Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rysowanie lini w Photopaint
Autor Wiadomość
kabatkubol
Początkujący


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 11:13   Rysowanie lini w Photopaint

Witam,

Jak zrobić przerywaną linię w photo-paint?

Z normalną linią robiłem w ten sposób, że wybierałem rysowanie prostokąta i robiłem go o wysokości 1, natomiast z przerywaną linią nie mogę już sobie poradzić.

Próbowałem narysować ją w corel-draw, ale gdy tylko staram się ją przekopiować do photopaint, to w tym drugim programie obrazek się "krzaczy" (z długości 1800px x 1px robi się 2px x 1px).

Czy jest jakaś możliwość narysowania przerywanej linii w photo-paint?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 17:27   

Nie bardzo. Przynajmniej nie ma gotowego narzędzia, czy raczej opcji narzędzia linii (w PP jest też Linia, jako narzędzie do rysowania - nie musisz używać Prostokąta o wysokości 1). Niestety, PP posiada tylko opcje dotyczące końcówek pędzli, które są przyporządkowane tylko pod Pędzle (pod Linie już nie). Linie przerywana można zrobić "na około" przez włączenie sobie dockera Ustawień Pędzla. Wtedy możesz wybrać jakiś zwykły pędzel i w odpowiedniej zakładce na tym dockerze ustawić Spacing (rozmieszczenie czy jakoś tak), zamiast na 1 (to linia ciągła) to na 100 - dostaniesz wtedy kropkowana linię. Podejrzewam, że możesz stworzyć własny pędzel w PP, będący niedużym prostokątem i użyć go w ten sam sposób. Taki przygotowany pędzel zapisz, wybierz, wejdź w jego ustawienia i zrób Spacing na 200 czy coś. Powinieneś dostać przerywaną linię, w której poszczególne "kawałki" będą Twoim zapisanym pędzlem. Jak tworzyć własne pędzle w PP na forum już gdzieś było. Jak nie znajdziesz, to wyGOOGLEuj sobie ;-)
 
 
wloza 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: CorelDRAW X5
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 95
Skąd: Kamienna Góra
Wysłany: 25 Wrzesień 2014, 21:10   

Najprościej, to narysować ścieżkę, a potem na niej tekst składający się z samych myślników. ;-)
Można też ustawić pędzel atrybutami dotknięć.

przerywana linia.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 266 raz(y) 55.31 KB

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 26 Wrzesień 2014, 00:01   

Narysuj tę linię w Draw, skopiuj i wklej do PhotoPainta.
Powinny być ustawione takie same rozdzielczości i wyłączone w Photo-Paint wygładzanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 16