Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
O co kaman?
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
  Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 10:34   O co kaman?

Dzisiaj coś zabawnego zobaczyłem w DRAWie.

Otóż składałem zamówienie na teczki w ViperPrint (pewnie wielu z was zna) i pobrałem sobie od nich szablon w CDR. Chciałem w pewnym momencie przejść do powiększenia 100%, żeby obczaić jak to wygląda w 1:1 i oto co zobaczyłem, kiedy rozwinąłem menu powiększania:



Jak oni to zrobili? :shock: I to tylko w tym dokumencie jest. Jak robię nowy dokument u siebie to mam standardowe kilka wartości %.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 11:22   

Na komputerze, na którym powstał wykrojnik teczki, ktoś robił dużą mapę i w Menedżerze Widoków tak zdefiniował powiększenia, aby jednym kliknięciem przywołać pewnie widok całej dzielnicy (np. Koszelewa) - aby uniknąć klikania F4 i zaznaczania myszą odpowiedniego fragmentu całości.

Tu jakiegoś specjalnego cudu nie ma. W załączniku cdr (cztery ćwiartki w różnych kolorach) ze zdefiniowanymi widokami powiększającymi każdą z nich.

widoki.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 192 raz(y) 13.31 KB

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Wrzesień 2013, 15:14   

Hehe, i znów nauczyłem się czegoś nowego. Menedżer widoków... No proszę. Zdaje się, że człowiek (taki noobek jak ja) nie widział pewno połowy funkcji programu. Dzięki za wyjaśnienie. Wygląda na to, że tylko się wygłupiłem, robiąc taki temat :-) Posypię sobie głowę popiołem i poklęczę na grochu.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 09:38   

Napisz do Vipera, że udostępniają zaśmiecone szablony.
Przy okazji sprawdź czy nie zostałeś obdarowany tysiącem zdefiniowanych stylów, które nie znikną z zamknięciem dokumentu z drukarni :-)
Szlag mnie trafia nieodmiennie jak dostaję dokumenty zaśmiecone rzeczami, które do niczego nie służą, prowadnice, style, cała paleta różnej grubości konturów w których autor zapomniał włączyć skalowania i przeskalowana grafika, która docelowo ma mieć metr na metr.
Obrazek ustawiony obok pustej strony, albo napis którego nie widać bo ma być biały, do tego napisany fontem, którego nie mamy :-)
Pdfy, epsy czy ai, których za boga nie da się zaimportować bo autor ma najnowszego Photo Shopa, Ilustratora i nawet mu do głowy nie przyjdzie, że ktoś może używać Corela do tego w zabytkowej wersji, mógłbym tak wymieniać do jutra :-)
W dokumencie którego tylko my używamy możemy sobie robić co nam się podoba, ale jak go komuś przekazujemy to ma być schludny i czyściutki jak łza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 15