Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Roland cam 1 pro
Autor Wiadomość
FILGRAF 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: X6
Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: Bieruń
Wysłany: 4 Styczeń 2016, 22:58   Roland cam 1 pro

Witam. Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Corela X6. Używam w pracy plotera Roland camm 1 pro cm 300 wraz z dołączonym oprogramowaniem wisqu. Ploter wycinał część zadanej pracy. Po jakimś czasie doszedłem do tego, że to zasługa Corela, przeszedłem w tryb wycinania bezpośrednio spod corela, traktując ploter jako drukarkę. Niby było ok., ale przy okazji zaczęły mi się jednak pojawiać jakieś dziwne dotąd nie spotykane komunikaty.

Czas leci szybko, trzasnęła mnie poważna choroba, leżę sparaliżowany i staram się jakoś zdalnie przykazać trochę wiedzy żonie i synowi i jakoś mi nie idzie. Do tej pory obsługiwałem ploter intuicyjnie i teraz gdy pojawiły się wirtualne problemy nie za bardzo sobie z nimi radzę. Pomóżcie proszę.

Jesteśmy na etapie, folia założona, arkusz zmierzony, spod corela (tym razem 8.0) polecenie drukuj i… na ploterze komunikat „ORIGIN SET → ENTER”… i co dalej?
 
 
Arachne 
Początkujący
Człowiek


Wersja CorelDRAW: X4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Gru 2015
Posty: 9
Skąd: Kielce
Wysłany: 5 Styczeń 2016, 08:46   

Nie używałem nigdy Rolanda, ale origin to początek układu współrzędnych, od którego ploter zacznie pracę. (tzn. róg wycinanego wzoru znajdzie się właśnie w tym punkcie) Jeśli Rolandy mają interfejs podobny do Summy, to trzeba przejechać głowicą w miejsce gdzie ma się znajdować początek układu i wcisnąć enter (na ploterze, nie w komputerze :P).
Przypuszczam, że problemy z wycinaniem niekompletnego wzoru również wynikały z braku ustalenia punktu początkowego.
Mam nadzieję, że coś wyjaśniłem

To mój pierwszy post! Dzień dobry!
 
 
FILGRAF 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: X6
Dołączył: 23 Gru 2015
Posty: 3
Skąd: Bieruń
Wysłany: 12 Styczeń 2016, 12:52   

Niestety to nie to. Przerobiliśmy już wszystkie ustawienia i ich opcje wg instrukcji i nic. Bez rezultatu. Wygląda na to, że praca przechodzi z komputera, sprawdziliśmy to na różnych komputerach, brak jest jakichkolwiek komunikatów o problemach. Sprawdzaliśmy różne położenia punktu początkowego, ploter cały czas milczy.
Muszę chyba znaleźć serwisanta od Rolandów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13