Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ploter tnie dziwne rzeczy, zamiast tego co powinien
Autor Wiadomość
bydy
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 9 Wrzesień 2015, 15:33   Ploter tnie dziwne rzeczy, zamiast tego co powinien

Witam.

Dziwna sprawa z tym moim ploterem, niestety nie mogę sam sobie poradzić i proszę Was o pomoc.

Mam taki ploter: link Wcześniej pracowałem na Windows XP pro SP3, ale zmieniłem komputer i mam teraz Windowsa 7 64bit, robię proste napisy w Corelu 12 i eksportuje je do pliku *.plt, następnie importuję do programu (dostałem go z ploterem) Artcut2009 i wycinam. Ploter jest podłączony przez USB i sterownik symuluje port COM. Wszystkie ustawienia mam tak jak na poprzednim Windowsie, jednak od jakiegoś czasu zaczęły się dziać dziwne rzeczy, bo zamiast wyciąć to co chcę, to w pewnym momencie przerywa i tnie jakieś trójkąty lub dojeżdża do końca i się resetuje.
To powinien wyciąć:


A to wyciął:


I tak za którymś razem się uda wyciąć to co trzeba, nie mam pojęcia już od czego to może być zależne, proszę o jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić. Dodam, że na XP było OK, na siódemce też, ale od jakiegoś czasu coś się dzieje i nic nie zmieniałem na komputerze. Zero nowych aplikacji, po prostu nic.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Wrzesień 2015, 15:45   

Czy przykład z wędkarzem to jedyna taka sytuacja, czy występuje przy każdym jednym projekcie? Może wrzuć ten projekt co go masz w Corelu to się obaczy... Chociaż oczywiście zakładam, że nie raz już to ciąłeś i nic nie zmieniałeś w projekcie, tak?

Próbowałeś może otworzyć projekt np. w InkScape i stamtąd wyeksportować *.PLT?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Wrzesień 2015, 18:41   

Eksportuj do *.ai, nie wyżej niż 3.x.
*.plt i porty COM umarły śmiercią naturalną w zeszłym wieku.
 
 
bydy
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 10 Wrzesień 2015, 06:20   

Witam, myślę, że to nie wina projektu, gdyż za każdym razem inaczej wycina i np. po 4 razie wytnie dobrze. Co do wędkarza to przykład pierwszy spod ręki, tak się dzieje z każdym plikiem, z każdym projektem. Raz wycina dobrze, raz szaleje i za którymś razem dopiero jest dobrze.
Piszesz, że porty com umarły, to jak inaczej mam zainstalować ten ploter? Jakieś inne sugestie macie? może wina plotera?

Pozdrawiam

EDIT:
O teraz wyciął dobrze tego wędkarza, projektu nie zmieniłem, tak jak za pierwszym razem importowałem go, tak nie wyłączałem komputera i teraz po raz kolejny, nie dokonując żadnych zmian wyciąłem go znowu i jest OK.
I to jest najdziwniejsze, że raz działa, a raz nie działa... i o co może chodzić????
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Wrzesień 2015, 19:23   

W takim razie to wina COM prawdopodobnie - te porty są jedynie "symulowane" przez system (skoro fizycznie nie istnieją) i być może nie mają stałego adresu.
Możesz spróbować jeszcze samemu stworzyć inny port:
Manager urządzeń -> Menu Akcja -> Dodaj starszy sprzęt, następnie -> Zainstaluj sprzęt który wybiorę ręcznie -> wybieramy z listy Porty (com i lpt) -> standardowe typy (z lewej), z prawej port komunikacyjny.
Poczytaj też o specjalistycznym sofcie do takich rozwiązań, np. Virtual Serial Port Driver.

Innym rozwiązaniem może być zamontowanie wirtualnego systemu, np. XP, którego używałeś wcześniej.

Przed taką zabawą na wszelki wypadek utwórz punkt przywracania.
 
 
bydy
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 11 Wrzesień 2015, 08:58   

Popróbuję z portami, jak to nie pomoże to pomyślałem, że wezmę na laptopie podłącze ploter i jak to samo się będzie działo to raczej wina ploter, a jak nie to wina kompa... Zauważyłem też, że czasem myszka mi "skacze", to znaczy kursor przeskoczy z jednego rogu ekranu w drugi np :| dziwne rzeczy się tu dzieją ;/ Odezwę się.

