Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
adaptacja
Autor Wiadomość
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Lipiec 2006, 21:11   adaptacja

czy ktoś z tego korzysta? r.a.v.e?

ja ostatnio zacząłem się tym bawić i musze powiedzieć ze to ma możliwości draw + flascha

mnie sie to podoba, a wam i czy zamierzacie się w tym odnaleźć?
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 8 Październik 2006, 17:52   

raczej jest to bardzo ubogi program w porównaniu z innymi producentami. Nawet Adobe ze swoim GoLive bije na głowe RAVE corela... Proponuję jednak macromedia flash - zapis z tego programu otwiera się zawsze w innych przeglądarkach bezproblemowo. Co do pracy na obiektach - docenisz animację "w locie" bez potrzeby tworzenia klatek jak to jest w RAVE. Coby nie mówić - Corel to bardzo "ubogie" oprogramowanie. I posiada wiele bugów, których sami autorzy nie umieją poprawić. Także zwykle ograniczam się jedynie do wektorków corelowych ze względu na "siemiężną" prostotę obsługi owych. Do skomplikowanych wypełnień jednak używam Illustratora... "Ukradziony" przez korela pomysł z mapą punktów wypełnienia nie działa prawidłowo - czyli tak jak w Illustratorze. No ale to temat o Rave.. rozpędziłem się :) Proponuję spojrzeć z bliska na Macromedia Fx. Zwykle po kilku godzinach pracy w nim już nie szuka się innych programów do animacji ;P
 
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Październik 2006, 20:31   

kreart napisał/a:
raczej jest to bardzo ubogi program w porównaniu z innymi producentami. Nawet Adobe ze swoim GoLive bije na głowe RAVE corela... Proponuję jednak macromedia flash - zapis z tego programu otwiera się zawsze w innych przeglądarkach bezproblemowo. Co do pracy na obiektach - docenisz animację "w locie" bez potrzeby tworzenia klatek jak to jest w RAVE. Coby nie mówić - Corel to bardzo "ubogie" oprogramowanie. I posiada wiele bugów, których sami autorzy nie umieją poprawić. Także zwykle ograniczam się jedynie do wektorków corelowych ze względu na "siemiężną" prostotę obsługi owych. Do skomplikowanych wypełnień jednak używam Illustratora... "Ukradziony" przez korela pomysł z mapą punktów wypełnienia nie działa prawidłowo - czyli tak jak w Illustratorze. No ale to temat o Rave.. rozpędziłem się :) Proponuję spojrzeć z bliska na Macromedia Fx. Zwykle po kilku godzinach pracy w nim już nie szuka się innych programów do animacji ;P

wcale nie neguje tego co mówisz, aczkolwiek ja uważam corela godnego polecenie pomimo tych bugów... 9 faktycznie miała problem z przełączaniem się w menu narzędziowym, w 11 były inne problemy, ale radziłem sobie... natomiast w X3 na razie nie znalazłem irytujących zdarzeń...

co do flasha to mam wersję M Flash MX 2004 - ale jakoś nie przypadł mi pod rękę, nie mogę powiedzieć do gustu, bo to nie o to chodzi. Jakoś nie mogłem się wdrożyć :roll:

ja przesuwam obiekt a mi sie tło przesuwa, kidy nakładam na podkład np elipsę, przycina mi zamiast nałożyć - nie kumam tego... przyznaję się

ale mam pytanie, jest we flashu coś takiego jak interakcyjna metamorfoza czy tez przestrzeń?? - bo jeśłi tak to przerzucam się... na flasha :D
bo uwielbiam efekt metamorfozy, bo to potężne narzędzie w corelu :lol:

daje ci haczyk pomocy, bo jak najbardziej jest to na temat, to co napisałeś :lol:
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 10 Październik 2006, 00:20   

owszem corel ma piękne narzędzie przekształceń wszelakiego rodzaju. Jego plusem jest na pewno intuicyjna obsługa (choć nie zawsze :P - patrz choćby ułożenie tekstu na ścieżce - w sumie powinno to być narzędzie metamorfozy, jak w Illustratorze, ale tu jest narzędziem tekstowym i bardzo go to zubaża). Co zaś do narzędzi głębi proponuję sprawdzić sobie zestaw filtrów kpt do bitmap... działąją równiez z corelem lub andromedę - mogłem pomylić nazwę zestawu - jest ich w sumie 60 i przestaniesz "kochać Corela" :) Co prawda nie namawiam absolutnie do porzucania go - jest niezmiernie potrzebnym programem. Jako jeden z nielicznych otwiera pliki niemożliwe do otwarcia w innych programach graficznych - czasem się rozsypują fakt... ale kilka prób i zawsze coś wyjdzie. Co zaś do Flasha MX 2004. Pracujesz na klatce dlatego nie wychodzi :) poza klatkami masz dzisiątki możliwości dodatkowych, kwestia prób lub dobrego samouczka. Zaś do wypełnienia obiektu - nie spotkałem się z tym. Musze się przyjrzeć ustawieniom pewnie jest w nich jakiś dziki ptaszek mówiący "cut this shape" :P setki interaktywnych stron internetowych powstaja we flash lub Golive... natomiast o stronach zrobionych w RAVE nawet nie słyszałem:) może jakiś przykład?
Aby nie było że cos reklamuję wybiorę po prostu strony agencji reklamowych:P - tam i tak nikt nie zamówi świeżego pieczywka z dowozem do domu, bo koszta były podobne zakupowi mercedesa klasy S :P
flash MX:
http://www.isens.pl/
GoLive:
http://www.oskarwegner.com.pl/

tp tylko przykłady przestrzeni tworzonej w obu programach:) żadna reklama bynajmniej... nawet ich dobrze nie znam. Jeśli administracja uzna to za reklame prosze o usuniecie linków z postu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13