Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niska jakość "publikacji w internecie"
Autor Wiadomość
fangawnos
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpień 2014, 14:25   Niska jakość "publikacji w internecie"

Witam pierwszy raz na forum.
Mam następujący problem. Jeśli eksportuję z pliku do internetu, to otrzymuję pliki nędznej jakości. Gołym okiem widać pikselozę.
Jeśli ten sam plik eksportuję jako jpg, to nie ma żadnego problemu jakość jest żyleta.
Później jak nawet zmniejszam sobie plik w jakimś innym programie, to jest dużo lepsza niż bezpośrednio z Corela.
Podejrzewam, że to kwestia ustawień, bo kilka lat temu robiłem podobne rzeczy i było dobrze.
W pliku znajdują się tylko grafiki wektorowe i pełne aple bez przejść tonalnych.
Zależy mi jednak na "publikuj w internecie", bo mam sporo takich plików i w ten sposób automatycznie mi tnie na małe grafiki.
w załączeniu przesyłam jeden plik.
Proszę o pomoc.

01.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 57 raz(y) 16.79 KB

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 5 Sierpień 2014, 16:19   

To jest kwestia rozdzielczości z jaką są zapisywane pliki.
Dla internetu to jest pewnie 72 ppi i nie ma sensu tego jakoś specjalnie zwiększać, bo na ekranie i tak tego nie będzie widać.
 
 
fangawnos
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpień 2014, 17:12   

chezare napisał/a:
...bo na ekranie i tak tego nie będzie widać.


No właśnie w tym przypadku widać i to wyraźnie. Jak zrobię najpierw eksport do jpga i zmniejszenie w irfanview to jest OK. Szara apla pozostaje aplą jednolicie szarą. A jak od razu wypuszczę z Corela do internetu, to na jednolitej szarej apli pojawiają białe piksele i odcienie szarości. Dla mnie to wina złej jakości konwersji do jpga. Być może pomajstrowałem coś w swoich ustawieniach. Czy można jakoś przywrócić "ustawienia fabryczne"? Albo inaczej, które opcje odpowiadają za jakość konwersji?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sierpień 2014, 17:30   

tak mniej wiecej ma byc

http://images.tinypic.pl/i/00560/x0wpx85rjv3j.png

http://images.tinypic.pl/i/00560/n8zegsc3lmia.jpg
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 5 Sierpień 2014, 18:23   

Bidonik, 300 ppi do internetu?Fangawnos, mógłbyś podesłać tutaj te bitmapy które się różnią jakością, albo chociaż zapisz tego cdra w wersji 12.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sierpień 2014, 18:59   

ale kolega nie pisze że robi to dla WEB tylko że funkcja eksportuj do internetu wywala mu niska jakośc :-) a uzywa tej funkcji bo cos mu dzieli nie wiem co ,ale w to nie wnikam,podałem parametry gdzie ta funkcja wywali obraz bardzo wysokiej jakości,no ja przynajmniej tak skumałem post usera
 
 
fangawnos
Początkujący


Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Sierpień 2014, 22:22   

to będzie wykorzystywane nie tylko do WEB. Na ten moment ważne jest dla mnie uzyskanie jpgów w najlepszej możliwej jakości.
Z tym pocięciem, to chodzi o to, że plik składa się z 12 elementów kwadratowych i liter i każdy powinien być w osobnym pliku.
Załączyłem plik zapisany w 12 oraz wyniki mojego "publikuj w internecie" (html i 23 jpgi)
Gdyby ktoś był uprzejmy udostępnić wynik swojej publikacji i ewentualnie wskazać mi błędy.
Mam wersję X3 i nie mam takich opcji eksportu jak na załączonych screenach. Jest kilka opcji wyboru jakości jpg między innymi "jpg progresywny najwyższej jakości", ale wynik jest taki jak w załączeniu.

Konwersja.zip
Pobierz Plik ściągnięto 44 raz(y) 69.53 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 17