Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygotowanie PDF dla naświetlarni
Autor Wiadomość
rafakow 
Praktyk


Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 74
Skąd: Kutno
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 09:44   Przygotowanie PDF dla naświetlarni

Witam
Mam takie pytanie: czy "drukowania do Adobe PDF" jest równoznaczne z opcją "publikuj do pdf"?
Denerwuje mnie w przypadku "publikuj" brak możliwości wyboru paserów, w przypadku "drukowania" jak wiadomo, można sobie wybrać z kilku opcji. Pasery niestety jestem zmuszony umieszczać własnoręcznie - coś się w naświetlarni z którą współpracuję ostatnio sypnęło (może świeży pracownik).
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:11   

"Drukowanie do Adobe PDF" polega na wysłaniu danych z Corela na wirtualną drukarkę "Adobe PDF", "Publikuj" z kolei do konwersja do pdf dokonywana bez pośrednictwa sterownika drukarki. Oczywiście, w obu przypadkach kończy się na pdfie.

Aby pdf z "Drukowanie do Adobe PDF" był technicznie identyczny z tym z "Publikuj" - zapewne trzeba by grzebać w ustawieniach drukarki "Adobe PDF", co jest chyba możliwe. Zobacz, czy w opcjach drukarki masz jakieś gotowe definicje typu PDF/X-3.

Na pewno przy Publikuj można w locie zamieniać teksty na krzywe, a czy można je zamieniać przy druku? Co prawda, nie jest to konieczne w pdfie przekazywanym do naświetlarni (nie robi się tego przy pdfach generowanych z programów Adobe), ale to pierwsza różnica, jaka mi do głowy przychodzi.

Ale ciekawsze w Twoim poście jest co innego. Skoro pada słowo "naświetlarnia", to pewnie chodzi o druk offsetowy. Pdf do druku offsetowego powinien zawierać całą masę elementów kontrolnych, nie tylko paserów. Skoro zatem naświetlarnia nie dodaje paserów, to dodaje te inne?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:20   

tutaj chyba jakieś nieporozumienie wyszło, :-) publikuj to opcja ktora zapisuje pdf wcześniej spersonalizowany,drukuj czy eksportuj to opcja gdzie personalizujesz pdf inaczej pisząc jesli w opcji drukuj lub eksportuj ustawisz personalizacje pdf to publikuj jest takim automatem gdzie nic nie musisz grzebać,ewnetualnie wybierasz tylko opcje np do internetu czy tam do pdf1xa ktore wczesniej ustawiłej w personalizacji
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:25   

Cytat:
Denerwuje mnie w przypadku "publikuj" brak możliwości wyboru paserów

Taka możliwość jest. Robisz to tu: File/Publish to PDF/Settings/Prepress
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:25   

Bidon, personalizacja to niewłaściwe słowo i w poligrafii znaczy coś zupełnie innego. Pewnie chodzi o coś w rodzaju "wstępnych ustawień". Zapewne w opcji "Drukowanie do PDF" można też ustawić jakieś wartości jako domyślne.

Trurl, tu nie chodzi o dodanie paserów, tylko o dodanie innych niż domyślne (w innym kształcie).
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:30   

taka tak chodziło mi o ustawienia,jak masz tam nie wiem 10 pdf ktore powtarzają sie co jakis czas i kazdy ma miec inny cel to ustawiasz sobie w opcjach eksporu odpowiednie opcje dla kazdego i w tedy tylko w publikuj i wybierasz ogolne nazwy,internet ,cmyk,itd
 
 
rafakow 
Praktyk


Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 74
Skąd: Kutno
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:39   

Cytat:
Trurl, tu nie chodzi o dodanie paserów, tylko o dodanie innych niż domyślne (w innym kształcie).

Dokładnie, chodzi o możliwość zamieszczenia paserów na bokach obszaru drukowanego a nie jak jest domyślnie w "publikuj" w narożnikach. Wiem, że mogę je sobie dorobić ręcznie w projekcie, wolałbym jednak tego uniknąć.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 10:51   

Czyli tu problem, naświetlarnia nie jest w stanie dodać paserów po bokach z wyłączeniem narożnych.
No to niestety, albo "Drukowanie do PDF", albo robota ręczna, albo jakiś program do montażu.

A co złego w paserach narożnych? W czym gorsze od tych po bokach? Gdyby chodziło o pasery tylko np. po lewej i prawej stronie arkusza z wyłączeniem tych na górze i dole, to to jestem w stanie zrozumieć - ale w opcji "Drukowanie" są dodawane cztery, po jednym na każdym boku, więc to nie ten przypadek.
 
 
rafakow 
Praktyk


Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 74
Skąd: Kutno
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 11:03   

Cytat:
A co złego w paserach narożnych?

Niestety czasami zdarzają się formatowo nietypowe projekty, które wymagają innego umiejscowienia paserów.

Cytat:
Zobacz, czy w opcjach drukarki masz jakieś gotowe definicje typu PDF/X-3

Jest możliwość wybrania tego ustawienia.
Czyli teoretycznie z tym ustawieniem plus moje ustawienia paserów powinno zdać egzamin.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 17 Wrzesień 2014, 16:39   

PDF/X-3 — prawie zawsze tego używam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 14