Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy obiekt zawsze tworzy się z soczewką
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 19 Listopad 2014, 18:37   Nowy obiekt zawsze tworzy się z soczewką

Dlaczego KAŻDY NOWY OBIEKT w programie Corel Draw w wersji X7 tworzy mi się z soczewką? Półprzeźroczysta soczewka. Co utworzę nowy element, dostaję KOMPLETNIE NIEPOTRZEBNĄ mi do niczego soczewkę na starcie z nim a cały obiekt jest przeźroczystości rzędu 50%. I jest to jakieś idiotyczne domyślne ustawienie. Jak mogę to zmienić i DLACZEGO w ogóle teraz tworzenie nowych obiektów dostaje zbędną soczewkę na starcie?
To jest naprawdę poryte.



Tutaj do sprawdzenia: https://mega.co.nz/#!Rh8FQYoJ!M4EcTsBrB7I62ysqGxGaNh1tCubgf6H7HLGdJVp7p4U
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Listopad 2014, 21:24   

Jak napisałem w innym Twoim temacie - nasz coś poważnie źle z tą Siódemką. Pobrałem Twój plik i faktycznie jest na nim soczewka, jednak kiedy narysowałem cokolwiek dostałem zwykły obiekt, bez soczewki. Czyli to tylko u Ciebie tak jest. Skoro jest tyle błędów, to proponuję Ci przeinstalowanie tej wersji. Preferowalnie z anglojęzycznym interfajsem. Nie importuj też czasem interfejsu wyeksportowanego z poprzedniej wersji Corela. W moim X7 wszystko śmiga, a środowisko pracy jest bardzo wygodne i nie sprawia najmniejszych problemów. Niczego nie brakuje, a nawet więcej rzeczy jest "pod ręką" niż wcześniej. Niektóre narzędzia dostały dodatkowe opcje (jak kształt przezroczystości poruszany w innym temacie), niczego domyślnie nie skopali (nie ma żadnej defaultowanej przezroczystości na nowym obiekcie). CHOCIAŻ muszę powiedzieć, że w niektórych plikach utworzonych w starszych wersjach, kiedy otwarłem je w X7, w obiektach które miały zwyczajną przezroczystość, została ona przekształcona na soczewkę (każdy chyba rozumie równicę, prawda?). Ale tyczyło się tylko już istniejących obiektów. Nie nowych.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 20 Listopad 2014, 14:36   

Shame, to jest pierwszy temat w którym odpowiadam. Bo faktycznie, coś jest nie tak.
Napisałeś ciekawą rzecz - aby nie importować starszych obszarów roboczych. Ja to zrobiłem, ale nie zadziałało. Tak, chciałem z wersji starczej zaimportować. Ale się nie udało, po kliknięciu "OK" po prostu zmiany się nie zaadaptowały więc potem ręcznie ustawiłem.
No ale jak zresetuję pasek narzędzi w programie to nawet w domyślnych jest on wybrakowany.

Jaka jest różnica odnośnie soczewki a przeźroczystości? Przeźroczystość chyba działa na zasadzie "doczepienia soczewki" - podobnie jak np. efekt typu cień.

No i jak ja otwieram u siebie ten projekt to każdy nowo powstały obiekt wektorowy powstaje mi, tworzy się z taką soczewką. Po zresetowaniu i otworzeniu nowego dokumentu wszystko wraca do normy.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Listopad 2014, 17:55   

F-Głowy napisał/a:
Jaka jest różnica odnośnie soczewki a przeźroczystości?


Chodziło mi o subtelną róznicę między efektem Przezroczystości i narzędziem Przezroczystości. Nie bardzo wiem, dlaczego te stany nie współdzielą swoich atrybutów, ale tak już jest.

Weźmy taki przykład:



Jak rzucisz okiem na Menadżer Obiektów to zobaczysz, że niby Soczewka jest, bo pisze Lens:



Jednakże kiedy wejdziesz w Soczewkę to nie ma tam wybranego efektu Przezroczystości:



Kiedy wybierzesz opcję Przezroczystość i ją zastosujesz:



to dostaniesz takie coś:



Dlatego własnie wszystkie te efekty Soczewki (Rybie Oko i inne pierdoły) nazywam Soczewką, a efekty gradientowej (i innej) przezroczystości uzyskanej przy pomocy narzędzia Przezroczystości nazywam po prostu Przezroczystością ;-)

W poprzednim poście miałem na myśli to, że w starych zaimportowanych projektach, obiekty, które miały Przezroczystość zostały zamienione na obiekty z Soczewką ustawioną na efekt Przezroczystości.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 23 Listopad 2014, 01:10   

Kurcze, to dziwne, bo obiekt stawał się już i tak przeźroczysty mimo widniejąćej w jego atrybutach opcji "No lens". Jakieś takie to w ogóle... dziwne jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 14