Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z eksportowaniem kilku stron do jednego pdf
Autor Wiadomość
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 14:42   problem z eksportowaniem kilku stron do jednego pdf

Od dłuższego czasu mam problem z zapisywaniem prac w postaci pdf, mianowicie gdy próbuję eksportować np. 40 stron z corela do pdf, eksportuje się tylko bieżąca strona. Problem pojawił się mniej więcej po tym gdy raz potrzebowałam zapisać tylko bieżącą stronę, powodem była literówka w tekście. Jednakże od tego momentu nie mam możliwości zapisywania wszystkich stron w jednym pliku pdf co jest dla mnie uciążliwe, zwłaszcza gdy muszę prace wydrukować (posiadam CorelDRAW home&student X6). Próbowałam nawet eksportować na laptopie znajomej, która posiada tą samą wersje corela co ja (X6) jednak utworzony pdf był uszkodzony i nie można było go otworzyć.
Próbowałam już opcji "napraw", nawet go odinstalowałam i zainstalowałam ponownie, przywracałam domysle ustawienia (F8), aktualizowałam programy adobe jednak nic nie pomaga, a bardzo mi zależy na swobodnym i nieograniczającym korzystaniu z programu. Dodam że nie jestem jakoś super obeznana w możliwościach komputerów i programów, dlatego zgłaszam się z pomocą tutaj.
W załączniku dodaje plik z corela
(dodam, że nie mam mozliwości zaznaczenia opcji "wszystkie", tylko: "eksportuj tylko tę stronę", "tylko zaznaczone" i "Nie pokazuj okna dialogowego filtrów"
z góry dziękuje za pomoc

katowice.cdr
przy eksportowaniu na innym komputerze tworzył sie uszkodzony plik pdf
Pobierz Plik ściągnięto 658 raz(y) 1.6 MB

 
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 15:05   

no ja to pobrałem,masz tam zaznaczone żeby eksportowało tylko strone ,odhacz to :-)
Ostatnio zmieniony przez bidon184 12 Kwiecień 2014, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 15:40   

no właśnie u mnie dalej zapisuje tylko jedna stronę;c

katowice.jpg
to mi się wyświetla
Pobierz Plik ściągnięto 621 raz(y) 122.74 KB

 
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 15:48   

Nie eksportuj, tylko użyj polecenia "Publikuj jako pdf", w ostateczności wydrukuj do PDFCreator.
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 16:03   

publikuj czy eksportuj efekt jest taki sam-tylko jedna bieżąca strona
 
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 16:14   

zaraz zaraz a Home Student nie ma ograniczenia?? czy czasami nie ma on okreslonej ilosci wieloeksportu pdf a potem jest blokada?? cos juz jakis temat chyba o tym był,albo cos mi sie myli :roll:
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 16:21   

moja znajoma dalej normalnie korzysta i zapisuje wszystkie strony w jednym pliku, a ma dokladnie tego samego corela co ja.
u mnie na początku też się zapisywały wszystkie strony w jednym pdf, dopiero po tym jak kliknęłam żeby eksportować tylko jedną stronę nie było potem możliwości zapisania wszystkich.
i tak jak mówiłam: po tym gdy próbowałam wyeksportować na innym kompie tworzył sie uszkodzony pdf
 
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 16:51   

Sprawa jest prosta:



Jak użyjesz Publikuj jako PDF (zielone zaznaczenie) to okno eksportu będzie wyglądało tak:



Pojawią się ustawienia, które wyglądają tak:



Jak widać masz wtedy pełną gamę opcji, które strony wyeksportować. Jeśli używając tej opcji Publikuj jako PDF nie posiadasz przycisku Zaawansowane (czy Ustawienia/Settings) jak zaznaczyłem, to znaczy, że masz wersję H&S o której wspomniał Bidon. W takiej sytuacji nie będziesz mogła wybierać co eksportujesz. Ale to mało prawdopodobne.
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 16:58   

nie mam opcji ustawienia

publikuj jako pdf.jpg
tylko tyle mi sie wyświetla
Pobierz Plik ściągnięto 702 raz(y) 121.76 KB

 
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 17:30   

Shame: pisałem o tym wcześniej i widać nie działa.
Mifkan: jedyne wytłumaczenie to takie, że masz wersję z jakimiś ograniczeniami.
Ale OK, napiszę to jeszcze raz, skoro nie ma innej opcji: użyj PDFCreator i po sprawie...
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 17:48   

zainstalowałam PDFCreator i tam też zapisuje tylko bieżącą stronę, a wiem że w h&s zapisuje normalnie wszystkie strony bo dzwoniłam nawet popytać innych i nikt nie ma z tym problemu. już od dłuższego czasu borykam sie z tym problemem i w końcu postanowiłam napisać na forum licząc, że jednak uda się coś zrobić
 
