Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ścieżka do folderu ze skryptami
Autor Wiadomość
ihuarraquax
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Wrzesień 2015, 19:38   Ścieżka do folderu ze skryptami

Każde wybranie Tools/Run Script... powoduje otwarcie okna dialogowego do wybrania skryptu, a tam zgłasza się folder Corel\Graphic\Draw\Scripts. Chciałem to zmienić, bo skrypty piszę sobie w innym. Znalazłem plik corelapp.ini, znalazłem linię ScriptsDir=..\Scripts i zmieniłem na ścieżkę do mojego foldera ze skryptami. Uruchomiłem Corela ponownie, wybrałem Tools/Run Script... i... jest po staremu, zgłasza się folder Corel\Graphic\Draw\Scripts. Nawet kiedy już przemęczę się i poklikam w foldery, żeby znaleźć ten swój, i odpalę skrypt z niego, to i tak przy kolejnym wybraniu Tools/Run Script... (w tej samej sesji Corela!) program tej lokalizacji nie pamięta i znów proponuje mi Corel\Graphic\Draw\Scripts.
Jak to zmienić?
 
 
maroQ 
Doradca


Pomógł: 16 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 117
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27 Wrzesień 2015, 16:00   

He he.... ktoś jeszcze używa skryptów Corela i to do Draw a nie PhotoPaint'a. Dlatego mówiłem, by nie nazywać makr skryptami bo się ludziom później to miesza no ale to taka dygresja do odległej dyskusji.

Nie wiem gdzie szukasz tego pliku ini, ale w Corelu serii X? (gdzie znak zapytania to dowolna cyfra 3..7) pliki ini składowane są w dwóch lokalizacjach np.:
1. %programfiles%\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\config\
2. %appdata%\Corel\Graphics13\User Config
Polecam wpisać w polu ścieżki katalogu w Mój Komputer:
1. %programfiles%\Corel
2. %appdata%\Corel
Zatwierdzić enterem i dalej szukać ręcznie bo w różnych wersjach są minimalne różnice w ścieżce do pliku.

Zmiany muszą być wykonane w katalogu użytkownika, a nie w program files (ewentualnie nie w program files (x86) jak ktoś ma 64bity i 32bitowego Corela). Czyli na każdym koncie w Windows trzeba taki wpis sobie stworzyć lub nadpisać. W Active Directory dało by się to pewnie zrobić w Group Policy, ale to już inna bajka.
Dlaczego zmiany w program files nic nie dadzą?
Bo w nowych systemach Microsoftu nie ma lekko i uprawnienia ograniczają prawa dostępu do zasobów. Czyli aplikacja nie może utworzyć sobie pliku lub edytować istniejącego jeśli grupa uruchamiająca aplikację nie ma odpowiednich uprawnień. Nie będę nudził o uprawnieniach bo o tym można sobie poczytać w literaturze.

Zmień wpis w lokalizacji np.:
%appdata%\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X7\Config
I zobacz czy to zadziała.

Zamiast Config może być User config bo Corel nie trzyma się jednego nazewnictwa.
 
 
ihuarraquax
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Wrzesień 2015, 23:55   

Dziękuję. Nie pomyślałem o tym. Teraz znalazłem tę informację pięć razy w trzech różnych plikach .ini, ale właśnie tak jak piszesz - w katalogu użytkownika. Próbowałem, poprawiałem, wyłączałem i włączałem, wreszcie zaskoczyło i mam! (nie wiem, czy przy zmienianiu nie miało też znaczenia, że raz kończyłem ścieżkę backslashem, raz nie; tak czy siak - wreszcie jest). Problem dotyczył wersji 10.

Skryptów używam, z tym że zamiast "jeszcze" bardziej pasowałoby "dopiero" ;-)
W innym wątku pytałem o nietrzymanie przez DXF-a informacji nt. wyjustowania tekstu. Potrzebuję zaimportować do Corela tabelę liczb wyrównanych do prawej. Import przez DXF-a wymagał ręcznej korekty (nie tylko wyrównania, ale także rodzaju i rozmiaru fonta), co przy bardzo wielu tabelach przekładało się na całkiem konkretną stratę czasu. Prosty skrypt i w zasadzie jedno polecenie .CreateArtisticText załatwia mi sprawę (sam skrypt generuje się zewnętrznym automatem, więc tu na czasochłonności nie tracę i taka technologia w zupełności mi wystarcza).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13