Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
scribus - aktywny pdf
Autor Wiadomość
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 12:23   scribus - aktywny pdf

Mam taki problem - mam zrobiony aktywny formularz pdf w scribusie, mam tam również przycisk wyślij i w tym jest problem, że plik wysyłany ma rozszerzenie xfdf lub tmp. Próbowałem już w scribusie ustawiać by wysyłał jako pdf bądź html, ale wysyła tylko w tych dwóch rozszerzeniach. Może znacie jakiś skrypt javy na wysyłkę w różnych formatach lub wiecie jak np. zrobic przycisk zapisywania danych formularza w pdf.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 15:09   

Wydaje mi sie ze plik jest jako tmp bo system operacyjny sie wmieszal i zablokowal go. Po zapisaniu na dysk i odblokowaniu go oraz zamianie tmp na html powinienes dostac tekst.
Scribus powinien miec rowniez mozliwosc wyslania danych do formatu fdf (format dla komentarzy i formularzy zawartych w pliku pdf - wymyslony przez Adobe i oparty na pdf) a ten normalnie mozna otworzyc w przegladarce plikow pdf Acrobat Reader czy Foxit Reader.
Czyli po wypelnieniu pliku pdf wygenerowango ze scribusa zawierajacego np: pola do wypelnienia i wyslaniu go jako fdf plik wedruje np: na konkretny e-mail. Po czym mozna otworzyc go bez problemow w przegladarce i odczytac wpisana tresc przez osobe ktora taki formularz wypelnila.
pozdr.
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 16:21   

Faktycznie z fdf działa - szkoda tylko, że dane można edytować.
Co do tmp -> html to działa ale nie zacieawie wygląda (wszystko w jednej linii)
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 4 Sierpień 2009, 17:42   

Zaleta fdf jest to ze przenosi tylko tresc wpisana przez uzytkownika (przy przesylaniu danych przez internet to plus) wiec do otworzenia pliku potrzebne sa 2 pliki pusty (nie wypelniony) pdf i fdf ktory jest nakladany na pdf. Gdy bedzie zmieniona lokalizacja pliku pdf trzeba ja wskazac aby dane wyswietlily sie w pliku pdf.
Do tych danych mozna sie tez dostac przez edytor tekstu.
O formularzach w scribusie tu jest troche
http://linux.hanski.info/...=20030405183107
I p. Hanski bedzie podejrzewam najbardziej kompetentna osoba aby sie wypowiadac w tym temacie, wiec mozna go tez zapytac o ten pdf w formularzu.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13