Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel VideoStudio Pro X3 - czarne paski po bokach
Autor Wiadomość
Kris_26
Początkujący


Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Czerwiec 2014, 00:39   Corel VideoStudio Pro X3 - czarne paski po bokach

Siema. Od kilku dni jestem użytkownikiem Corel VideoStudio Pro X3. Zmontowałem sobie film, ale po zrenderowaniu go zauważyłem że po bokach mam czarne pasy takie jak na obrazku:
http://i.imgur.com/UCBaKFN.jpg. Dodawane filmy były nagrywane w 1280x720. Też w takiej rozdzielczości chcę mieć film po zrenderowaniu. Ktoś pomoże?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Czerwiec 2014, 07:28   

A te pasy wyświetlają ci się tylko jak oglądasz w CVSP? Próbowałeś mimo to zapisać film i odpalić go przez zwykły player? Bo z tego co widać, to masz panoramiczny monitor, który jest większy niż twój film. Więc program, żeby nie obcinać góry i dołu, dopasował obraz w pionie i dołożył pasy po bokach. Film nawet jeśli faktycznie ma 1280 szerokości, to przecież jest mniejszy niż twoje 1365 ekranu. Wysokość też masz 730, a film 720, ale odliczając listwę okna, menu, dolne kontrolki itp. okienka filmu masz pewno ledwie 600 px. Program wyświetlając film przeskalował w dół, żeby zmieniścić na wysokość, wiec zwężyła się szerokość (przyjmując te przeskalowane 600 wysokości, szerokość wyświetlania powinna wynosić ok. 1066, co screen by potwierdzał), dlatego pasy. Fizycznie ich nie ma. Otwierając w zewnętrznym odtwarzaczu, który dopasuje wielkość okna do wymiarów filmu (Daum/GOM player, AllPlayer, BESTplayer, czy właściwie jakikolwiek, chyba nawet Windows Media Player), pasów być nie powinno.

Ewentualnie - nie mam tego programu, a triala nie chce mi się ściągać bo ma 1,2GB - podejrzewam, że kiedy robiłeś Nowy Projekt (czy jak się to tam nazywa) to gdzieś musiał być jego rozmiar podany. Mogło być tak, że ten właśnie rozmiar był mniejszy niż twoje filmy i to co wrzucałeś (klipy źródłowe) były środkowane i przycinane do zadanego formatu. Sprawdź czy jak robisz nowy projekt to masz gdzieś rozmiar docelowy projektu wpisany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14