Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DRUKARKA LASEROWA - dom
Autor Wiadomość
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 10:14   DRUKARKA LASEROWA - dom

witam wszystkich
proszę o doradzenie w zakupie na użytek domowy drukarki laserowej - kolor - z oddzielnymi kolorami oczywiście - do ekonomicznego i bezproblemowego uzupełniania w przyszłości ;-)

czytam - szukam - pomyślałem o Was

generalnie dysponowałem drukarką atramentową HP - w której tusze już mi dwa / trzy razy zaschły ;-) drukarka była mało eksploatowana - dlatego decyduję się na laser ;-)

co do eksploatacji - to raczej nie duże ilości - ale kto to wie ;-) potrzeby własne - rodzinne - to wydruki projektów w celu podglądu - gazetek - ulotek - czasem jakiś zdjęć fotograficznych - dzieci rosną więc i tutaj zapotrzebowanie wzrośnie - szkoła itp.

potrzebuję zajefajnej - bezawaryjnej - długotrwałej drukarki z pewnością, że nie będę miał kłopotów z uzupełnianiem do niej materiałów.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 12:36   

To jeszcze napisz przedział cenowy,, który cię interesuje, bo zaraz ludzie gotowi podrzucić ci tutaj HP Indygo



bo jest "zajefajna", w wielości "bezawaryjna" i "długotrwała" ;-)

Dodatkowo, czy zależy ci na kosztach eksploatacji, czy raczej na jakości? bo dobra jakość przy tonerach za 300-400 zł to często nie problem. Wiem, że nie tylko od tonera zależy jakość, ale niestety to idzie w parze ;-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 13:37   

Z ciekawością będę obserwował ten watek, bo sam się zastanawiam nad Dzumową zagwozdką. Bo tak:
  • najtrwalsze i najtańsze w eksploatacji są Kyocery, ale nie wiem jak z kolorem i jakością rastrowego druku,
  • równie tanie, choć nie tak trwałe są HP-ki, tylko różnie z tym kolorem bywa,
  • Epsony odpadają, bo do laserów tej firmy zraziłem się, wymieniając tonery i wygrzebując zacięty papier,
  • najtańsze drukarki odpadają, bo mają niewymienne bębny,
  • większość kolorowych laserów bez CMSu fatalnie oddaje barwę,
  • wszystkie lasery z CMSem są drogie.


Moim zdaniem lasery bez CMSu nie nadają się się do barwnych zdjęć.
Poza tym wiele laserów ma problemy z równomiernością gradacji.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 15:02   

ja wiem, że najlepszym sprzętem spełniający moje wygórowane wymagania - będzie polecany przez Shame - ale nie mam na niego tyle miejsca ;-)

przedział cenowy pewnie nie jest adekwatnie do wymagań
byłem przekonany że ceny poszły mocno w dół w tym temacie chciałem wydać (1000-1500) być może jeżeli warto (1500-2000?)
ale proszę mnie źle nie zrozumieć - po prostu doradźcie w którą stronę iść ...
jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne

Artur głośno myśli - w moim kierunku - proszę o bliższe wskazówki
jestem zielony w tym temacie

słuchając dwóch postów - zastanawiam się czy dobry kierunek obrałem ?
 
 
mosiumm 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X3
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 61
Skąd: PL
Wysłany: 4 Grudzień 2013, 17:57   

Witam!

Do użytku domowego ja mam SAMSUNG CLP-300. Jestem z niej zadowolony. Teraz są jeszcze nowsze typy z serii CLP, więc polecam o tych poczytać.
 
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 19:02   

Widzę, że wątek nie przyrasta. Szkoda.

Prz założeniu, że ma być tanio, zgodnie kolorystycznie i ładnie w zdjęciach, podzieliłbym tak:
— laser do dokumentów i wykresów,
— termosublimacja, albo plujka do fotografii.
Tak wyjdzie taniej, niż kupować laser nadający się do fot.


Kiedyś pracowałem z tym cudakiem. Ma kontrolę barwy, drukuje na grubym A3 i ponad, jest sieciowa, przyjmuje PDFy i TIFFy i sama je przetwarza, bo ma wbudowanego RIPa, jest szybka i dwustronna, lubi CMYKa i radzi sobie z fotami. Bez gwarancyjnego serwisu kosztuje jak widać jedyne 33 tysie a i tak zdjęcia drukuje gorzej niż plujka na papierze fotograficznym. Poza tym nie umie wydrukować obustronnie czarnej kartki, i ciągle jej trzeba wymieniać pewien drucik. Toteż radzę, jak na wstępie.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 21:21   

Też kiedyś miałem tego cudaka - teraz mam trochę większego ;).
Ja radziłbym korzystać z jakiejś pobliskiej drukarni cyfrowej - nie powinieneś mieć z tym w Opolu większego problemu. Przelicz, czy opłaca Ci się inwestować kilka tysięcy złotych w urządzenie a później w materiały eksploatacyjne i serwis, czy też wydać te X złotych miesięcznie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13