Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo_firma _sieci_komentarze
Autor Wiadomość
pietrobus 
Początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 00:07   Logo_firma _sieci_komentarze

Witam.

Wstępne projekty do zaakceptowania.

Firma dopiero startuje na rynku. Będzie docelowo zajmować się sieciami komputerowymi, serwerami, instalacje, alarmy i monitoringi.
Klient dał mi na razie "wolną rękę". Tzn. sam nie jest jeszcze zdecydowany :) Jaki kolor, czcionka, jak ma strona wyglądać, co ma się znajdować. To są moje dwie jak na razie propozycje. Jedyne wymagania to prosta grafika, na razie bez zdjęć. Proszę o konstruktywną krytykę :roll: Wszelkie uwagi widziane. Dla mojej skromnej obrony dodam, że to jest moje pierwsze logo :) Ufff :mrgreen:

wibnets_l2.pdf
Drugie male logo
Pobierz Plik ściągnięto 779 raz(y) 15.85 KB

wib_nets.pdf
pierwsze logo male
Pobierz Plik ściągnięto 632 raz(y) 176.94 KB

 
 
dlr 
Praktyk
www.mosaic.pl



Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 96
Skąd: RYKI
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 17:04   

W pierwszym -jak dla mnie- za dużo kropek ...jedne z lewej, inne z prawej - biorąc pod uwagę, że to logo - to trochę za bardzo mnie rozpraszają. W drugim ta ramka chyba nie jest potrzebna (może spróbować z czarnym polem i białymi literami.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Sierpień 2009, 17:51   

Pierwsze za bardzo groszkowate, drugie lepsze.. ale i tak chyba za dużo kropek.. może bardziej to jakoś coś ten, bo rzeczywiście.. po 5 sekundach patrzenia i skierowania wzroku w bok człowiek dalej widzi kropki : )
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 02:17   

Całkowity brak symboliki/wymowy/kontekstu.
Wszystko wygląda jak parę liter rozsypanych na kiczowatej ceracie.
Jeśli dobrze życzysz koledze i jego przedsiębiorstwu, namów go na zlecenie projektu znaku komuś kto ma o tym jakieś pojęcie i rozumie czemu logotyp ma służyć.

pzdr.
 
 
pietrobus 
Początkujący


Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 12
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Sierpień 2009, 23:57   

1cm

Ale też kiedyś miałeś początki. Fajnie gdybyś dał mi wskazówki. Będę wdzięczny za podpowiedzi ;-) Chciałbym sam to zrobić.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 09:31   

Kazdy mial poczatki, wazne zeby duzo ogladac i z pokora sie uczyc od tych co juz nie jeden znak graficzny zrobili.
Projektowanie znaku to nie tylko sama czynnosc techniczna ale doswiadczenie i uwrazliwienie oraz smak uksztaltowany przez kontakt ze Sztuka. (celowo z duzej litery ;-) ) Wiedza o strukturach wizualnych, intuicja i indywidualne predyspozycje. ...a i jakas ladna i inspirujaca artystyczna muza by sie przydala ;-)
pozdr.
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Sierpień 2009, 23:43   

pietrobus ja mam nadzieję, że się jednak nie obraziłeś :)
Oczywiście zgadzam się, każdy miał początki. Ty zaczynasz od końca i stąd ten efekt.
Namaluj najpierw dom czy drzewo, a dopiero później solidność albo zaufanie, bo między innymi takie przesłanie może/powinien nieść znak firmowy.
Oczywiście nie sposób przecenić ładnej muzy ;) o której wspomniał kolega wyżej, jednak teoria to podstawa. Zacznij może od "Człowiek i jego znaki" Frutigera.
Wytrwałości.

pzdr.
 
 
trance01 
Praktyk



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 52
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Sierpień 2009, 14:34   

Przygarnij kropka :-) . Myślę że można by pójść w innym kierunku niż same kropki. Samo logo mogło by przybrać zupełnie inną formę, wszystko zależy od samego twórcy i jego wizji.
 
 
 
elastyna183
Początkujący


Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: poznań
Wysłany: 18 Sierpień 2009, 20:05   

Myślisz dobrze :-)
ale pamiętaj, że to logo będzie później występowało - również w dużym pomniejszeniu na różnych elementach i co wtedy - co z kropkami - kropcie będą wyglądały jak paprochy - to mała podpowiedź - myśl i kombinuj dalej - na pewno się uda!
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 07:34   

1cm napisał/a:
Całkowity brak symboliki/wymowy/kontekstu.
Wszystko wygląda jak parę liter rozsypanych na kiczowatej ceracie.
Jeśli dobrze życzysz koledze i jego przedsiębiorstwu, namów go na zlecenie projektu znaku komuś kto ma o tym jakieś pojęcie i rozumie czemu logotyp ma służyć.

pzdr.


Nie wierzę, że to Ty piszesz. A przypomnij sobie jak oceniłeś logo dla hurtowni elektrycznej.
...
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 12:17   

Nie oceniałem logotypu hurtowni elektrycznej. Nie wymyślaj. Nie pisz o mnie tylko ustosunkuj się merytorycznie do prac kolegi.

pzdr.
 
 
pikaska 
Praktyk
Monika



Wersja CorelDRAW: x6/x7
Wiek: 40
Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 57
Skąd: Manchester
Wysłany: 5 Kwiecień 2010, 00:38   

Każdy ma za sobą różne początki, łatwiejsze i nie, niektórzy nigdy nie przeskoczą podstaw, a inni będą 5 kroków do przodu. Pasja, talent, chęci, pokora i nauka to jedno, a samokrytyka i konstruktywna krytyka to drugie i w sumie to jest chyba równie trudne.

pietrobus, zrobiłeś to logo czy dalej modyfikujesz? Bo w przykładzie, który zamieściłeś jest dużo bałaganu, nie jest wymowne, a chodzi o to, że mam je zobaczyć gdziekolwiek, na dużym czy maleńkim nośniku reklamowym i mam wiedzieć, czym się zajmujesz, aby łatwo Cię znaleźć i ewentaulnie skorzystać z oferty Twojej firmy, bo jak wiadomo, konkurencja jest duża... A logo powinno przybliżać i w sposób oryginalny wyróżniać Twoją firmę z tłumu innych ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: