Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okladka a cmyk
Autor Wiadomość
Butelas
Początkujący


Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Luty 2010, 15:47   Okladka a cmyk

Witam,
Obecnie posiadam wyłącznie Paint Shop Pro X2. Mam do przygotowania okładkę na książkę, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłem. Moje pytanie jest takie: Jak w PSP można zaprojektować okładkę w CMYK. Nie chodzi tu o przekonwertowanie z RGB na CMYK po zakończonej pracy. Rzecz jasna okładka pójdzie do druku, stąd moje pytanie o CMYK.

Przy okazji chciałby zapytać: co projektując okładkę na książkę powinienem wiedzieć?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 20 Luty 2010, 16:49   

Oj duzo trzeba wiedziec, np. to ze program do rastrow nie bardzo bedzie odpowiedni do okladki. W nim mozna robic korekte zdjecia i ewent. jakies efekty specjalne na tle do okladki jesli takie sa w proj. ale calosc najlepiej zlozyc w czyms do tego celu przeznaczonym.
Mozna uzyc z powodzeniem programu Scribus (free), w nim jest cmyk, sa rowniez kolory spotowe, profile kolorow, mozna wygenerowac kod paskowy - ISBN tez wazny na okladce. Mozna dolozyc teksty ktore beda tekstami a nie rastrowana grafika, loga np: wydawnictwa w wektorze. I na koniec mozna wygenerowac plik pdf z ustawieniami drukarskimi pdf/x-3 oraz ze spadami.

Program posiada niesamowite mozliwosci (jak na darmowe oprogr.) przy prostocie obslugi.
Zlozysz w nim okladki, plakaty, ulotki, broszury, foldery, gazetki, wizytowki, opakowania. Warunek jest jeden trzeba miec swiadomosc tego co robisz i znac program oraz jego slabsze strony.
pozdr.
 
 
Ignacy 
Początkujący


Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: google
Wysłany: 16 Kwiecień 2010, 10:08   

na tym forum znajdziesz też odpowiedź na swoje pytanie:
Kod:
http://canon-board.info/showthread.php?p=764186
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13