe kolory są - czyli drukarnia się ucieszy :-D
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 13 Wrzesień 2013, 23:15   

Vielokolorowy wielocmyk.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 00:04   

hym,a czy wogle ktoś się wypowie o patencie jaki przedstawiłem ,czy każdy będzie świrował że wiedział i to dziecinada :-P
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 00:12   

To ja będę świrował, a co :-P
To nadaje się raczej do działu (o ile taki powstanie) "Draw: podstawy programu na skróty" ;-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 09:54   

Bidonik, niektórzy wiedzieli, a niektórzy na pewno nie, może im się Twój sposób spodoba?
Pochwała Ci się należy jak nic.
Przypomnę, że kolega Bidon jest ewenementem na tym forum. Przez dosyć długi czas był całkiem aktywny, choć nie używał Corela, a teraz uczy jak sobie radzić z programem, innych.
Na początku trochę się zajmował awanturnictwem, nawet jeśli dobrze pamiętam był posiadaczem jedynej nagany jaką tu widziałem :-)
O czcionkach nie wspomnę bo wszyscy wiedzą, że w tym temacie jest sprawny jak Chińczyk na polu ryżowym.
Odkąd dołączyła do nas koleżanka, to ja zostałem głównym chuliganem na forum, a Bidon w tym czasie przeszedł wyraźną ewolucję, wydaje mi się, że w dobrym kierunku.
Żeby czasami komuś do głowy nie przyszło posądzić mnie o robienie sobie jaj z kolegi, bo akurat teraz mówię całkiem poważnie :-)
Ładną biografię Ci napisałem? :-)
Dział Tips & Tricks nawet by mi się podobał, ale to musiałyby być krótkie przepisy bez rozwodzenia się dlaczego tak a nie inaczej. Są tutoriale to może wystarczy? :-)

Przykład zastosowania patentu Bidona :-)

WEKTOR
Ostatnio zmieniony przez chezare 14 Wrzesień 2013, 11:20, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 14 Wrzesień 2013, 10:37   

biografia elegancka i przykład zastosowania patentu rewelka :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 15