Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

Pomóż mi wykonać rysunek - z jpg do eps

ccrash - 28 Styczeń 2016, 21:13
Temat postu: z jpg do eps
witam
Szukam kogoś kto pomoże mi zrobić z kilku plików jpg do eps najlepiej komunikacja via gg

restauro - 28 Styczeń 2016, 21:19

Dołącz jakiś przykładowy jpg, łatwiej będzie ewentualnie komuś podjąć decyzje .
ccrash - 28 Styczeń 2016, 21:35

dołaczony
bidon184 - 28 Styczeń 2016, 22:43

hym ale ja twojego gg nie widze,moj mail i gg jest w profilu jak chcesz to napisz
chezare - 29 Styczeń 2016, 01:17

Ja widzę jeden.
FILIŻANKA

ccrash - 29 Styczeń 2016, 07:40

tak dana przykladowa
restauro - 29 Styczeń 2016, 09:24

ccrash,
Jeśli wszystkie pliki są takiej jakości , sam bez problemu możesz je trasować a następnie zapisać w interesującym Ciebie formacie . Oczywiście służymy pomocą gdyby były problemy.

ccrash - 29 Styczeń 2016, 10:38

chodzi o to ze mnie to trzeba łopatologicznie wytłumaczyć i pokazać i wtedy pewnie bym to zrobił
restauro - 29 Styczeń 2016, 11:50

Cytat:
pokazać i wtedy pewnie bym to zrobił

Zaznacz plik w CorelDraw ,wybierz z górnej belki -
Mapy bitowe -Trasowanie konturów -Dokładne logo.
i wszystko.
Masz już oprócz bitmapy plik wektorowy.
Jest tam więcej opcji trasowania .Pobaw się nimi ,będziesz miał porównanie jakie są różnice poszczególnych opcji.

ccrash - 29 Styczeń 2016, 12:33

dawno nie bylem na forum gdzie się szybko dostaje konkretne odpowiedzi tego co chce się zrobić pogratulować państwo muszę. I niestety będziecie musieli mnie tu dłużej znosić :D
restauro - 29 Styczeń 2016, 12:41

ccrash napisał/a:
będziecie musieli mnie tu dłużej znosić :D

Czasem trzeba poczekać ,ale zazwyczaj staramy się żeby nie trwało to zbyt długo ,szczególnie jeśli ktoś sam jest zainteresowany i nie czeka tylko na gotowca...
Warto przejrzeć http://corel.wodip.opole.pl/

ccrash - 29 Styczeń 2016, 13:00

ja ogólnie mam brak w Corelu wiec forum dobre zęby się czegoś nauczyć :D
restauro - 29 Styczeń 2016, 13:46

Cytat:
rum dobre zęby się czegoś nauczyć

To jest jeden z łatwiejszych programów ,opanujesz podstawy , reszta przyjdzie sama po wielu latach ćwiczeń. :-D

Shame - 29 Styczeń 2016, 13:58

ccrash napisał/a:
brak


Jak jeden brak to jeszcze nie tak źle ;-)

ccrash napisał/a:
wiec


Inaczej pochód, zgromadzenie? ;-)

ccrash napisał/a:
zęby


A z tym to do dentysty ;-)

Tylko żartuję, nie obraź się. Ale staramy się dbać o poprawność, chociaż w piśmie, języka ojczystego. Widzę, że czasem używasz prawego ALT-a, to dobrze rokuje. Błędy kładę na karb pospiesznego pisania lub klikania z komórki ;-) Na chwile obecna niereformowalny jest bidon (poznasz go lepiej, gdy przyjdzie Ci szukać jakiego egzotycznego - albo i nie - fontu. To prawdziwy magik w tej materii, a restauro nadeptuje mu na pięty ;-) ), a reszta się stara jak może.