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 19:05   

Podobno publikowanie wielostronicowych pdfów jest możliwe w wersji 5 H&S. W wersji 6 H&S - już nie. Ale to niepewna informacja.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 19:05   

To jeszcze coś innego wpadło mi na myśl: może pozostałe strony umieszczone są na innej, "niedrukowalnej" warstwie lub są one odznaczone jako "niedrukowalne"?
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 19:18   

eksportuje się tylko ta strona na której jestem, ostatnio musiałam zrobić 34 pdf jak chciałam wydrukować portfolio i w punkcie ksero sie na mnie patrzeli jakbym miała pierwsza styczność z komputerem.
da sie tworzyć w X6 h&s kilkustronicowe pdf bo to robiłam więc nikt mi nie wmówi ze się nie da, nie jest to także na okres próbny, bo skoro inni mają taką możliwość to u mnie też to powinno działać nie wiem tylko dlaczego tak nie jest;/
 
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 19:38   

Oczywiście, po wczytaniu pliku od Mifkan i wypuszczeniu go do PDF, u mnie wychodzą wszystkie strony jak trzeba. Corel szesnastka.
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 19:44   

no a u mnie zapisuje się tylko jedna i nie wiem co jest tego powodem (corel/adobereader/coś innego?)
 
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 20:37   

a weż pobierz to http://hostuje.net/file.p...26c10a24c71e50b i otworz,nie importuj i zobacz czy Ci wydrukuje pdf (otworz mam na myśli że klikasz dwa razy w plik,a nie że otworz z corela) i potem jesli Ci wydrukuje zaimportuj coś i sprobuj wydrukować pdf,zaimportuj mam na mysli że nie zamykasz corela tylko na tych samych ustawieniach ,dajesz ,jesli wszyrtko bedzie gut to zapisz jako i to nie koniec potem czerwony krzyzyk program zapyta czy zapisać zmiany w pliku klikasz tak,no i potem obadaj czy corel smiga,bo cos mi sie wydaje że przyczyna tkwi w zapisaniu ustawien domyslnych i w plikach temp konkretnie w local temp
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 21:10   

iii działa :D dziękuje;*
trochę mi zajęło czym jest drukowanie pdf ale wujek google pomógł;)
jeszcze raz dziękuje
 
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 21:19   

tylko musiałam pobrać program doPdf (bo wyświetlał się tylko fax i microsoft xps)
 
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 21:25   

Bidonik? Ty to zapisałeś do dziewiątki i już? Obcięło nowe śmieci i po sprawie?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 21:47   

no tak,tylko odznaczyłem opcje Drukuj biezącą strone i zapisałem do 9,bo jesli w tym Student nie ma mozliwosci ustawien zaawansowanych to taki patent wymusi zapisanie jako domyslne itd no nie bede sie rozwijał pewo wiesz o co kaman
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 22:31   

No — tak.
Wiesz, przepraszam, jeśli obrażam Twoje pamięci ferrytowe, cewki i dławiki, ale zaczynam podejrzewać, że być może nie jesteś botem.

Wątek powinien trafić do FAQ.
 
 
Mifkan 
Początkujący



Wersja CorelDRAW: X6
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 22:35   

tzn w X6 są te ustawienia, u mnie były ale od pewnego momentu po prostu zniknęły (coś pewno zepsułam tylko nie wiem kiedy i jak)
dla mnie ważne jest tylko to żebym mogła mieć prace w postaci pdf i posłać do druku.
próbowałam sie wspomóc corelX5 ale starsza wersja nie otwierała X6 i pojawiał się pusty dokument
 
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwiecień 2014, 23:10   

niom,wrazie co zatrzymaj sobie ten plik co Ci zapodałem,to bedziesz zawsze miała ratunek jak się znow rozwali :-)
 
 
truflogon 
Początkujący


Dołączyła: 19 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Luty 2016, 11:48   WZNOWIENIE WĄTKU

Hej, teraz ja potrzebuję pomocy z tym samym co koleżanka wyżej ;)

Wszystko się dzieje tak samo, próbowałam pobrać ten plik na hostuje ale już wygasł, możecie wrzucić jeszcze raz?

Też Corel H&S wersja 6

:-) :-) :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 16