Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POD OCENĘ
Autor Wiadomość
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 25 Luty 2010, 11:44   POD OCENĘ

 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Marzec 2010, 15:52   

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 1 Marzec 2010, 17:03   

Zobacz sobie te prace tez w wektorze. (dla inspiracji)
http://platypusgreen.devi...dit-01-40631051

http://limkis.deviantart....Saturn-84005339

http://limkis.deviantart.com/art/cockpit-46650481
Te warto powiekszyc, chyba jak kazda zreszta.

http://limkis.deviantart.com/art/pure-36365884

http://limkis.deviantart.com/art/She-01-93309851

pozdr.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 1 Marzec 2010, 21:54   

wawel wysoko stawiasz poprzeczkę - to jak na razie jeszcze nie mój poziom ;-) ale małymi kroczkami do celu.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Czerwiec 2010, 15:39   

Jak teraz WAWEL :mrgreen:

Jeszcze ćwiczę :-P

Ostatnio zmieniony przez DzumA - 78 10 Czerwiec 2010, 12:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 9 Czerwiec 2010, 17:51   

Nie tylko "wawel" jest na forum ;-)
Cwicz, cwicz a prace beda coraz lepsze.
W jakim programie robiles te grafike? Jakie wrazenia z tej pracy?

Postac dostala juz 3-ci wymiar nie jest plaska, jest troche bledow, ale tez jest krok do przodu.
Najbardziej podoba mi sie jednak ten zawijas - taka gieta kreska pod uchem (czesc ubrania). Taka kreska mozna by bylo tez zrobic jakies rys. w innym klimacie niz foto-realistycznym.
Wrzucam moze Cie to zainteresuje prace zrobione na Xarze Xtreme LX
Zobacz powiekszenia Painterly, Photo realistic (np: dyrygent)
link:
http://www.xaraxtreme.org/about-screenshots.html

pozdr.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Czerwiec 2010, 23:00   

Piszę pod Twoim adresem - gdyż tylko ty zainteresowałes się moim tematem ;-)
Może nikt nie chciał robić mi przykrosci ;-) ))))

Rysunek zrobiłem w Corel Draw X3

Praca przyjemna aczkolwiek pracochłonna jak wiesz. Szkoda tylko że kiepsko działa WYPEŁNIANIE SIATKOWE - fajna opcja ale brak modyfikacji węzłów.

Zdaję sobie sprawę że jest trochę błędów - ale poprawię się następnym razem.
Oczywiscie wszelkie uwagi mile widziane - zatem napisz jakie ty widzisz błędy żebym ich już nie powielał - na pewno pomoga mi Twoje uwagi w przyszłych projektach.


Z programem Xarze Xtreme LX - nie miałem jeszcze stycznosci.


Corel Draw mi się podoba i staram się udoskonalać własnie w tym programie.
Chciałbym jak najlepiej robić Photo realistic.

Pozdrawiam
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 08:26   

DzumA - 78 napisał/a:

Praca przyjemna aczkolwiek pracochłonna jak wiesz. Szkoda tylko że kiepsko działa WYPEŁNIANIE SIATKOWE - fajna opcja ale brak modyfikacji węzłów.


Edycja wezlow w draw jest, mozna je przeciagac i zmieniac ich rodzaj - ostry, gladki itp.
A narzedzie nie jest rzeczywiscie wygodne, aby wymodelowac jakas powierzchnie to zajmuje to wiele czasu, a efekty i tak czasem sa przypadkowe.
W Inkscape czy w Xarze jest mozliwosc latwego tworzenia gladkich zanikajacych plam czego w Draw nie ma.
Zobacz jeszcze ten watek razem z zalaczonymi pracami. Sa tam prace wyk. w Illustratorze na siatce i zobacz efekty.
http://corel.wodip.opole....opic.php?t=1802

A tu tez cos ciekawego
http://www.illustratorwor...pisan/a1336.jpg tez praca na siatce zrobiona.


Co do oceny to mysle ze tu na tym forum odzew jest kiepski, ale gdybys umiescil prace na forum typowo dla tworcow, to mozna by bylo oczekiwac wiekszej ilosci komentarzy.
Mozna tam zalozyc konto i dyskutowac wystawiajac swoje prace.
np. tutaj:

www.deviantart.com
www.digart.pl
www.artserwis.pl

pozdr.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Czerwiec 2010, 10:31   

Mialem nie pisac, ale widze ze odzewu brak ....
- pierwsze wrazenia to twarz troche wyglada jak twarz lalki, a nie zywego czlowieka.
- bialka oczu i zeby sa w pelnej bieli bez swiatlocienia i swieca wychodzac na pierwszy plan.
- zeby sa jak przyklejone i nie widac aby byly w ustach tylko na zew.
- wszystkie ostrzejsze cienie rowniez spr. wrazenie przyklejonych, operuj plamami a nie liniami jesli to ma byc w stylu fotograficznym.
- swiatlocien na twarzy i na uchu powinien okreslac bryle o on przechodzi miejscami w plaska plame jak na posterze, gubi sie plastyka.
- brwi rowniez sa przyklejone i posteryzowane.
- oczy nie sa osadzone w oczodolach.
- wlosy sa nawet niezle zrobione, choc miejscami mozna by uzyc innego pedzla aby nie operowac tym samym schematycznym ksztaltem.
- usta maja zbyt ostre krawedzie i tez nie sa osadzone w twarzy, pod nosem tez zgubiony jest swiatlocien.
Wiecej wtapiania plam i miekkiego przechodzenia od plamy do plamy aby zgubic te technicznosc wektora.
Kolor - poczytaj o kolorach lokalnych, alokalnych, refleksach swiatla itp.

