Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
moja galerijka
Autor Wiadomość
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 11 Listopad 2008, 14:51   moja galerijka

Pamietaj iż moje prace są moją własnością!!!!
Ostatnio zmieniony przez ricardo50 30 Marzec 2009, 10:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Listopad 2008, 15:49   

wydaje mi się, że można by się zastanowić nad tym gradientem, bo jest niespecjalnie pożądany w takich wypadkach... no i może ciut inne kolory? czarny jest taki... czarny.. : ) i czy ten blok nie jest za duży? a może by go przyciąć do poziomu daszka jakoś, czy cuś?...
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Listopad 2008, 16:13   

zgadując, że działalność spółki ma związek z temperaturą, może izolacje, dachy, kominy itp. kolorystyka całkiem trafiona. Przejście tonalne oczywiście zbyteczne. Krój liter fatalny. Wydaje się nierówny, litery do siebie nie przystają i w ogóle taki "samorobny". Motyw graficzny "daszek" ciekawy jednak nieudane rozmieszczenie względem apli i nazwy. Warto pomyśleć o jakimś wkomponowaniu go w samą nazwę bądź umieszczenie tak by nie zmniejszał jej czytelności. Jak na pierwszą pracę i tak nieźle.

pzdr.
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 12 Listopad 2008, 10:17   

Ja tu taka zaawansowana termo-dedukcja, a to rury pcv ;)
W takim razie poprzedni mój post uznajmy za niebyły.
Czekamy na kolejne wersje znaku.

pzdr.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Listopad 2008, 18:04   

jest lepiej, całkiem spoko... ale ja bym raczej nie szedł w tak ciemne kolory... potem to na kartkę czasem nie za łatwo przenieść.. i takie tam... : )
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Listopad 2008, 01:33   

dysponując chwilą pozwoliłem sobie na taką małą wariację ;)

pzdr.

toch2csb6_.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 648 raz(y) 27.68 KB

 
 
jaqbec
Początkujący


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Listopad 2008, 09:41   

Witam. Również jestem początkujący, ale co tam w końcu forum po to jest by się wypowiadać.
Mi osobiście najbardziej podoba się Twój ostatni projekt, chodź osobiście popracowałbym nad:
-kolory
-może jedno duże T zamiast dwóch
-kółka kojarzą mi się z rurami, z tymże z dziurawymi;)

Pozdrawiam
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 13 Listopad 2008, 13:09   

dziekuję wszystkimza odzew 1cm jak ddo tej pory pokazywałam znajomym moje projekciki(których oczywiscie tu nie pokaże) to wszyscy zarzucali mi brak kombinacji z czcionką tzn zbyt proste one były i w Twoim projekcie sa jak dla mnie bardzo proste te czcionki co do kolorystyki tu jeszcze sie nie wypowiadam bo jak sam widzisz jednym sie podoba czarny drudzy wrecz negują.Ja sama dopiero uczę sie odpowiedniego dobierania kolorów

jaqbec ostatni projekt nie jest mój wiec nie moge go modyfikowac dając jedno"T"
jaqbec napisał/a:

-kółka kojarzą mi się z rurami, z tymże z dziurawymi;)

no to mnie zastrzeliłeś tym stwierdzeniem ja nie mam narzie innego pomysłu na przedstawienie rur tymbardziej niedziurawych :-P z tymze zaznaczam to jest wyłącznie sprzedaż hurtowa nie produkcja :roll: .Pozdr
 
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Listopad 2008, 23:11   

Oczywiście można sugerować się opiniami znajomych i "kombinować", a można też czerpać z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych wzorców (np. NIKE, Nokia, Adidas, Sony itd.)
Generalnie zasadą jest, że znak taki ma nieść jakiś przekaz, budzić określone emocje, skojarzenia. Powinien być czytelny, charakterystyczny i rozpoznawalny. Znaczenie ma każda pojedyncza 'kreska' czy kolor. Nie bez znaczenia jest prostota przekazu oraz symbolika i tu uwaga jaqbec ma dużo większe znaczenie niż np. oryginalność stosowanego kroju.
Życzę kreatywnej i owocnej pracy :)

pzdr.

ps. mój 'projekcik' był taką igraszką dla zabicia czasu i nim się oczywiście nie sugeruj.
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 14 Listopad 2008, 18:03   

