Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo FOX
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Sierpień 2015, 22:03   Logo FOX

Witka.

Poniżej moje logo dla Agencji Detektywistycznej FOX. Mam nadzieję, że się podoba ;-)

Zacząłem- jak można się domyślić - od lisa.



Potem dołożyłem linie papilarne i inne poprawki.



Na koniec kolor.



Efekty - poniżej:



Fin.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Sierpień 2015, 10:28   

Ciekawy projekt , ale może zrezygnować z czarnego koloru i zastąpić najciemniejszym istniejącym ,sugerując tym samym dyskrecję .
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 17:03   

całkiem spoko choć nie widzę np haftu z tym logiem na ciuchach co akurat w agencjach sie często stosuje...
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 17:19   

Shame, gratulacje. Bardzo dobra robota.
Wizytówki na ciemnym papierze drukowane samym lakierem. Dyskretnie.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 19:06   

Dziękuję za uwagi.

Faktycznie, zastanawiałem się nad aplikacjami typu haft oraz tymi bardzo małymi i podejrzewam, że byłoby bardzo ciężko. Jednakże myślę, DJ, że w przypadku agencji detektywistycznych raczej rzadko używa się znakowania odzieży, w przeciwieństwie do agencji ochroniarskich ;-) Zresztą, chyba to zależy od wielkości haftu. Zresztą, nieistotne. Mnie się podoba, jedna z lepszych moich prac.

Jeszcze raz dzięki za miłe słowa :-)
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 21:02   

Fajna kreska, ale IMO za bardzo szczegółowe, ciężko będzie z implementacją w niektórych mediach.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Sierpień 2015, 21:45   

Pomysł na taką formę znaku firmowego naprawdę dobry, ale...
Po pierwsze primo ;-) - mam podobne odczucie co restauro - ten czarny trochę za bardzo dominuje nad resztą. I nie do końca ten gradient w logo jest potrzebny.
Po drugie primo - trochę za ostro zaznaczona jest wewnętrzna linia klatki piersiowej. Mógłbym się jeszcze czepić zewnętrznej linii pyska oraz grzbietu (tak między godz. 2-gą a 3-cią), ale to tylko moje czepialstwo na siłę. Masz może jakąś "uproszczoną" wersję w zanadrzu? No wiesz - taką, którą przykładowo na wizytówce, w wymiarach np. 15×10 mm kojarzyło by się jednoznacznie? Chętnie bym to obejrzał.
Chciałem się jeszcze czepić zbyt "delikatnego" kroju pisma w nazwie firmy, ale porobiłem sobie kilka prób i już wiem, że nie powinienem ;)

Shame - to nie tak, że się czepiam, bo logo naprawdę jest świetne, szacunek!
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 00:02   

Dzięki Malutki. Wiem, że się nie czepiasz. Na naszym forum tylko zdrowa i konstruktywna krytyka, żadnych hejterów ;-)

Ten gradient na futrze w wersji kolorowej to po to, by nadać nieco głębi. Żyjemy już w takich czasach, że grafik może nieco zaszaleć bo wie, że drukarnia da radę.

Kark (czy może grzbiet) na tym odcinku może nieco za płaski, ale jak widzisz na pierwszych screenach, najpierw miałem lisa, na którym ten fragment nie wygląda źle. Dopiero po dodaniu linii papilarnych całość ułożyła się tak, że tam może ciut brakuje. Podobnie zresztą wewnętrzna linia żabotu. Ale potem jak patrzyłem na to, to nie chciałem, żeby cały lis bym "zbudowany" z odcisku palca, tylko by robił jako wypełnienie. Czułem, że gdyby poszedł w tym kierunku, to musiałbym też inaczej pomyśleć o uchu, nosie itd. i mogłoby to zaciemnić obraz, bo byłoby zbyt... Amerykanie mają takie słowo - jagged. Można powiedzieć poszarpane, ale w nieco innym znaczeniu.

Ostatnia sprawa - czarny wg mnie jest właśnie potrzebny i ważny. Jak był w kolorze futra to całość przestawała przypominać lisa, a zaczynała psa czy wilka. Bo to ten element - umaszczenie - pozwala łatwo odróżnić te zwierzęta, jeśli mamy do czynienia z tak schematycznymi rysunkami.

Jeszcze raz dziękuję za komentarze. Logo poszło i będzie w użyciu. Jestem na etapie przygotowywania materiałów drukowanych.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 11:57   

Ciekawa praca, fajny pomysł.
Jedynie co bym jeszcze spróbował, to żeby ten lisek wyłaniał się z braku linii papilarnych a nie tak jak jest teraz, nałożony na linie papilarne tworząc ostre zakończenia (szczególnie u dołu projektu tam gdzie zaznaczone bo góra na ostro jest spoko, dobrze się zlewa właśnie z zaokrąglonymi bokami dołu) . Nie wiem czy się określiłem dość jasno ... nie wiem do końca czy efekt będzie lepszy czy gorszy, warto sprawdzić.

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 17:58   

Może ?
http://deser.gazeta.pl/de...udzi_i,,43.html
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Sierpień 2015, 22:26   

Gogman dobrze radzi. Jeszcze trochę bym nad tym posiedział.

No i:
— zgeometryzować to nieco można,
— kolejna sprawa, to… kaczka. Otóż w dużym pomniejszeniu, ten biały obszar przypomina głowę kaczki z szyją, albo… ptaka w locie. Wyeliminowałbym to nieplanowane skojarzenie.
 
 
maciek233 
Początkujący


Wiek: 29
Dołączył: 15 Gru 2015
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 15 Grudzień 2015, 13:47   

zgadzam się z poprzednikiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13