Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawy rysunek - tylko jak to zrobić.
Autor Wiadomość
meganite 
Początkujący


Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 1
Skąd: śląsk
  Wysłany: 23 Październik 2007, 22:13   Ciekawy rysunek - tylko jak to zrobić.

Witam. Będę wdzięczny za drobne wskazówki dotyczące wykonania poniższych rysunków. Nie wiem zupełnie z której strony się za to zabrać, bo spiralą to tego pierwszego raczej nie zrobię :D. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie naprowadzenia.



 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 24 Październik 2007, 00:41   

1a. Ręcznie + wygładzanie;
1b. Spirala z automatu + przerobienie obrysu na wypełnienie [ctrl+shft+Q] i obcięcie zbędnych końcówek.
2. Narysuj 1-szy i ostatni okrąg, wyrównaj go centralnie i do dołu, użyj funkcji "metamorfoza", rozgrupuj, rozbij i usuń niepotrzebne elementy. Użyj "połącz" [ctrl+L], przenieś środek ciężkości na dolną/środkową oś (ctrl pomoże), zduplikuj całość 3 razy po 90 stopni, zaznacz wszystko i jeszcze raz "połącz" [ctrl+L].

Jeżeli znasz podstawy pracy na wektorach, poszczególne zadania nie powinny zająć Ci więcej niż 5 minut. Jeżeli nie, to w standardowej pomocy masz lekcje jak opanować to zagadnienie.
Ja wiem, że łatwiej wygospodarować 2 minuty na napisanie posta niż 2 godziny na naukę, ale...
:mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 16