Pozdrawiam
 
 
bydy
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 4
Skąd: Police
Wysłany: 14 Wrzesień 2015, 07:41   

Witam ponownie.
Kombinowałem z portami, różne stery itd, ustawienia zmieniałem, nawet przewody zmieniałem, no wszystko co mi przyszło do głowy - nie pomogło! Podłączyłem laptopa, te ustawienia co zawsze, ten sam windows, ten sam plik wyeksportowany z corela 12 i ten sam program artcut2009 i wszystko się tnie dorze! :-? Ewidentnie coś jest nie tak z komputerem stacjonarnym, jakieś podpowiedzi gdzie szukać? Dodam, że przeinstalowałem już stery usb, które też podejrzewałem

Pozdro!
 
 
ccrash 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 24
Skąd: częstochowa
Wysłany: 29 Styczeń 2016, 20:16   

powróć do Windowsa XP
 
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Styczeń 2016, 20:23   

ccrash napisał/a:
powróć do Windowsa XP


Super rada. Czemu nie do noża do tapet? Po co się tak ograniczać?
 
 
ccrash 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 24
Skąd: częstochowa
Wysłany: 30 Styczeń 2016, 08:09   

chodzi o to ze 7 nie do końca obsługuje port com z ploterami tymi starszymi tez sobie średnio radzi.
I dlatego robia się dziwne rzeczy i
 
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30 Styczeń 2016, 12:35   

ccrash napisał/a:
chodzi o to ze 7 nie do końca obsługuje port com z ploterami tymi starszymi tez sobie średnio radzi.
I dlatego robia się dziwne rzeczy i


To trzeba było to dopisać w poprzednim poście.
 
 
ccrash 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 24
Skąd: częstochowa
Wysłany: 30 Styczeń 2016, 14:31   

myślałem ze pewne rzeczy są oczywiste dla osób co negują cudza opinie.
Tak samo kolego nie wiem czy wiesz win7 nie ma jako tako DOS to jest emulator DOSa i dlatego niektóre apki dosowe maja problem z tym system i podejrzewam ze tez tu jest problem obsługi com
 
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 1 Marzec 2018, 12:39   Odświeżam temat

Kilka miesięcy temu kupiłem ploter tnący. Tani chińczyk, sekitech sk1350t.
Mam w zasadzie taki sam problem. Czasem wytnie się jakiś "trójkącik", czasem noż wraca do punktu początkowego tnąc wszystko po drodze, wraca do punktu gdzie skończył ciąć, ponownie wycina część ostatniego obiektu i tnie dalej... do następnego błędu.
Różnica tylko ta, że zawsze dzieje się to dokładnie w tych samych miejscach. Zauważyłem, że przy przesyłaniu danych do plotera zawsze przy 127kb następuje przerwa w transmisji danych, czasem wyskakuje komunikat "program nie odpowiada" ale po kilkunastu sekundach dane lecą dalej (do 190kb) potem do 250kb itd. Za każdym razem jakąś minutę po tym "zawieszeniu" ploter tnie te trójkącik, lub wraca do początku. Początkowo pracowałem na win 7 i tam miałem komunikat o braku sterownika (myślałem, że to jest przyczyna), po zmianie na win10, sterownik jest ok, ale problem pozostał. Wygląda to tak jakby dostarczanych danych było więcej niż w danej chwili ploter może przetworzyć/przechować, wtedy następuje zatrzymanie transferu danych do czasu kiedy ploter będzie mógł przyjąć kolejną porcję danych. No ale to tylko moje przemyślenia.
Może da się jakoś zmniejszyć prędkość transferu danych? Albo macie jakieś inne rozwiązanie?


Początkowo wycinałem małe nakłady więc machałem na to ręką, ale od jakiegoś czasu wycinam po kilka metrów i siedzenie przy ploterze i pilnowanie staje się uciążliwe.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Marzec 2018, 15:29   

Jaki masz port ?

sterowniki
https://pro1.signcutpro.com/download-signcut-productivity-pro/
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2 Marzec 2018, 07:12   

Urządzenie podłączone przez USB 2.0. W menadżerze urządzeń jest COM 3.
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2 Marzec 2018, 07:34   

I dziękuję za sterowniki, po pracy je sprawdzę.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2 Marzec 2018, 08:55   

TomaszK napisał/a:
po pracy je sprawdzę.

