Strona główna >>> Dokery i Teczki podręczne >>> Przeglądanie

Przeglądanie

Teczka podręczna "Przeglądaj" pozwala na przeglądanie zasobów zgromadzonych na dysku, a w szczególności plików graficznych i ich łatwe wstawianie do rysunku. Po wybraniu tej opcji z prawej strony pojawi się karta o nazwie "Desktop".

Nawigacja w okienku jest zbliżona do posługiwania się okienekami folderów w systemie Windows, pozwalając wybrać dysk (lub folder) z rozwijanej listy ewentualnie przejść o jeden poziom wyżej.

Gdy znajdziesz się już we właściwym folderze, zawierającym interesujący Cię plik, możesz go łatwo wstawić do rysunku, przeciągając go do obszaru rysowania.

 Wstawiać możesz nie tylko rysunki Corela, ale także pliki z wielu innych programów, choć nie zawsze CorelDRAW radzi sobie z nimi poprawnie (np. dokumenty Worda), ale z kolei z arkuszami Excela nie ma większych kłopotów.

Próba przeciągnięcia folderu skończy się jednak komunikatem z ostrzeżeniem.

 

Oprócz wstawienia rysunku możesz także go kopiować, przenosić, drukować, skasować, zmienić nazwę czy też wyświetlić jego właściwości, dzięki menu podręcznemu, które pojawi się po kliknięciu na pliku prawym przyciskiem myszki.

Niemal identycznie działają też teczki podręczne "Obrazki Clipart", "Zdjęcia", "Modele trójwymiarowe". Przed ich wybraniem wymagają one jednak umieszczenia w czytniku CD, płyty zawierającą wybieraną opcję.

 

 

 

 

  Strona główna >>> Dokery i Teczki podręczne >>> Przeglądanie