Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec "starego" ImageShack'a
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
  Wysłany: 24 Luty 2014, 20:28   Koniec "starego" ImageShack'a

No panie i panowie! Jeśli któryś (albo któraś) korzystał z ImageShacka za pośrednictwem ImageShack Uploadera, i praktycznie nie wchodził na swoje konto na tym serwisie to NIECH TEGO NIE ROBI!

ImageShack zmienił formułę (i trochę logo, a cały design strony podpada pod ten "prosty" styl, który opisywałem w innym temacie). Najważniejsza rzecz:

KONIEC Z BEZPŁATNYM HOSTINGIEM OBRAZÓW.

Tak, tak. Sam strzeliłem sobie w kolano, bo omyłkowo wszedłem na swoje konto, które od tegoż momentu zaczęło naliczać mi 30 dniowy okres próbny. Po jego zakończeniu koniec z wrzucaniem obrazków, chociaż stare pliki nadal będą dostępne i można będzie się zalogować na konto. Póki tego nie zrobiłem, pliki wrzucałem się przez ISU, które pewnie nie było jednoznaczne z logowaniem się na konto, per se. Podejrzewam, że gdybym nie wszedł na nie przez przypadek, i nadal korzystał tylko z ISU to mógłbym cieszyć się darmowym hostingiem do końca świata.

Teraz pytanie do forumowiczów: czy ktoś zna podobny darmowy hosting obrazków, z desktop'ową aplikacją pomocniczą do automatycznego uploadu plików, pokazującą od razu linki do nich?

Pytam, bo to szybsze niż sprawdzanie dziesiątek portali i wypróbowywanie, czy czasem coś jest nie tak. A na pewno każdy z Was czegoś takiego używa.

Pozdrawiam.
 
 
narvf
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 79
Skąd: WOT
Wysłany: 24 Luty 2014, 21:36   

Ja używam http://imgur.com, bez logowania się. Przeciągam plik w okno przeglądarki i klikam Start Upload
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 25 Luty 2014, 00:56   

Ech, chyba jestem stary, bo, jak dla mnie, foty do sieci powinno wrzucać się przez ftp, a nie jakiś tam aplołder. Stronę sobie załóż na hostingu i w ten sposób będzie najwygodniej.

Albo…

Sam nie używam, ale znajomy chwali sobie flikera. Ładowarka jest tutaj:
http://www.flickr.com/tools/uploadr/

Jest też wygodna przecież góglę picasa (tzw. góglę+ fotos):
http://picasa.google.com/
https://picasaweb.google.com/
Podobno do 1GB fot za darmo. 20 GB za 5$ rocznie.

Nie wiem tylko, czy można stamtąd foty linkować na forach — do sprawdzenia.

Co do imgura, znalazłem do niego ładowaczkę:
http://www.portablefreeware.com/index.php?id=2284

Jest też ogólne ładowadło: https://code.google.com/p/image-uploader/, na którego stronie można wyszukać inne składnice obrazków.

Za ymycz-szakiem chyba za bardzo nie ma co płakać. Od początku bardzo wolno działał i fora zamulał.
 
 
narvf
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 79
Skąd: WOT
Wysłany: 25 Luty 2014, 09:29   

Ten img-uploader fajny się wydaję, na pewno go sprawdzę :)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 25 Luty 2014, 14:22   

jest jeszcze gryzoń z uploaderem :-) tylko te dlugie linki trza podawać,nie trzeba odswierzać i bajtów do uploadu praktycznie nieskończona ilość no i ogolnie the best np

 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 28 Luty 2014, 18:14   

Wydaje mi się, że znalazłem coś sensowniejszego niż ymycz-szak, mianowicie — PostImage.

Jacyś tamizjańczycy napisali w najczęstszych pytaniach:
Cytat:
You can upload unlimited images per post will never have to worry about your images being removed for inactivity.

Brzmi dobrze. Być może warto sprawdzić.


-----Dodane grubo później:-----------
Znalazłem w końcu jakiś ranking foto-umieszczadeł. Można sobie wybrać.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Marzec 2014, 19:06   

Ten ranking to o kant d... bo to tylko ze względu na popularność, a cały "wolny świat" używa Instagrama, żeby wrzucać cudowne i pełne ekspresji zdjęcia kubków ze Starbucksa oraz foty swoich dań :-x Jednakże to foto-trzymadło co podałeś (PostImage.org) całkiem fajne, bo ma desktopową aplikację do uploadu oraz garść dodatkowych opcji. Obrazy nie są przechowywane po kres czasu, ale chyba wystarczająco długo bo 6 miesięcy bez oglądania. Rejestracja jest oczywiście darmowa, a różni się tym, że pozwala tworzyć galerie i porządkować te foty. Desktopowa aplikacja integruje się z powłoką Windowsa, więc po kliknięciu na obrazek PPM > Wyślij do... > PostImage. Otwiera się malutkie okienko z paskiem postępu uploadu, które wyrzuca na koniec link bezpośredni oraz przycisk COPY. Po skopiowaniu okienko zamyka się automatycznie. Wypas :-o

Dzięki Artur, takiego czegoś potrzebowałem.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2 Marzec 2014, 21:13   

Nie zamaco.
 
 
Mikos28 
Początkujący


Dołączył: 05 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Marzec 2014, 10:49   

Czy ktoś się orientuje, czy na tym darmowym 30-dniowym trialu jest jakiś limit przesłanych zdjęć? Nie ma jakiegoś w pełni darmowego serwisu hostingowego bez limitu danych? Jeżeli nie, to jaki jest najtańszy na długi okres czasu? Wybaczcie, że aż tyle pytań, ale potrzebne mi są odpowiedzi :) Pozdrawiam!
 
 
lowkam
Początkujący


Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 14 Marzec 2014, 17:47   

Też jestem ciekawy tego tematu.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 14 Marzec 2014, 18:32   

ogólnie to są naprawde maciupeńkie pieniądze za host,więc ja osobiście nie widze problemu,a do wrzucania obrzkow typu real na okreslony czas są serwery,no ale w tedy odświerzać się nie che,nie wiem ,ja uważam że image słusznie zrobił że cosik tam chce,ale to moje zdanie
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 28 Czerwiec 2014, 23:38   

Chyba mam kolejny znośny serwer dla bitmap:
http://www.imagebam.com/
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 29 Czerwiec 2014, 06:46   

ooo teen jest spoko :-)
 
 
fxj 
Bywalec



Wiek: 36
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 47
Skąd: NET
Wysłany: 30 Czerwiec 2014, 20:14   

Nienawidzę tego hostingu ! 30% kiedykolwiek wgranych do niego plików zawsze jest niedostępne :P

Jak fotki to tylko na własnym serv lub usługi cloud (g drive, skydrive)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14