Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kalendarz do oceny
Autor Wiadomość
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 28 Listopad 2014, 23:27   kalendarz do oceny

czekam na ocenę - tylko krytyka mnie zadowoli.
wszelkie reklamy, loga, zdjęcia itp odgórne... (choć w sumie sam nie wiem co to teraz ocenić)

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Listopad 2014, 23:56   

DJ, dobrze, że napisałeś, że to kalendarz. W ten sposób wiedziałem czego szukać, a i tak zajęło mi dobrą chwilę odnalezienie kalendarium, a i tak zmieściło się tylko pół roku ;-)

Wszyscy wiemy, jak to jest. Reklamy sponsorów muszą być i muszą być czytelne bo inaczej biada grafikowi. Tego nie przeskoczymy. Muszę jednak powiedzieć, że tutaj to sięga granic absurdu. Jeśli dobrze policzyłem, to jest 38 reklam dla drużyny składającej się z 24 członków. 1,5 sponsora na gracza - bogaty klub musi być :-D

Taki kalendarz to tylko fan tej drużyny zawiesi sobie na ścianie. Chyba nikt więcej. To może zrezygnować z kalendarium w ogóle i zrobić ładny plakat samej drużyny? I pytanie: po co w prawym dolnym rogu jest numer konta drużyny? Jakoś nie widzę dla niego uzasadnienia, a zabiera miejsce. Pytanie drugie: jakie to będzie duże? B2? Bo jesli tak, to te reklamy mogłyby być nawet mniejsze. Może by weszły wszystkie pod kalendarium. Sprawa trzecia: może można posegregować sponsorów (zakładam, że to wszystko sponsorzy) na ważnym i mniej ważnych? Wtedy mniej ważnych wylistować tylko z nazwy (logotypy) bez dodatkowych informacji - znów by się miejsca zyskało ;-)

Aha - ostatnia rzecz: odzieleń to zdjęcie. Panowie mają niezdrowy odcień skóry :->
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Listopad 2014, 00:14   

Shame - ja też podobną chałturę produkuję i to wcale nie dlatego, że mi się coś takiego podoba. Klient żąda, klient płaci - klient ma. Taki kalendarz nie jest dla "zwykłego usera" - taki kalendarz jest dla każdego, kto te 50 złotych wydał na zamieszczenie reklamy! Powiesi go sobie na ścianie za biurkiem i będzie usatysfakcjonowany, że Kazimierza III Wielkiego ma za plecami.

Ocenianie takich komercyjnych produktów nie ma (według mnie przynajmniej) większego sensu...
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Listopad 2014, 00:30   

Malutki napisał/a:
Ocenianie takich komercyjnych produktów nie ma (według mnie przynajmniej) większego sensu...


Dlatego też podsunąłem pomysł jeden czy drugi na inne rozplanowanie reklam i doradzam w kwestii technicznej (kolor odcień foto).

Widziałem nie raz takie kalendarze z kopą sponsorów/reklamodawców i czasem uda się to logiczne zrobić. Oczywiście jeśli wymóg tych reklam jest taki, żeby wszystkie były jednakowej wielkości bez podziału na "strategicznych" i "wspomagających" to gorzej... Wiesz, nic nie wiemy o warunkach zamieszczania reklam na tym kalendarzu. Czy były określone dokładne wymiary ogłoszenia/reklamy, jakie są minimalne mozliwe wymiary, jaki będzie format kalendarza itd.. Przecież nie mówiłem "ale chujowo, po co te reklamy, wyrzuć je i tyle bo psują kompozycję" ;-) Wiadomo, że musza być, ale może da się je jakoś przerzucić na przysłowiowy drugi plan? Bo teraz przykuwają uwagę silniej niż sama drużyna i kalendarium razem wzięte :-/

A jeżeli

Cytat:
Taki kalendarz nie jest dla "zwykłego usera" - taki kalendarz jest dla każdego, kto te 50 złotych wydał na zamieszczenie reklamy! Powiesi go sobie na ścianie za biurkiem


to mówię - lepiej plakat z tego zrobić i zrezygnować z kalendarium w ogóle. Nie dość, że słabo widoczne to do tego jeszcze na pół roku. Wygląda jak wciśnięte na siłę.

No ale to tylko sugestie. Zapewne okaże się, że tak właściwie to DJ musi zostawić wszystko tak jak jest, bo tak było w umowie i wszystkie dywagacje na temat tego kalendarza są właściwie bezcelowe ;-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 29 Listopad 2014, 01:12   

Grafika użytkowa nie musi wcale być paskudna i są takie kalendarze za które ludzie grubą kasę płacą :-)
Tak w ogóle, to o jakim my kalendarzu rozmawiamy jak gołej baby nie ma?
W języku polskim w odróżnieniu od np. węgierskiego, najpierw piszemy imię, a później nazwisko.
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 29 Listopad 2014, 14:54   

witam.
kalendarz będzie B2 dwustronny (po 6 miesięcy)
wielkość reklam musi być taka sama...
ważniejsi własciciele reklam (czytaj sponsorzy klubu) są poukładani od góry, pozostała część reklam to miejsca wykupione za 1tys netto :]

stronna www i nr konta jest na kalendarzach klubu już od 15 lat więc i w tym roku musi być :] po co nie wiem - może żeby wiedzieć gdzie przelać pieniądze jak ktoś ma za dużo
:]
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Grudzień 2014, 20:25   

rzeczywiście bogaty klub ;-) więc nie musi tak mocno cisnąć na kasę ;-)

twoje kłopoty można delikatnie zniwelować - prawy dolny róg zaburza Ci cały układ - przez co jest chaotycznie i niestety ... delikatnie mówiąc kiepsko

co można zrobić - trzeba się koniecznie pozbyć reklam z prawej i lewej strony kalendarium - ale co z nimi ? trzeba wygenerować trochę przestrzeni w tej trudnej sytuacji

1. skład zespołu - mniejsza czcionka - musi wejść w 3 wiersze ! i koniecznie : imię + nazwisko - podnosisz nieco kalendarium
2. zrób pasek na dole tzw. stopka - daj tam konto + strona ( nie przesadzaj z wielkością czcionki) wyrzuć logo , które znów powtarzasz - zyskasz potrzebne miejsce
3. teraz reklamy idealnie rozłożysz w czterech wierszach ( możesz oddzielić kalendarium od reklam jakimś paskiem, a jeżeli najważniejsze reklamy zmieszczą się w jednym wierszu to jeszcze jeden pasek )

ps. kalendarium - we wszystkich miesiącach - oprócz marca - zlikwiduj 6 wiersz - po co komu puste kratki - dzięki temu zabiegowi też zyskasz nieco miejsca, albo spróbuj dać kratki tylko tam gdzie są liczny - tj. od 1 do końca miesiąca a nie szablon jak z excela

dzięki powyższym zabiegom - uzyskasz nieco przejrzystości , której CI brakuje
pozdrawiam
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 18 Grudzień 2014, 20:24   

kalendarz juz wydrukowany... było jeszcze kilka zmian ale bez szału... zarząd projekt zaakceptował i poszło do druku. Swoją drogą mogę polecić viperprint. szybko tanio i druk jak złoto a pierwszy raz tam zamawiałem.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Grudzień 2014, 22:40   

No mogę potwierdzić - goście trzymają poziom, to prawda.
Raz na czas też do nich idę, chociaż terminy mają prawdę mówiąc nieciekawe...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13