Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grafki by disaster
Autor Wiadomość
disaster 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 94
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Maj 2014, 11:43   Grafki by disaster

Co Wy na to? Jakiś tam mój wymysł, trza się zacząć uczyć grafikowania :-)
Wiem, ze to dla niejednych kupa, ale może ktoś podpowie co i w jakim stopniu poprawiać, czego się wystrzegać, etc?

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Maj 2014, 14:13   

disaster napisał/a:
czego się wystrzegać


Przede wszystkim marmurkowych teł :mrgreen:

Jak rozumiem, masz zamiar zająć się grafiką łebową, tak? No to ok. Dla pełni szczęścia tylko podpowiem, że nie cała lupa powinna być półprzezroczysta. Ramka szkła powinna być lita. Prócz tego, trzymaj się danego stylu na jednej grafice - jak używasz uproszczonych grafik (jak samochód i bus) to takich używaj, a nie dajesz realistyczna lupę oraz opony ;-) Chodzi o konsekwencję w projekcie. Innych uwag nie wykrzesam, bo nie wiem jakie było założenie projektu, jego target ;-)
 
 
disaster 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 94
Skąd: stąd
Wysłany: 27 Maj 2014, 17:21   

Z tą przezroczystością to nie bardzo wiem jak to zmienić.

Takich wag jak Ty napisałeś, oczekiwałem. Argumenty, które jasno określają co i gdzie :-)

Dzięki
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Maj 2014, 17:33   

disaster napisał/a:
Z tą przezroczystością to nie bardzo wiem jak to zmienić.


No nie zawsze daje się coś zrobić jednym kliknięciem. Ale akurat masz tak prosty kształt, że można to zrobić w kilka kliknięć. Niestety musisz zacząć od odrysowania lupy po obrysie. Proste, bo tu koło, tam kilka krzywych zamkniętych, na koniec wszystko Spawasz. Jak masz obrys, to teraz zrób jeszcze jedno koło, którym obrysujesz szkło lupy. Teraz zaznacz NAJPIERW obrys szkła, a NASTĘPNIE obrys lupy i Połącz/Przytnij. Obrys szkła wytnie dziurę w obrysie lupy i to w sumie prawie koniec. Teraz wypełni wektorową lupę białym kolorem, przesuń pod przezroczystą bitmapę lupy, zaznacz oba obiekty i kliknij Przekształć W Mapę Bitową (jak do Sieci to RGB, jak do druku to CMYK, zaptaszkowana Przezroczystość). Biała wektorowa lupa i lupa przezroczysta bitmapowa złączą się w jedną bitmapę, która przestanie być przezroczysta POZA szkłem, które takie zostanie ;-)
 
 
disaster 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 94
Skąd: stąd
Wysłany: 28 Maj 2014, 07:24   

A czy miałbyś jakąś propozycję tła?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Maj 2014, 07:47   

Ciężko powiedzieć. Zależy od reszty projektu. Przecież ten baner będzie częścią strony zapewne, więc zależy od tej strony. Jeśli chcesz koniecznie dać jakieś tło, to proponowałbym coś w rodzaju wektorowo-bitmapowych deseni, które często spotyka się w sieci, czyli dziurkowana siatka, tworzywo typu carbon, drobne, ukośne linie o małym kontraście itp.. Ja bym zostawił białe lub cieniowane bogate czarne (jeśli wolisz ciemne tła).
 
 
disaster 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 94
Skąd: stąd
Wysłany: 29 Maj 2014, 14:46   

nie robię tego na stronkę jako całosć, to poprostu baner
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14