Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam szablonów oklein motocyklowych, najlepiej KTM
Autor Wiadomość
Poramańcz 
Początkujący


Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11 Luty 2016, 23:38   Szukam szablonów oklein motocyklowych, najlepiej KTM

Znacie miejsca gdzie można znaleźć, pobrać krzywe konturów do wykonania oklein do wszelakich motocykli. Sprawa o tyle skomplikowana, że szablony powinny uwzględniać miejsca rozcięć foli lub naciągnięcia na gorąco ze względu na trójwymiarowość.
Bawiłem się kiedyś docinaniem papieru i skanowaniem szablonu, ale efekt raczej słaby.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Luty 2016, 00:43   

Kiedyś na brandsoftoftheworld było sporo motocyklowych i samochodowych obrazków, ale komuś chyba przestało się to podobać, bo większość została usunięta.
O ile obrazki gdzieś może znajdziesz, to o instrukcjach gdzie rozciągnąć zapomnij.
Tak naprawdę, to nie jest to do niczego potrzebne, potrzebna jest wyobraźnia i najlepiej dostęp do elementów na które ma to być naklejane.
Okleiłem kilkadziesiąt motocykli, w większości przypadków odblaskowymi foliami, które klei się raz i albo jest dobrze, albo robi się mnóstwo roboty, bo łatwo się nie odklejają. Do tego większość tych naklejek przykleja się pod bezbarwny lakier, jak się nie uda, to jest bardzo duża szansa, że trzeba będzie element malować od nowa. Albo miałem szczęście, albo to nie jest aż takie trudne do przewidzenia jak ułoży się folia, bo ani razu nie trzeba było motocykla malować drugi raz. Nigdy nie korzystałem z gotowych szablonów, odtwarzałem naklejki na podstawie fotografii, albo kopiowałem stare. Najlepiej jak ma się element do oklejenia i to w takim stanie, w którym nieudana próba nie zniszczy nieutwardzonego lakieru. Czasami trzeba zrobić dwie czy trzy próby, czym więcej takiej roboty wykonasz tym szybciej będzie udawało ci się dopasować do przestrzennej powierzchni, zacząć oklejanie od właściwej strony, itp.
Oczywiście dostęp do oryginalnych kształtów niezwykle ułatwiłby życie, większość można kupić, ale to by było rozwiązanie gdybyś oklejał jeden czy dwa modele, jak za każdym razem jest co innego, to nie zarobiłbyś na chleb, tym bardziej że oryginalną naklejkę jest tak samo łatwo unicestwić jak własnej roboty. Wydaje mi się, że najważniejsze w tym wszystkim jest wykombinowanie jak przykleić, zaczniesz nie od tego końca i dupencja. :-)
 
 
Poramańcz 
Początkujący


Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 12 Luty 2016, 16:22   

Tak. Masz rację. Nie robię tego zarobkowo, tylko chcę sam sobie zrobić okleinę z własnym wzorem. Już to raz przerabiałem i wiem ile to jest roboty, dlatego szukam "ułatwienia".
Aby to ładnie wyglądało to musi być precyzyjnie wyznaczony kontur. Nie mam na myśli tu oklejania rury lag czy przedniego płaskiego pola numerowego. To zwykłe prostokąty. Sam przedni błotnik to już projekt w zasadzie w 3D jeśli chce się zachować np równoległość do krawędzi.
Hobby wymaga czasu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: