Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tani komputer do corela
Autor Wiadomość
reszkov 
Początkujący


Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 09:25   Tani komputer do corela

Witam, wiem że istnieje podobny temat, aczkolwiek u mnie przedział cenowy jest inny.

Potrzebny mi jest komputer stacjonarny na którym sprawnie będzie chodził corel x5 i pakiet adobe. zależy mi by programy te chodziły w miarę sprawnie ( nie crashowały, czy zawieszały się co 5 minut), nie będzie on wykorzystywany praktycznie do niczego innego niż do pracy, dlatego liczę że uda się znaleźć coś nie drogiego (najlepiej poniżej 2000 zł). (najlepiej z systemem, 7 lub ewentualnie xp)

Dodatkowym atutem by było gdyby, 3ds max z vray'em na nim chodził (nie musi śmigać :P)

Pozdrawiam,
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 09:29   

Cytat:
Witam, wiem że istnieje podobny temat, aczkolwiek u mnie przedział cenowy jest inny


I dlatego wątek założony w dziale "Grafika wektorowa"? Bo będzie Corel zainstalowany?
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 11:05   

Rozważ zakup poleasingowej stacji roboczą Dell z serii Precision T. Właśnie w tej chwili piszę z takiego komputera. Używam go jakieś cztery, pięć miesięcy i... nie mam na co marudzić. Za 1,5 tysiąca kupisz sprzęt z dwoma Xeonami, 8 G RAM, dyskiem HDD, kartą NVidia Quadro FX i legalnym Windowsem (przypisanym wyłącznie do tego komputera). Do tego dokup jeszcze jeden twardy dysk.

Zalety:
— karta grafiki optymalizowana pod CAD,
— serwerowe pamięci z kontrolą bitu parzystości,
— serwerowe procesory Xenon bez żadnej idiotycznej wbudowanej grafiki,
— Komputer ma solidną budowę i jest ciężki (zaskakująco świetna obudowa),
— płyta i numer seryjny Windows 7 Pro do własnej dyspozycji.

Wada:
Jest jedna — maszyny nie rozbudujemy za pomocą sklepowych podzespołów. Sprzęt ma wybitnie autorską konstrukcję i bez przeróbek nie da się do niego włożyć typowej płyty ATX. Co by tu jeszcze… aha, brak USB 3.0 i sprzęt nie nadaje się do podkręcania. To skrzynka typu — podłączam, pracuję, nie grzebię, nie martwię się:



---- dodane po dobrej godzince: ------
Sprawdzając Allego, znalazłem w cenie do 1900 maszyny z 16GB RAM — to w wersji starszej, a w nowszej — z 1 sześciordzeniowym procesorem i 12GB RAM.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14