Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukiwany Artysta 2D
Autor Wiadomość
abraksil
Początkujący


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 3 Luty 2014, 22:51   Poszukiwany Artysta 2D

Poszukiwany artysta 2D do współpracy nad projektem niezależnej gry komputerowej. Wymagania:
- umiejętność tworzenia wysokiej jakości grafiki 2D
- dobre wyczucie plastyczne, poczucie estetyki i kolorystyki
- kreatywność
Zasady współpracy w pełni negocjowane. Możliwość współpracy w formie serii zleceń jak również udziału w zyskach.

Projekt
Gra, którą tworzę, będzie hybrydą pomiędzy gatunkami rougelike i RPG. Będzie posiadała autorskie systemy rozwoju postaci oraz taktycznej walki w czasie rzeczywistym.
Akcja gry toczyła będzie się w czasach wczesnego renesansu, w świecie fantasy, w którym jedyną rasą myślącą są ludzie. Magia jest czymś rzadkim i przerażającym a każdy jej przejaw jest tępiony. Gra będzie opowiadała historię upadłego legendarnego łowcy czarownic. By ocalić życie podpisał on pakt z demonem - teraz próbuje wykręcić się z umowy. Jedynym sposobem na osiągniecie tego jest odbycie podróży przez swoje wspomnienia. Tę właśnie podróż przedstawiać będzie gra.
Kwestie techniczne: gra jest w pełni 2D z widokiem z góry

Kim jestem
Nazywam się Jakub Lisiński i jestem programistą. Od ponad 7 lat pracuję przy produkcji gier komputerowych. W tym czasie stworzyłem ponad 10 komercyjnych tytułów. Pracowałem między innymi przy grach takich jak „Rambo: The Video Game”, czy „Heavy Fire: Afghanistan” w roli głównego programisty projektu. Niedawno zrezygnowałem ze swojego dotychczasowego stanowiska by rozpocząć pracę nad własnym projektem. Właśnie zakończyłem pracę nad prototypem mechanik gry i nadeszła pora by zacząć troszczyć się o walory estetyczne.

Kontakt
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o projekcie napisz. Mój adres: abraksil@gmail.com.
Jeżeli jesteś zainteresowany/na współpracą prześlij swoje portfolio. Napisz również, jaka forma współpracy byłaby dla Ciebie dogodna.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 3 Luty 2014, 23:05   

Bohater fabuły, to taki trochę imć Twardowski?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7670
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Luty 2014, 11:03   

Cytat:

Poszukiwany artysta 2D

Może nie jestem artystą , ale jestem 3D (na szczęście)
 
 
abraksil
Początkujący


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
  Wysłany: 4 Luty 2014, 14:45   

Artur Miernik napisał/a:
Bohater fabuły, to taki trochę imć Twardowski?


hmmm nie myślałem o nim w taki sposób do tej pory ale jak się nad tym zastanowić to rzeczywiście podobieństwa są wyczuwalne :-) . Jeżeli chodzi o osobowość to zasadniczo nie można powiedzieć ponieważ rozwój postaci będzie odbywał się własnie poprzez nabywanie przez bohatera cech osobowościowych. Charakter postaci będzie się wyłaniała dopiero na podstawie stylu gry gracza.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Luty 2014, 14:54   

Skoro gra będzie 2D, to potrzebujesz faktycznie artysty-plastyka, który zrobi tekstury, a nie projektanta-DTPowca. Artystów lepiej szukać na portalach dla artystów, czyli ja bym polecał DevianArt'a. Sam swego czasu pracowałem na fabularną grą RPG i zagadałem do twórcy, którego prace tam znalazłem i mi się podobały i po napisaniu maila odezwał się i można było się ugadywać. Dodatkowo, nie myślałeś, żeby projekt wrzucić do Kickstarter'a? Mógłbyś zebrać jakieś fundusze i mógłbyś zwyczajnie wynająć kogoś.
 
 
abraksil
Początkujący


Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Luty 2014, 15:27   

Shame napisał/a:
Dodatkowo, nie myślałeś, żeby projekt wrzucić do Kickstarter'a? Mógłbyś zebrać jakieś fundusze i mógłbyś zwyczajnie wynająć kogoś.


Kick-starter oprócz swoich zalet ma tez parę powaznych wad :-) . A wynajęcie kogoś jak najbardziej wchodzi w grę - to co ważne to znalezienie odpowiedniej osoby. Doskonały warsztat plastyczny ważna rzecz ale jest tez parę innych czynników które się równie mocno liczą.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Luty 2014, 00:15   

abraksil napisał/a:
Kick-starter oprócz swoich zalet ma tez parę powaznych wad


Jestem ciekaw jakich? Szczere pytanie bez podtekstu, bo czytałem o nim trochę, ale pewno coś przeoczyłem ;-) Jakiś kruczek albo coś.

Bo z tego co wiem to biorą 5% zebranych środków jako opłatę manipulacyjną. Dodatkowe 2-3% jeśli jeśli projekt jest nie-amerykański (bo wtedy płatności nie przechodzą przez Amazona). Tą kasę biorą tylko, jeśli uda ci się zebrać fundusze. Jeśli datki nie osiągną założonego pułapu nie płacisz nic i kasa "wraca" do darczyńców. Już co najmniej z 10 gier, o których można było usłyszeć ostatnio pochodzi właśnie z Kickstartera, chociażby: Shadowrun Return, fanowski projekt kontynuacji Broken Sword, Wasteland 2, Jagged Alliance: Flashback. A szykuje się Satellite Reign (trzecia część serii Syndicate) oraz Planetary Annihilation (duchowy spadkobierca Total Anihilation).

Co stoi na przeszkodzie, żebyś się tam zgłosił?

A wracając do plastyka, którego potrzebujesz, to na serio skierowałbym się na Twoim miejscu na DevianArta. Piszesz, że taki grafik musi mieć coś więcej niż tylko talent. Co to takiego? Musi czuć klimat? Podzielać zainteresowanie tematem?? Odpowiadać stylem? Bo wszystko to można po części wywnioskować z czyjejś galerii, po prostu ją przeglądając ;-) Czy chodzi o skill przy tworzeniu grafiki komputerowej, a nie "papierowej"? Większość dobrych PRO lub SEMI-PRO rysowników i tak robi przy pomocy tabletów więc na pewno są za pan brat z przygotowywaniem grafy bezpośrednio w wersji elektronicznej i zna tajniki tworzenia tekstur, deseni itp.. Mogę polecić jeszcze dwa portale: Elfwood.com - portal dla artystów zajmujących się grafiką fantasty i sci-fi - sam kiedyś miałem konto na Elfwoodzie i miałem tam swoje rysunki, ale potem coś im się pochrzaniło, serwer się posypał i dużo stracili, ale to było chyba z 10 lat temu - teraz powinno być dobrze ;-) ; oraz Behance - to już mniej, chociaż są tam też ilustratorzy, którzy e-grafiką zajmują się non stop.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13