Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: JarekDRAW
13 Wrzesień 2009, 21:43
.jpg do .cdr
Autor Wiadomość
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Luty 2009, 08:02   

Witram, Madzienka nie myl pojęć , bitmapa pozostanie bitmapą, to że plik jest np. cdr to nie znaczy że jest on wektorem :-) .Z tą pracą nie da się nic zrobić bo jest to właśnie bitmapa pozostaje marny efekt trasowania, albo co ja bym zrobił, przerysować to szybciutko w DRAW.
Z Pdf ,jest tak że, gdy jest on wygenerowany przez np. Draw w postaci krzywych to w takiej postaci go otworzysz, gdy został on wygenerowany np. w PS to importujesz Bitmapę to tyle odemnie :-) .



Pozdrawiam
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Luty 2009, 09:02   

wlasnie ten plik jest zle przygotowany,
po pierwsze jest mapa bitowa
po drugie model koloru 8 - bit,
po trzecie rozdzielczosc, nie ma nawet 100dpi

Nie ma bezposredniej mozliwosci edycji tego pliku.
Plikiem edytowalnym bedzie ten plik psd na warstwach, ale czy tam tez nie ma bledow to nie wiem bo moze byc tak ze rozdzielczosc tez jest mala, model kolorow tez nie taki, nie wiem jaki byl w oryginale przed zamiana na gif.?
Ta czern tez powinna byc 100% black i tyle, czasem mozna to podbic ale tylko troche innym kolorem a tak jak w tym pliku w cdr to rozbarwi ci na czern z 4 kolorow gdzie skladowe beda w kazdym kanale pewnie ponad 80% Co powoduje nadmierna ilosc farby na pow. papieru.

Zrob to w draw, teksty do wpisania (to chyba proste wpisujesz lub przeklejasz z pliku psd i edycja tego jest jak w kazdym prostym edytorze tekstu.)
Te elementy graficzne importujesz jako mape bitowa 275 - 350 dpi CMYK, a wszystko kladziesz na czarnym prostokacie.

jak bedziesz to oddawac dalej do drukarni jako cdr to przeslij im razem z czcionkami (jesli to idzie do dalszej edycji)
pozdr
 
 
madzienka007 
Początkujący


Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 18
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Luty 2009, 10:14   

mam te pliki w pdf i psd ich nie da sie przerobic na cdr tak aby była mozliwa ich edycja potem ?
na przyszłosc juz wiem jak robic i tak błedy zrobiłam ale cos z tym musze zrobic
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Luty 2009, 10:34   

Przerobienie tego pliku psd jest do zrobienia tak jak pisalem wczesniej czyli jako odtworzenie w draw.

co do formatu pdf to:
Jesli w tym pliku pdf czcionki sa jako czcionki (nie sa zrastrowane - sprawdz w informacjach o dokumencie w acrobat reader czy w pliku sa osadzone jakies czcionki) to mozna zrobic tak zeby weszly do corela jako krzywe (wektory). Jako czcionki raczej nie bo tekst raczej sie wysypie. Byc moze illustrator by to otworzyl tak jak trzeba ale illustratora nie mam wiec nie sprawdze tego.
pozdr.
 
 
madzienka007 
Początkujący


Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 18
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Luty 2009, 10:43   

a teraz jest dobrze ?

A.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 730 raz(y) 232.79 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 21 Luty 2009, 10:52   

nie jest dobrze
nadal mapa bitowa ma nie ta rozdzielczosc i nie ten model kolorow.
Czcionki nie sa czcionkami, a ten jeden napis czerwony to mapa bitowa tylko za pomoca krzywych dopasowana do napisu.

Albo zrob od poczatku sama w draw a jak nie wiesz jak to zlec to drukarni czy studiu dtp lub tu w dziale zlecen na forum moze ktos sie za to wezmie.
pozdr.
 
 
madzienka007 
Początkujący


Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 18
Skąd: wawa
Wysłany: 21 Luty 2009, 10:55   

czyli to jest do kitu i nie da sie tego uratować ?
:-( ale mam peszka
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Luty 2009, 10:38   

Witam Madzienka, mały prezent na zachętę :-)

kielich.cdr
Pobierz Plik ściągnięto 772 raz(y) 33.67 KB

Ostatnio zmieniony przez JarekDRAW 22 Luty 2009, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
madzienka007 
Początkujący


Dołączyła: 08 Lut 2009
Posty: 18
Skąd: wawa
Wysłany: 22 Luty 2009, 11:53   

:mrgreen: dziekuje bardzo
bardzo mi miło ;-)
 
 
Sawciu
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Marzec 2009, 15:26   

Witam mam problem ze zrobieniem pliku .cdr z .jpg, a własciwie to nie moge strasować obrazka. :-( Robiłem tak jak tu pisze: http://corel.wodip.opole....topic.php?t=621 lecz był troche brzydki po strasowaniu wiec zaczałem poprawiać w corelu. I teraz nie moge tego strasować. :-x Prosze o pomoc. Z góry dzieki.
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:34   

Sawciu napisał/a:
I teraz nie moge tego strasować.



No tak, wszystko się zgadza, ponieważ wektora nie da trasować trasować!!! Musiałbyś ponownie zamienić na bitmapę, i dopiero trasować.


pozdrawiam
 
 
 
Sawciu
Początkujący


Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Marzec 2009, 14:39   

Dzieki za wskazówke. Juz to strasowałem. Ale nie wiem czy to jest to co chciałem zrobić. :-) Chcę sobie zrobić bluze i ziomek mi mówił zebym zrobił obraz na krzywej. Czy po strasowaniu obrazka mam ten obrazek na tej krzywej? Czy musze coś jeszcze zrobić?
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Marzec 2009, 16:56   

Tak, cel został przez Ciebie osiągnięty, a konkretnie koledze to chodzi o wektor , wektor tworzy obiekt i krzywa, obiekt to zamknięta krzywa wypełniona kolorem na przykład oczywiście i dosłownie :-)
Pytanie się nasuwa czy jakość Ciebie zadowala, i jaką metodą to drukować będą .


Pozdrawiam
 
 
 
jojo_ns
Początkujący


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 08:10   

Witam
mam ogromną prośbę mianowicie chce zlecić firmie wykonanie wydruku banera reklamowego na płótnie ale oni twierdzą że plik graficzny który im daje będzie słabej jakości bo nie jest przystosowany do wydruku wielkoformatowego że nie jest w wektorach, ja tam się na tym nie znam dlatego stąd do was moja prośba może ktoś rzucić okiem i powiedzieć czy da się coś zrobić z tego mojego pliku przerobić go na corela tak żeby dało się zrobić nadruk o wymiarach zbliżonych do 200cm/70cm
plik w załączniku

jumlabaner.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 611 raz(y) 95.17 KB

 
 
jojo_ns
Początkujący


Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 3
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 08:11   

Witam
mam ogromną prośbę mianowicie chce zlecić firmie wykonanie wydruku banera reklamowego na płótnie ale oni twierdzą że plik graficzny który im daje będzie słabej jakości bo nie jest przystosowany do wydruku wielkoformatowego że nie jest w wektorach, ja tam się na tym nie znam dlatego stąd do was moja prośba może ktoś rzucić okiem i powiedzieć czy da się coś zrobić z tego mojego pliku przerobić go na corela tak żeby dało się zrobić nadruk o wymiarach zbliżonych do 200cm/70cm
plik w załączniku

jumlabaner.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 640 raz(y) 95.17 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 16 Czerwiec 2009, 09:11   

Tak, taki plik mozna przygotowac w wektorach do druku wielkoformatowego w CorelDRAW.
Trzeba obrysowac te elementy krzywa (zwektoryzowac) teksty wpisac i powiekszyc do pozadanego formatu.
Jesli nie wiesz jak i nie chcesz tego robic sam, zawsze mozna to wrzucic to dzialu zlecen na tym forum, pewnie sie ktos znajdzie kto to zrobi, odplatnie lub free to do ustalenia zapewne z ta osoba ktora sie tego podejmie.
pozdr.
 
 
other99 
Początkujący


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 20:30   

Witam, jestem totalnym laikiem w temacie grafiki itp

sprawa wyglada tak potrzebuje zmienic jpg na cdr :( po co .... poniewaz chcialem by wydrukowano mi ten obrazek jako naklejke ale zazyczyli sobie by fotka byla w corellu :(

czy ktos mi pomoze ?? moj mail other99@wp.pl

Ps: (naklejka miała isc na prezent dlatego tak mi zalezy)
 
 
other99 
Początkujący


Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Czerwiec 2009, 20:35   

Witam, jestem totalnym laikiem w temacie grafiki itp

sprawa wyglada tak potrzebuje zmienic jpg na cdr :( po co .... poniewaz chcialem by wydrukowano mi ten obrazek jako naklejke ale zazyczyli sobie by fotka byla w corellu :(

czy ktos mi pomoze ?? moj mail other99@wp.pl

Ps: naklejka miała isc na prezent dlatego tak mi zalezy

S4022495.JPG
oto to co chcial bym miec w cdr
Pobierz Plik ściągnięto 590 raz(y) 109.39 KB

 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Czerwiec 2009, 07:40   

Witam, skanuj to w trybie czarno białym i wrzuć na forum to nie będzie problemu .


Pozdrawiam
 
 
 
caculo
Początkujący


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: VeS
Wysłany: 15 Lipiec 2009, 16:54   

mam takie pytanie... tak czytałem różne tutoriale, ale nie bardzo mogę sobie poradzić... chodzi o to, że przetrasowałem logo (z jpg zrobiłem cdr) ale odnosze wrażenie, że to co zrobiłem to jakaś kicha... i tak jestem ciekawy czy da rade "przetrasować" to logo tak aby było bardziej zbliżone do pliku jpg?

plik jpg

plik cdr
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 09:06   

Witam, pierwsza sprawa jak załączasz plik zapisuj do wersji 9.Logo ma cienie, i z tego powodu zawsze wyjdzie lipa po trasowaniu.Logo jest bardzo proste do wykonania, więc odpuścił bym trasowanie. I tu nasuwa się pytanie do czego potrzebujesz to logo ?


Pozdrawiam
 
 
 
caculo
Początkujący


Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: VeS
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 12:36   

logo jest mi potrzebne żeby móc z niego zrobić nadruk na koszulke
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 44
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Lipiec 2009, 09:43   

Jaką metodą ? Chociaż to bez znaczenia trzeba robić od nowa !


Pzdr
 
 
 
tsr 
Początkujący


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 1
Skąd: zlk
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 20:36   

Witam i prosze o pomoc. potrzebuje przerobić plik na format corela do wersji nie nowszej niż 9, mam psd i jpg, czy mógłby ktoś pomóc?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 21:49   

W czym jest problem, brak programu?, czy nie wiesz jak to zrobic?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12