Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
corel 11 - czy iść z postępem?
Autor Wiadomość
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lipiec 2006, 14:45   corel 11 - czy iść z postępem?

Nie wiedziałem w jakim dziale napisać temat, gdyż odnosze się z pytaniem który haczy w cały pakiet…

Mam pakiet „CorelDRAW Graphics Suite 11” I moje pytanie kieruje do osób posiadające wyższe wersje… czy warto kupować tą najnowszą paczkę corela czy różnice w pracy są ogromne czy na razie lepiej się wstrzymać i poczekać, aż powstanie jeszcze dalsza wersja?
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lipiec 2006, 15:21   

10 i 11 to jeden z najgorszych bubli Corela niestety. 12 jest bardzo dobry, natomiast X3 najbardziej mi przypadł do gustu, choć rzecz jasna jest parę rzeczy, które bym zmienił. Korzystam tylko z Draw i Trace (rewelacja!), o reszcie nie napiszę bo korzystam z alternatywnych programów ;)
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Lipiec 2006, 15:37   

Amba napisał/a:
10 i 11 to jeden z najgorszych bubli Corela niestety. 12 jest bardzo dobry, natomiast X3 najbardziej mi przypadł do gustu, choć rzecz jasna jest parę rzeczy, które bym zmienił. Korzystam tylko z Draw i Trace (rewelacja!), o reszcie nie napiszę bo korzystam z alternatywnych programów ;)

co do tego x3 - to jest kontynuacja produktu? czy jakiś odłam czegoś??

coś jak Corel Paint Shop Pro :roll:

że 10 to bubel to wiem, ale 11 jakoś mi stabilnie dziala :-P
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lipiec 2006, 18:25   

X3 to po prostu v.13
W wersjach 10, 11 i 12 (bez SP) źle interpretowane przez postscript są między innymi obrysy - szczególnie te zdefiniowane jako "za wypełnieniem", no a to przekłada się nierzadko na grubą kasę, jeżeli coś zostanie źle wydrukowane...
 
 
Bertt 
Początkujący


Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 16
Skąd: Radom
Wysłany: 10 Sierpień 2006, 00:29   

Z historią sprawa wygląda tak - starsze wersje do 9 były super (9 to wręcz największy sukces Corela). W wersji 10 pisali cały program od nowa, a więc 10 i 11 to pomyłka i strasznie dużo błędów. 12 i 13 sa oparte na 9 ale znacznie zmodyfikowane, szczególnie 13 czyli X3. Bardzo polecam najnowszego corela bo naprawde jest super. Oczywiście trochę kosztuje, ale do użytku domowego, no to wiecie... co zrobić. Przypominam o sprawie bardzo ważnej choć pewnie było to juz ma forum poruszane. Ale żeby nikt się już nie męczył tak jak ja swego czasu. A mianowicie:
CorelDraw11 nie ma prawa dobrze pracować z sytemem Win XP z dodatkiem SP2!!!!!!!!!!!!!!
Ta uwaga jest nawet na niektórych oryginalnych pudełkach - pamietajcie o tym bo szkoda nerwów!
 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Sierpień 2006, 23:02   

Bertt, - to ja cie zmartwie... mam 9 i 11 i 11 jest tak samo stabilna jak 9 a odzyskiwanie dokumentu - jest mi obca aha mam sp2 - to jak to jest??

oczywiście 9 i 11 jak DLA MNIE nie odbiegają te wersje i nie mam z nimi problemu... - moze tylko ja?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13