Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
VideoStudio problem z dźwiękiem i video
Autor Wiadomość
darmor 
Początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Kwiecień 2016, 12:47   VideoStudio problem z dźwiękiem i video

Mam Corel VideoStudio Pro 8. Mam po przejściach stację graficzną DELL Precision T3500. Z filmami do 5 minut nie mam żadnych problemów. Video nagrywam na SONY NEX-5, niedługo na kamerce. Ścieżkę dźwiękową na torze: mikrofon MXL2008 (pojemnościowy) z popfiltrem, mixer Yamahy, USB w komputerze.

Po zaimportowaniu wszystkiego co mi potrzeba docinam ścieżki, dźwiękową i filmową, w końcu każdą nagrywam niejako oddzielnie. Przy filmach z plikiem filmowym powyżej 10 minut po przycięciu (na początku ścieżek) kilkunastu, kilku sekund, po włączeniu podglądu projektu pojawiają się trzaski w dźwięku. Kiedy osobno odsłuchuję samą ścieżkę dźwiękową jest ona czysta bez trzasków. Kiedy przesuwałem suwak i odtwarzałem projekt z dowolnego miejsca pojawiał się ewidentny brak synchronizacji ścieżek obrazu i dźwięku. Obejrzany cały projekt od początku do końca bez przerw - synchronizacja jest.

Efekt końcowy: niby obraz HD ale jakiś taki niepłynny i trzaski w dźwięku - filmy powyżej 10 minut. Przy filmach do 5 minut żadnych problemów.

To efekt z trzaskami:
https://youtu.be/p9WiMUvMINs?list=PLp8bCeUI7e9NVP6v7R7gd6lY1Gn5jlFUD

Moje myśli krążą wokół zbyt małej pamięci operacyjnej względem szczególnie pliku z obrazem, ale nie jestem pewien. Obecnie mam śmiesznie mało bo tylko 6GB, planuję szybko mieć 12GB albo i od razu 24GB.

Czy ma może ktoś z Was podobne problemy lub miał?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7664
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11 Kwiecień 2016, 13:15   

Jeśli podejrzewasz ,że powodem jest mała pamięć , zwiększ wirtualną .
 
 
darmor 
Początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Kwiecień 2016, 08:38   

Niestety nie. Zwiększenie fizyczne do 12GB pamięci operacyjnej, powiększenie pamięci wirtualnej kompletnie w niczym nie pomogło. Samodzielnie bez obrazu odtwarzana ścieżka dźwiękowa jest taka jaka powinna być. Po przycięciu ścieżek, podkreślę po ich przycięciu dopiero, odtwarzania projektu (wszystkich aktywnych ścieżek) daje efekt jaki jest słyszalny na moim filmie na YouTubie. Podkreślę, że efekt trzasków pojawia się dopiero przy odtwarzaniu całego projektu po przycięciu ścieżek. Ścieżka dźwiękowa odtwarzana przed i po przycięciu samodzielnie jako clip jest absolutnie w porządku.

Spróbuję teraz, oczywiście inny film, zmontować, który będzie miał podobny czas trwania, ale zmontuję go z 2 lub 3 oddzielnych ścieżek video i może jednej albo i 2/3 ścieżek dźwiękowych. Inny wariant eksperymentu będzie dotyczył tego by ścieżka video była w ramce, by zajmowała 100% ekranu.

Z jednej strony ścieżki przed przycięciem są odtwarzana jako projekt poprawnie, a po przycięciu już nie. Niby to wskazuje na oprogramowanie, ale to Windows, a więc wiele jest możliwe. O efektach eksperymentów oczywiście poinformuję.
 
 
darmor 
Początkujący


Wiek: 50
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Czerwiec 2016, 21:37   

Dobra, było trochę eksperymentów i braku czasu ale poradziłem sobie choć nie jestem zadowolony. Ścieżki dźwiękowe niezależne po wstawieniu na ścieżkę czasu są jakie są, przyjmijmy, że dobre. Dokonuję ich korekty w ramach VideoStudio, następnie przycinam i dalej jest jak było czyli odtwarzana samodzielnie ścieżka jako "clip" jest jaka chcę, a jako "project" są już ewidentne zakłócenia w dźwięku.

Rozwiązanie: przytnij ścieżki przed korekcją. Najlepiej nie dokonuj korekcji ale kluczowe okazało się modyfikowanie ścieżki dźwiękowej po jej przycięciu do stanu pożądanego wraz z obrazem.

W między czasie rozszerzyłem pamięć operacyjną, dodałem dysk SSD. Myślę, że jednak nadal jest to także kwestia sprzętowa i docelowo będzie nowy komputer do montażu filmów. Teraz będę nagrywał serię filmów i poinformuję jak to wyszło już w produkcji takiej do publikacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13