Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie działa wyszukiwanie przycisków
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 21 Listopad 2014, 15:52   Nie działa wyszukiwanie przycisków

Czemu wyszukiwanie przycisków po nazwach kompletnie nie działa w Corelu?
Mógłby ktoś sprawdzić to u siebie i powiedzieć mi czy też tak ma? Załączam obrazek.
Ustawcie sobie typ "Pokaż wszystkie przyciski" czy jakiś taki podobny i wyszukajcie np. "Separator". Nic Wam nie wyskoczy.



(na obrazku separator odnaleziony został ręcznie)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 21 Listopad 2014, 16:21   

ja powiem tak u mnie wszystko działa,czy wynajdujesz to z biegu czy te bugi sa efektem dobrej znajomosci interfeisu i sa de facto faktycznym problemem???? bo jesli nie to dojdziemy do absurdu ktory był pokazany w filmie poszukiwany poszukiwana czxyli bedziemy przeprowadzac eksperyment ile jest cukru w cukrze
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 21 Listopad 2014, 17:07   

U kogoś innego niż Bidon też działa? Ten błąd był CHYBA nawet i w poprzedniej wersji.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Listopad 2014, 12:46   

Hehe, F, tyś się minął z powołaniem, chłopie! Ciśnij w kąt grafikę użytkową i zajmij się profesjonalnym β-testingiem!

Odnośnie wyszukiwania to jedynie z tym separatorem to nie działa. No może jeszcze z czymś, ale nie chce mi się wszystkiego próbować. Faktem jest, że jak wpisuję "sep" to wyskakuje pierwsze alfabetycznie wyszukane hasło, czyli "sepia". Dodam kilka liter: "separat" i już wyszukuje mi "separate curves" czy coś w ten deseń, ale kiedy wpiszę całe "separated" to faktycznie wyrzuca taki sam błąd co u ciebie. Jak jednak wspomniałem, może tak jest tylko z Separatorem? Co nie wpisałem (np. menu, auto, dash itp.) to zawsze coś znalazło. Ba, wyszukuje nawet słowa zawierające cząstkę wpisanego wyrażenia. Jak widać, programiści zajęli się tym, żeby wszystkie narzędzia i opcje były dostępne podczas wyszukiwania, ale nie zawracali sobie głowy (zapomnieli?) o elementach interface'u, to bym jest separator ;-)

Teraz autentyczna, niezłośliwa rada - zbierz te wszystkie buraki dokumentując je zrozumiałymi i jasnymi przykładami i prześlij do Corela. Może przyłożysz rękę do niechybnie powstającego serwis-paka?
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 23 Listopad 2014, 01:15   

Shame, ja wynajduje błędy nie tylko tu. Tylko zawsze i wsżędzie. Odnosze wrażenie, że tylko ja je umiem znajdywać. Że czekają aż ja je wyłapie. To irytujące.
Z separatorem nie działa, dziwne właśnie :)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 23 Listopad 2014, 03:28   

F, tylko nie idź z propozycją pracy do Corela… odnoszę wrażenie, że oni przyjmują sprawdzaczy, ale po paru latach palą ich na stosie.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23 Listopad 2014, 08:55   

Bo "Separator" to nie nazwa tylko typ. Nie ma nazwy, to i Corel tego nie znajduje. To rodzaj kreski oddzielającej grupy menu i chyba jest nienazywalny. Ale pewności nie ma.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 23 Listopad 2014, 10:02   

jest nazywalny to Bar,sa rozne scroll bar textt bar ,long bar,menu bar, scroll bar menu itd,kwestia jest tego czy w dll jezyka ktos to przetlumaczył,w corelu X6 tak jak wczesniej pisałem wyszukuje bez problemu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13