Na samym dole jest wykaz w pdf wszystkich urządzeń do których przypisane sa sterowniki.

Pytałem o port ponieważ znalazłem karty (chyba również do Twojej maszyny ) ,ale USB 2 powinien wystarczyć .
http://seikitech.com/inde...qha8nkoonuth226
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 3 Marzec 2018, 10:16   

Cały wczorajszy wieczór walczyłem z ploterem.
Jedyne co udało mi się osiągnąć to efekty gorsze niż pierwotnie.
Link do sterowników... no niestety, zainstalowałem. Jest to jakiś programik, niestety prosi mnie o numer seryjny, a jedyny jaki posiadam to ten do programu dołączonego do maszyny.
Załączam kilka zdjęć z błędami.

IMG_20180302_212257.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 339 raz(y) 45.95 KB

IMG_20180302_212342.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 367 raz(y) 40.83 KB

IMG_20180302_212229.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 356 raz(y) 34.47 KB

001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 370 raz(y) 40.3 KB

 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 3 Marzec 2018, 11:20   

a wklej przykładowego cdr'a który został źle wycięty, może w tym leżeć problem
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Marzec 2018, 11:23   

MOŻE STEROWNIK Z TEJ STRONY (2015 rok }
http://www.cocut.com/inde...eng&j=1&q=cocut
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Marzec 2018, 17:50   

Nigdy nie używałem ArtCut'a, ale z tego co widzę masa ludzi ma z nim problemy a większość producentów sprzętu wycofała się z wspierania tego programu.
Druga rzecz to rozszerzenie *.plt - jest to tak stary format zapisu, że nie musi działać na współczesnych programach a tym bardziej urządzeniach (sam zresztą pisałeś, że z Corela 12 - a to 2004 rok! - wycina dobrze). Czy ten ArtCut nie ma możliwości otwarcia innych formatów (np. *.eps, *.ai, *.pdf...)? Czy próbowałeś wczytać te pliki *.plt z powrotem do Corela i sprawdzić co się dzieje z węzłami z którymi są problemy? Ja używałem tego formatu ponad dwadzieścia lat temu i coś kojarzę, że zawsze były problemy z krzywymi, które mają zbyt dużo węzłów. Spróbuj też przed cięciem rozbić napisy na pojedyncze krzywe (w Corelu Ctrl+Q i Ctrl+K aż do skutku).
Nie jestem zresztą pewien, czy teraźniejsze Windowsy dobrze obsługują ten format, skoro zarzucony został jeszcze w zeszłym wieku...

Możesz jeszcze wypróbować wersje demo tych programów: http://www.dobreplotery.p...o_ciecia,kat,30 - programów takich jest zresztą dużo więcej, można znaleźć je bez problemu przez wyszukiwarkę.
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 4 Marzec 2018, 15:22   

Nic nie pisałem, że eksportuje do .plt.
Wszystkie pliki exportuje do .ai. Zawsze przed eksportem redukuje węzły i staram się łączyć obiekty w jedną krzywą... o ile to możliwe, ale mimo to sprawdzę węzły.
We wtorek odsyłam na gwarancję, chociaż jak znam swoje szczęście to mi odeślą z informacją, że u nich działa 😋.
W każdym razie dziękuję za sugestie, jak mi odeślą maszynę dam znać co się okazało.
Pozdrawiam.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Marzec 2018, 18:20   

forum
https://seikitech.com/forum/index.php?PHPSESSID=f8rff1ssguofvc6tdotr2c19s6&board=2.0
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3129
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Marzec 2018, 20:44   

TomaszK napisał/a:
Nic nie pisałem, że eksportuje do .plt.

Pisałeś, pisałeś - w pierwszym poscie :-P

TomaszK napisał/a:
/.../staram się łączyć obiekty w jedną krzywą/.../

Odwrotnie, rozbij wszystko na pojedyncze krzywe, na jak najwięcej elementów.
 
 
TomaszK 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: x4 x6
Wiek: 35
Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 46
Skąd: Brodnica
Wysłany: 4 Marzec 2018, 20:53   

Nie chcę się kłócić, ale pierwszy post należy do użytkownika "bydy" i on zeczywiscie pisze o .plt.
Ja jestem TomaszK :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 15