1cm jeszcze odpowiem na Twój post tymczasem szybko wrzucam kolejna pracke zrobiona na "swieżo"
Ostatnio zmieniony przez ricardo50 30 Marzec 2009, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Listopad 2008, 18:14   

jeszcze przecinek po "Jesteśmy" :)
a te 7737 x 3347px to nie jest lekka przesada?;)

pzdr.
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 21 Listopad 2008, 19:16   

nio to narazie jedna wersja coś świeżego dla studia fotograficznego.Co Wy na to?
Ostatnio zmieniony przez ricardo50 29 Marzec 2009, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 21 Listopad 2008, 19:42   

Ja jestem na NIE.
Efekt (powiedzmy, że to przezroczystość) jest powalająco mizerny i nie wiadomo czemu ma służyć, a zastosowałaś go niepotrzebnie do wszystkich elementów 'Z'.
Całość jak taki szkolny dizajn lat '80 ;)

pzdr.

ps.
co do kwestii technicznych to postaraj się opanować eksport do jpg, bo teraz Twoje prace nie wyglądają atrakcyjnie. Dodatkowo tym razem wyeksportowałaś więcej pustego pola niż samego znaku.
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 21 Listopad 2008, 21:26   

ok rozumiem bede cwiczyc i biore sie do pracy....
 
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 11 Luty 2009, 12:44   

no w końcu czas coś wystawic a ze zbliżaja sie walentynki zainspirowała mnie róża wczesniej tu pokazana a więc prosze to dla wszystkich zakochanych moja interpretacjawalentynka


za jakis czas pokaże swoje loga bo są tylko ze chce je jeszcze wczesniej komuś pokazac.Corel zaczyna mi sie coraz bardziej podobac
 
 
 
pikaska 
Praktyk
Monika



Wersja CorelDRAW: x6/x7
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 57
Skąd: Manchester
  Wysłany: 7 Marzec 2009, 16:29   :)

Różne są gusta. Czasem sposoba się projekt robiony w 5 minut, a czasem ten tworzony przez kilka godzin... Nie jestem tu od krytyki, nie chcę też zrażać Cię do eksperymentowania w Corelu. Moja skromne uwagi co do powyższych projektów:
staraj się, aby miały one nieco więcej "lekkości", nie były takie ociężałe. Jeśli są już przezroczystości to też bez przesady, logo musi być czytelne i wyraziste. Sam Corel nie pomoże, szczególnie polecam na początek trochę lektury, która z pewnością nasunie wiele rozwiązań i być może zrodzi efektowne i przede wszystkim efektywne pomysły, które na pewno zostaną docenione.
Może na początek:
"Grafika w biznesie. Projektowanie elementów tożsamości wizualnej - logotypy, wizytówki oraz papier firmowy". Książka na 2 wieczory.
 
 
 
pikaska 
Praktyk
Monika



Wersja CorelDRAW: x6/x7
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 57
Skąd: Manchester
  Wysłany: 7 Marzec 2009, 16:32   ...

Walentynka chyba była zapisana jako pdf bo nie chce się "pokazać" ;) poza tym ma więcej niż 1 MB...
 
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 24 Marzec 2009, 12:08   

Pamietaj iż moje prace są moją własnością!!!!
Ostatnio zmieniony przez ricardo50 30 Marzec 2009, 10:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
nev555 
Znawca


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marzec 2009, 12:21   

Ja raczej wolałbym do takich rzeczy photoshop'a, ale jak kto lubi :)
Prace zapowiadają się dobrze, ale jeszcze trzeba by trochę popracować. Te linie powinne być dobrze wykreślone a są trochę takie bylejakie, jak już robisz to w Corelu to może by warto zachować to w stylistyce takiej grafiki tradycyjnej, warsztatowej. Nie pasują mi te gradienty.
Palec wskazujący w tej białej pracy jest jakiś dziwny, rzuca się to na pierwszy rzut oka. Włosy może też zrobić bez użycia odcieni szarości.
Wpisz sobie w google np. linoryt, drzeworyt i może warto by było się czymś takim zainspirować.
 