A co do dalszego znoszenia Cię na tym forum to serdecznie zapraszamy. Możesz mi i restauro wierzyć, że u nas szybciej dostaniesz czterostronicowy tutorial JAK coś zrobić, niż gotowca, którego odwalenie zajmie nam trzy i pół minuty :-P (no chyba, że chodzi o trasowanie czegoś skomplikowanego, wtedy dopomożemy automatem). Kto się chce uczyć, znajdzie u nas pomoc.

bidon184 - 29 Styczeń 2016, 14:59

no wlasnie z tym automatem to ja podchodze jak do jeza :) ale kolega mi napisał ze na jego ploterza automat wychodzi dosc dobrze ,a moje pliki ktore mu wyslalem lipa :oops: ,hym,no ja ogolnie zajmowalem sie plikami pod grawerke,ploter tak naprawde jest mi zbedny,hym,mozecie wyluszczyc podstawowe roznice obu metod :-) w sensie przygotowania pliku oczywiscie a nie technologi wykonania :-P
ccrash - 29 Styczeń 2016, 20:00

fakt lepiej się czegoś nauczyć niż dostać gotowca
ccrash - 29 Styczeń 2016, 20:04

bidon184 napisał/a:
no wlasnie z tym automatem to ja podchodze jak do jeza :) ale kolega mi napisał ze na jego ploterza automat wychodzi dosc dobrze ,a moje pliki ktore mu wyslalem lipa :oops: ,


Sprawdziłem kilka plików przez automat i wychodzą ok możne na jakimś shutlle by wyszło lepiej bo jak obserwowałem te biurkowe plotery tną całkiem drobne wzory

chezare - 30 Styczeń 2016, 02:21

Wiesz Bidonik jaka jest dla plotera różnica w grafice trasowanej, a rysowanej?
Problem z wycinaniem drobnych elementów nie leży w tym że grafika jest rysowana czy trasowana, nie leży też w tym że ploter nie ogarnia małych odległości, dokładność takich maszyn to jest rząd tysięcznych części milimetra, problem jest związany z wycinanym materiałem i samym nożem, którego wymiary utrudniają zawracanie na małych odległościach.
Teraz trasowanie. Może być gładsze, ale wtedy daleko trasowanemu obrazkowi do oryginału, albo dokładne i wtedy robi się kłopot, bo taka trasowana grafika składa się zamiast, dajmy na to z kilkudziesięciu węzłów, z kilkuset, albo tysięcy. Nóż jest przemieszczany od węzła do węzła, jak jest ich dużo blisko siebie, to będzie piszczał, jęczał, a wycinanie będzie trwało wieki w porównaniu z wycinaniem eleganckiej grafiki, gdzie węzłów jest tyle ile jest niezbędne do narysowania kształtu.

restauro - 30 Styczeń 2016, 17:38

ccrash,
Jeszcze kilka przydatnych informacji , gdybyś kiedyś chciał coś drukować, będzie jak znalazł . Polecam
http://corel.wodip.opole....opic.php?t=4686

bidon184 - 30 Styczeń 2016, 18:54

no tak tylko kolega chce ciac,ale ja jestem przeszczesliwy ze nie pasuja moje pliki :-) poniewaz kolega pisal o kilku a perzsla mi kilkadziesiat :lol: ,naprawde dobrze ze mam to z bani bo tak jak sie obiecalo trza by pioro w reke i jechać uffff :mrgreen:
ccrash - 30 Styczeń 2016, 18:58

He he i się wykrecil
restauro - 30 Styczeń 2016, 18:59

bidon184 napisał/a:
dobrze ze mam to z bani

" Nie Chwal Dnia Przed Zachodem Słońca "

Cysorz - 30 Styczeń 2016, 22:09

bidon184 napisał/a:
poniewaz kolega pisal o kilku a perzsla mi kilkadziesiat

Ja się mogę tym zająć - w pracy liczymy sobie od 30 zł netto za przygotowanie jednego projektu, więc mogę obiecać, że przy takiej ilości to drożej nie będzie :-D .

ccrash - 31 Styczeń 2016, 09:58

temat już ogarnięty :P
bidon184 - 31 Styczeń 2016, 10:53

no widzisz troche samozaparcia i mozna czynić cuda :-)
ccrash - 31 Styczeń 2016, 11:25

oj tam to jest to ze ja wole takie typowo techniczne sprawy a od grafiki zawsze trzymałem się z daleka ale się szybko uczę:D
bidon184 - 31 Styczeń 2016, 11:40

no to gut, i wszystkiego najlepszego z okazji miedzynarodowego dnia uznania dla foli bąbelkowej :-) rece mi opadly jak sie dowiewdzialem ze takie swieto jest :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group