Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel PP w X7
Autor Wiadomość
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 20 Listopad 2014, 10:30   Corel PP w X7

Hejka
Niedawno przesiadłem się z X5 na wersję X7. Wszystko jest ok, ale gorzej wychodzi kiedy zaczynam pracę ze skanowaniem. Kolory są nie bardzo takie jak powinny. Próbowałem zabawy wg zaleceń z porady zamieszczonej przez Tegraf http://corel.wodip.opole....pic.php?t=4686. Niestety nie ma tam już tego koła do wybierania ustawień zarządzania kolorami, tylko jakieś okno z zakładkami. Nie bardzo wiem o co kaman.

Sprawa oparła się o skanowanie dokumentu. Otóż po skanowaniu przeważnie obraz wymagał kilku korekt. Dopasowania nasycenia, jasności i innych. Jednak po ustawieniu wszystkiego tak jak to miało miejsce w wersjach poprzednich, PP nadal widzi kolor biały jako "przyżółcony" i tak jest też podobnie w wydruku.
Może ma ktoś z Was (posiadających ogromną wiedzę nt PP) pomysł jak to usunąć? Poza tym monitor wydaje mi się, że wyświetla w programie kolor też trochę zniekształcony. Nie jest to czysta biel tylko właśnie taka przyżółcona, przymglona. Jak temu zaradzić?
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20 Listopad 2014, 11:14   

CMS - czyli zarządzanie kolorem, jeżeli jest oparte na standardowych profilach (np. ECI), symuluje na ekranie wygląd pracy w druku - uwaga - także na standardowym papierze. Zmiana papieru wymaga nowego profilu. Problem w tym, że standardowy papier jest lekko żółty, więc być może jest wszystko w porządku.

Papier śnieżnobiały (z domieszką tzw. wybielaczy) nie jest standardowy. Jeżeli masz na ekranie "śnieżną biel" przy profilu ECI, to masz źle ustawione zarządzanie kolorem.

Diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli to zażółcenie jest w okolicach 1-2% (C0M0Y2K0) to jest dobrze.
 
 
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 20 Listopad 2014, 11:35   

tegraf napisał/a:
CMS - czyli zarządzanie kolorem, jeżeli jest oparte na standardowych profilach (np. ECI), symuluje na ekranie wygląd pracy w druku - uwaga - także na standardowym papierze. Zmiana papieru wymaga nowego profilu. Problem w tym, że standardowy papier jest lekko żółty, więc być może jest wszystko w porządku.

Papier śnieżnobiały (z domieszką tzw. wybielaczy) nie jest standardowy. Jeżeli masz na ekranie "śnieżną biel" przy profilu ECI, to masz źle ustawione zarządzanie kolorem.

Diabeł tkwi w szczegółach. Jeżeli to zażółcenie jest w okolicach 1-2% (C0M0Y2K0) to jest dobrze.


Rozumiem, jednak gdy np. zeskanuję obrazek, obrobię w PP i chcę go wykorzystać w jakimś dokumencie powiedzmy Word, to obrazek jest i tak z przyżółconym tłem i podczas wydruku widać różnice kolorystyczne pomiędzy dokumentem a obrazkiem.
Nie wiem jak tego uniknąć. Poza tym paleta kolorów wyświetla kolory w zakresie od białego do czarnego z jakimś odcieniem właśnie ni to żółty, ni to beż. Może to ma winę? Nie wiem jak to zniwelować?
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20 Listopad 2014, 11:49   

Dołącz zrzuty ze wszystkich okien (zakładek) zarządzania kolorem.
 
 
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:11   

tegraf napisał/a:
Dołącz zrzuty ze wszystkich okien (zakładek) zarządzania kolorem.


Jak tylko administrator upora się z błędem dołączania pliku od razu załączę
Na razie wyrzuca mi błąd:
>>Błąd wysyłania załącznika (nie można skopiować do określonego katalogu: ./files/zrzut_182.jpg, skontaktuj się z administratorem forum.<<
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:16   

Szybko to się nie upora.

Pozbieraj te zrzuty w jeden, wielostronicowy pdf i zawieś gdzieś na bezpłatnym hostingu. Na forum znajdziesz ich sporo, zobacz, jak to robią inni, też pozbawieni możliwości dodawania załączników.
 
 
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:21   

tegraf napisał/a:
Szybko to się nie upora.

Pozbieraj te zrzuty w jeden, wielostronicowy pdf i zawieś gdzieś na bezpłatnym hostingu. Na forum znajdziesz ich sporo, zobacz, jak to robią inni, też pozbawieni możliwości dodawania załączników.


Oto zrzut w JPG
http://przeklej.org/file/58RQrV/zrzut.jpg
i jeszcze jeden do wyboru bez Microsoft
http://przeklej.org/file/MayS5f/zrzut2.jpg
Ostatnio zmieniony przez albion65 20 Listopad 2014, 12:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:37   

Spróbuj zmienić Moduł obsługi koloru z Microsoft na coś innego, jeżeli jest na liście.
Oraz doczytaj to, co już na ten temat napisał Artur Miernik:

http://corel.wodip.opole....opic.php?t=8475
 
 
albion65 
Początkujący


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: Internet
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:42   

tegraf napisał/a:
Spróbuj zmienić Moduł obsługi koloru z Microsoft na coś innego, jeżeli jest na liście.
Oraz doczytaj to, co już na ten temat napisał Artur Miernik:

http://corel.wodip.opole....opic.php?t=8475


Oto link do innych możliwości bez microsoftu
http://przeklej.org/file/MayS5f/zrzut2.jpg
nie wiem na co sięzdecydować. Polecasz coś Tegraf
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20 Listopad 2014, 12:49   

http://www.corel.grafoteka.pl/

Film: CorelDRAW. „Konwersja pomiędzy CMYK a RGB”
 
 
TomTom 
Początkujący
TomTom


Wersja CorelDRAW: x5
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Listopad 2014, 21:25   

Ja w podobnej kwestii.
W momencie przechodzenia z X4 na X5 przy pierwszym uruchomieniu pojawia się ekran wyboru trybu wyświetlania kolorów...
Pierwszym razem źle wybrałem. No i miałem podobne efekty. Kartka i całe tło było takie z lekka żółtawe i za jasną cholerę nie mogłem tego przestawić...
Nie pomagała zmiana profilu kolorów, odwzorowania kolorów, dopiero gdy zaznaczyłem "moduł obsługi kolorów - brak" - strona przestała być żółtawa. Niestety palety barw wyświetlały się bardzo nienaturalnie, więc próbowałem odinstalować program i zainstalować jeszcze raz. I dupa... Ten ekran wyboru się nie pojawił... I znowu wszystko było żółtawe...
Domyślam się, że coś się zapisało w rejestrze. W desperacji sformatowałem dysk i zainstalowałem wszystko od nowa.

Czy wie ktoś gdzie to siedzi w rejestrze, bo przez pomyłkę znowu coś kliknąłem i kartka się zrobiła żółta.

Najciekawsze, że jak zainstalowałem X7 to program przejął te ustawienia z X5 - wszystko dalej jest żółte...
Pracuję z Corelem od "trójki" (nie 13!) i zaczynam się mocno zastanawiać nad przejściem na ilustratora. To co się dzieje od X5 woła o pomstę do nieba! Nie chodzi o tylko o wyświetlanie kolorów. Bo, to co - dajmy na to - dzieje się z czcionkami - brak słów...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14