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 24 Marzec 2009, 12:30   

ach mówisz jak mój Pan od technik reklamy hihi.Linie były gładkie ale ja celowo je urozmaiciłam by nadac tym pracom malarskości....?O ile pierwsza praca mi sie podoba(włosy są niedopracowane (ale mam nadal plik crt) tyle uważam iż ta pierwsza jest słabsza.Zanim jednak trafii na moją stronę(w przszłości jako portfolio min)to pewnie bedzie poprawiana tysiąc razy.A co do PSa narazie jeszcze nie potrafie w nim malować tylko obrabiam foty bardziej kręci mnie ilustrator którego narazie sie ucze.Dziękuje za odwiedziny
 
 
 
nev555 
Znawca


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marzec 2009, 13:12   

ricardo50 napisał/a:
ach mówisz jak mój Pan od technik reklamy hihi.

i dobrze Pan mówi ;)

ricardo50 napisał/a:
bardziej kręci mnie ilustrator

ale to tak samo wektory, a co do malowania w photoshopie to bierzesz tablet i jedziesz, sama przyjemność ;)

Po prostu brakuje tej pracy charakteru, nie wiadomo czy ma być ładna czy bardziej surowa. Ta czarna mi się jednak bardziej podoba, te paznokcie są tam fajnym akcentem ale te usta zdecydowanie do poprawy.
 
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 24 Marzec 2009, 13:34   

nev555 napisał/a:




ale to tak samo wektory, a co do malowania w photoshopie to bierzesz tablet i jedziesz, sama przyjemność ;)

na tablet trzeba miec kase ja narazie nie pracuje...

nev555 napisał/a:
Po prostu brakuje tej pracy charakteru, nie wiadomo czy ma być ładna czy bardziej surowa.
bardziej surowa ma byc...raczej zarys minimum kresek maksimum tresci...choc wiem ze do perfekcji jeszcze daleka droga
 
 
 
ricardo50 
Początkujący
ricardo50


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 11
Skąd: Wroclove
Wysłany: 29 Marzec 2009, 19:00   

czytając ostatnią bardzo aktywna dyskusje na temat wykorzystania pracy w swojej pracy stwierdziłam iż nie warto na tym forum wystawiac swoich prac.nie chce zeby prace które lada chwila zamieszcze w swoim portfolio stały sie elementem cudzej pracy bez mojej zgody.na przyszłość radze poczytac admini...na temat praw autorskich!!!i nie oburzac sie jeśli ktos ma inne zdanie czy nawet racje.jestem zarejstrowana nie tylko na tym forum ale jeszcze sie nie spotkałam z czyms takim jak tutaj.nie nakłaniam nikogo na to zeby nie zamieszczac tu swoich prac ale ja napewno wiecej tego tu nie zrobie bo poprostu mam uzasadnione obawy

[quote]Szanowny Tadzior, dajmy sobie spokój z tymi pierdołami /quote]

JarekDraw to tylko swiadczy o braku kultury!!!!!!!Twojej kultury.Pisanie tego typu rzeczy jest dowodem na to iz to forum moim zdaniem nie ma sensu bytu bo ....sam sobie dopowiedz.Wbrew Twoim pogladom ludzie potrafią myśleć!!!I prosze nie usuwaj tego postu zasłaniając sie tym iz post nie jest związany z tematem
 
 
 
JarekDRAW 



Pomógł: 93 razy
Wiek: 45
Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 1176
Skąd: Poznań
Wysłany: 8 Kwiecień 2009, 07:16   

Z całym szacunkiem ricardo50, pojawiasz się raz tam kiedyś , nie bierzesz udziału w prawie żadnej dyskusji , już nie mówiąc o pomocy innym, o co właśnie chodzi na tym forum.
Ktoś kto jest na forum już tyle czasu , a ma 14 postów, takie nic nie wnoszące komentarze powinien zachować dla siebie.
No a najlepsze jest to Twoje usuwanie swoich prac w obawie o kradzież ich , jest po prostu żenujące, traktujesz w ten sposób ludzi jak złodziei.
Mało tego masz okazję opiniować swoje prace przez ludzi którzy się na tym znają , a Ty zaraz posądzasz ich o kradzież!!!
Prace które przedstawiasz nie nadają się zresztą do kradzieży ponieważ są raczej słabe, a zachowujesz się jak by to były dzieła Picassa, warte pare milionów dolarów.


Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: