Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Drukarka
Autor Wiadomość
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 21 Marzec 2014, 13:14   Drukarka

Szukam drukarki laserowej drukującej w kolorze, która:
  • lubi grube (minimum 150 g, a najlepiej 180 g),
  • ma w miarę wierny, a na pewno przewidywalny kolor,
  • daje radę z aplą (brak pasm).


Już był nieco podobny temat. Tylko nie piszmy o urządzeniach za 10 tys. i droższych.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Marzec 2014, 17:56   

Szukaj drukarek, który mają prosty przebieg papieru - nie zaszkodzi im nawet 300g. Sam używam drukarek trochę większego kalibru ;-)

ale do domowego użytku możesz poszukać coś wśród OKI - mam taką drukarkę (tyle, że straszy model) i po wielu latach drukuje nadal bardzo ładnie - ale tylko na firmowych, drogich materiałach. Co do pasmowania - nie znam takiego modelu, który by po jakimś czasie nie zostawiał śladów...
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Marzec 2014, 21:21   

A które OKI, konkretnie?

Malutki, miało być bez drukarek z pralką i prodiżem.
 
 
cyklop
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 8 razy
Wiek: 69
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 381
Skąd: Silesia
Wysłany: 26 Marzec 2014, 14:27   

Tylko używany Xerox - jakośc nie do pobicia, cena niestety pobija...
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Marzec 2014, 16:30   

OKI 5200 - taką mam. Znajomy ma nowszy model (5400) i narzeka okrutnie ;)
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 26 Marzec 2014, 21:27   

widzę, że dalej LIPA w temacie - do dziś przez Was nie mam drukarki ;-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Marzec 2014, 23:19   

cyklop napisał/a:
Tylko używany Xerox - jakośc nie do pobicia, cena niestety pobija...


Co do Xeroxów, to mogę tyle powiedzieć, że faktycznie nieźle drukują i same maszyny używane, te, które mają rozsądną cenę, niestety mają problemy z częściami. Xerox, jak każda duża firma produkująca sprzęt, produkuje części zamienne tylko do pewnego momentu. Potem jest kicha. Ostatnio MUSIELIŚMY wymienić bardzo dobrego Xeroxa na słabszego Developa (czyli Konica Minolta) z uwagi na to, że maszyna była wiekowa i się psuła. Serwisant nie był w stanie dostać części, bo już ich nie robili. Maszynka jak działała, drukowała jak ta lala.

No ale jeśli odpowiedzieć na pytanie Artura, to starsze Developy, np. Ineo+ 450, którego mieliśmy, dawał rewelacyjne kolory i prawie że idealną aplę. Łykał do 250g w dupleksie, do 300g w pojedynczym przebiegu. Posiadał rozbudowane zaawansowane funkcje kontroli kolorów. Taki z finiszerem wycenili nam na jakieś 4500-5000, ale przebieg miał niemały. Lepsze (mniejszy przebieg, nowszy rocznik) na necie można dostać pewno w okolicach 8k. Cechą, którą najbardziej lubiłem w tej drukarce było to, że kolory były realistyczne i dobrze oddawała np. zdjęcia. Nie było przejaskrawień ani czegoś w tym rodzaju. Jednocześnie, sama magenta aż kuła w oczy. Tonery na wydruku wychodziły matowe. Aple były jednolite (dla porównania, Develop Ineo+ 253, który nam się ostał, robi coś takiego, że aple są intensywne przy frontowej krawędzi obiektu, po czym na przestrzeni ok. 2-3mm bledły i takie już zostawały do końca; dawało to efekt ciemniejszych obiektów od czoła druku, takiego jakby konturu... Nie do przeskoczenia akurat z tą maszyną - tak ma i koniec, szczególnie przy czerwonym).

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem zbytnio ;-)
 
 
cyklop
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 8 razy
Wiek: 69
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 381
Skąd: Silesia
Wysłany: 27 Marzec 2014, 14:29   

Mam w tej chwili Developa 280+ i takiego efektu nie zauważyłem. natomiast generalnie bardzo przyciemnia wydruki i choć dla tzw. ludności kolory są ok, to jednak to tylko biurowa kopiarko-drukarka.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Marzec 2014, 15:14   

czyli, jak na razie — OKI?
 
 
cyklop
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 8 razy
Wiek: 69
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 381
Skąd: Silesia
Wysłany: 27 Marzec 2014, 16:38   

OKI też miałem, ale krótko - straszne koszty eksloatacji.... M.in. dlatego przesiadłem się na Developy (zaliczając jeszcze po drodze Kyocerę)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 27 Marzec 2014, 21:02   

Oj, to napisz mi o Kyocerze, która to była i co z nią?
 
 
cyklop
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 8 razy
Wiek: 69
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 381
Skąd: Silesia
Wysłany: 28 Marzec 2014, 08:38   

Kyocerę miałem tylko do druku czarnego. Drobne problemy z softem (albo raczej słaby serwis), ale drukowała bez zastrzeżeń - szybko, ładnie i tanio. Niestety, nie pamietam modelu, ale pamietam, że mocnym argumentem był bęben, praktycznie nie do zajechania. Potem zacząłem potrzebować kolor i wiekszy format, no i Kyocera odpadła ze wzgl. na dość wysoką cenę zakupu. Generalnie jednak byłem z niej bardzo zadowolony (a uzywałem dość intensywnie, na usługi). Po przesiadce na Developy nie żałuję; niedawno wymieniłem jendną, z przebiegiem ok. mln kopii, na nowszy model, choć pewnie jeszcze długo posłuży.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 28 Marzec 2014, 15:59   

Ech, a już myślałem, że miałeś Kyocerę drukującą barwą. Właśnie z tego znane są Kyocery, że mają najtrwalsze bębny na rynku oraz jeden z tańszych kosztów druku, a za to jeden z droższych kosztów zakupu. Ale nie znam nikogo, kto ma doświadczenia z cmykową.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 4 Kwiecień 2014, 21:41   

A na Rex-Rotary ktoś pracował? Czy to nie jakiś Ricoh? Ma to sens?
 
 
cyklop
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 8 razy
Wiek: 69
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 381
Skąd: Silesia
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 10:03   

Artur, obawiam się, że będzie Ci trudno znaleźć dobrą drukarkę w tej kwocie. W zasadzie to wszystko są urządzenia biurowe, o bardzo zblizonej jakości druku. Najgorzej właśnie idzie im drukowanie apli. Na Twoim miejscu poprosiłbym o wydruki testowe (z aplami właśnie) i porównał. Z drugiej strony - nowa może aple nieźle drukować, a w trakcie eksploatacji jakość będzie się nieco pogarszać.
A gramatura, którą podałeś, to średnie papiery. Porządna drukarka powinna brać przynajmniej 250g.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 12:56   

Czyli, jeśli co dwa tygodnie będę wymieniał fuser w drukarce, to każda da radę? Taki żarcik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13