Temat jest banalny jak ze zdjecia z legitymacji zrob sam zdjecie w odpowiednim oswietleniu aby nie bylo zdjecie plaskie w jakiejs przestrzeni i ciekawszym ukladzie.
pozdr.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 09:30   

Dzięki - WAWEL - poprawię się następnym razem i uwzględnię uwagi.
Już wybrałem nowe dokładniejsze zdjęcie. Zatem do roboty.

Niestety popełniłem kilka błędów. Wybrałem kiepskiej jakości zdjęcie i miałem mało szczegółów.
Potem niestety namieszałem kolorami pracowałem na CMYK i RGB zatem projekt nieco szlak trafił - nie chciało mi się wszystkiego od nowa poprawiać.

A co do INTERAKTYWNEGO WYPEŁNIANIA SIATKOWEGO - miałem na myśli problem z kształtowaniem wewnętrznym. Np zrób z linii koło wewnątrz obiektu interaktywnie wypełnianego. Każde wmontowanie punku wiąże się a narzuceniem linii pionowej czy poziomej - przez cały obiekt i to niestety problem jak dla mnie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez DzumA - 78 14 Czerwiec 2010, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 10:05   

DzumA - 78 napisał/a:


A co do INTERAKTYWNEGO WYPEŁNIANIA TONALNEGO - miałem na myśli problem z kształtowaniem wewnętrznym. Np zrób z linii koło wewnątrz obiektu interaktywnie wypełnianego. Każde wmontowanie punku wiąże się a narzuceniem linii pionowej czy poziomej - przez cały obiekt i to niestety problem jak dla mnie.

Pozdrawiam


To tonalnego czy siatkowego?

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jesli na obiekcie wbijasz punkt - wezel to mozesz tylko jemu nadac kolor i nie koniecznie ten sam ktory bedzie przy krawedzi obiektu.

Problemem jest ustawienie wyp. siatkowego na np. lini typu sinusoida itp.
pozdr.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 10:09   

Jeśli zrobisz podmalówkę koloru zielononiebieskiego (robi się tak malując na płótnie używając koloru ziemia zielona , ale zdaje także egzamin podczas malowania cyfrowego ) powiedzmy z kryciem około 6 % to karnacja nabierze życia i nie będzie taka żółta .
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 10:45   

SIATKOWEGO ;-)
Ciężko mi wytłumaczyć w czym problem - ale chyba rozumiesz.

Np jakbym chciał całą twarz wypełnić siatkowo - szlak by mnie trafił żeby zaprogramować wszystkie węzły jak należy - tj każdy element twarzy. Inaczej narysować kontury (które później wypełnię )

Restauro - jakoś nie mogę zlokalizować w palecie koloru ZIEMIA ZIELONA
a ponadto nie rozumiem jak to mam zastosować ??
PODMALÓWKĘ - czyli na samym spodzie warstwy - to nic nie da chyba bo mam sporo nałożonych warstw które nie prześwitują.

czy nałożyć na rysunek ?? albo co więcej na szyję i twarz ?? Sprecyzuj mi proszę zabieg ;-)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 11:36   

Napisałem Ci że to kolor zielony z lekkim odcieniem niebieskiego (ziemaiazielona to naturalny pigment ) Podmalówka potrzebna jest po to żeby wyszły naczynia krwionośne nadający skórze w głębszej warstwie niebieskozielony odcień . W Corelu można to zrobić stosując warstwę przezroczystości na wierzchu

http://www.kremerpolska.c...enty_ziemne.htm
coś miedzy 40830 a 40810
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 12:09   

Dzieki restauro za wskazówki i wyrozumiałość ;-)
Ciekawy zabieg z tą skórą - nie wiedziałem.

Zastosowałem na twarz tak jak mówiłeś 100% zielony + 20% niebieski - wszystko na przeźroczystości jednolitej 94%

Efekt chyba nieco lepszy


chłopaki znacie może jakieś ciekawe linki z istotnymi wskazówkami, które mogą mi się przydać do takiego rysowania w Corelu. Co 3 głowy to nie jedna ;-)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Czerwiec 2010, 12:57   

Może powinieneś dać więcej niebieskiego ,możesz sobie z tym eksperymentować .W malarstwie nazywa się to laserunkiem czyli nakładanie przezroczystej warstwy z różnymi kolorami w zależności od potrzeby .W Corelu można nakładać przezroczyste maski z dominantą koloru .
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 19 Czerwiec 2010, 00:34   

Jak teraz ?

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Czerwiec 2010, 10:13   

Niestety musisz popracować jeszcze nad karnacją która nie może być ani za żółta (tak jak Twoja ) ,ani mieć koloru prosiaczka . Najlepiej wgraj sobie dobrą fotografie obok pracy którą wykonujesz jako wzór , ewentualnie reprodukcje dobrego malarstwa i powalcz dalej z filtrami żeby doprowadzić ten aspekt do perfekcji .
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 19 Czerwiec 2010, 13:16   

Restauro trochę zmieniłem odcień karnacji, ale już sam nie wiem ;-) szczerze mówiąc nie czuję tego żółtego o którym mówisz.

Miałem też problem z włosami - jak się fajnie prosto układają to nie ma problemu ale jak jest nieład artystyczny na głowie to już gorzej.

Znacie jakies ciekawe linki z podpowiedzią jak zabrać się za włosy - na forum znalazłem jeden link

http://corel.wodip.opole....&highlight=usta

ale tak poza tym to jakos w google ciężko w tym temacie na Corel Draw.



oraz






Jeszcze zrobiłem kilka zmian - włosy / oczy i karnacja.
W każdym razie z karnacją jest największy problem - próbuję nałożyć jeden kolor z przeswitem na twarz - żeby nie był żółty ani prosiaczkowaty.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: