Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ER..bach,bach..ER
Autor Wiadomość
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 6 Luty 2011, 13:02   ER..bach,bach..ER

Erbacher

ER..bach..bach..ER.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 910 raz(y) 87.94 KB

 
 
 
Amadeuss 
Praktyk


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 86
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Luty 2011, 09:27   

jeśli chodzi o mnie to szacunek ..... sporo pracy włożone i efekt świetny
 
 
changela 
Znawca


Pomogła: 14 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 160
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 9 Luty 2011, 16:27   

wow
super jak żywy:)
 
 
pierog 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 158
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Luty 2011, 21:54   

gdzie robiłeś te zdjęcie ;P?nie no spoko wektor ,ciekawe z ilu elementów jest zrobiony i ile go robiłes :) , może włożysz go do clipartów :D
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 12 Luty 2011, 07:56   

Zdziwisz się, bo nie licząc tego "włosowego" , jest tylko 548 obiektów. A i czasowo nie było tak źle bo zmieściłem się w 3 popołudniach. Najwięcej dłubania miałem z cieniami i przeźroczystościami, nie wspominając o epokowym sprzęcie na którym Corel11 nawet przy takiej niewielkiej pracy się z rozpaczy wiesza:D
 
 
 
disaster 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X5
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 94
Skąd: stąd
Wysłany: 17 Luty 2011, 14:29   

timex napisał/a:
Zdziwisz się, bo nie licząc tego "włosowego" , jest tylko 548 obiektów. A i czasowo nie było tak źle bo zmieściłem się w 3 popołudniach. Najwięcej dłubania miałem z cieniami i przeźroczystościami, nie wspominając o epokowym sprzęcie na którym Corel11 nawet przy takiej niewielkiej pracy się z rozpaczy wiesza:D


Szacunek za robotę, ale te cienie coś nie bardzo...wiem, wiem, to vectory. Tylko w całym rysunku to jest największy babol. Ale poza tym naprawdę spoko. Jeżeli jeszcze tylko 3 popołudnia poświęciłeś to chylę czoła.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 17 Luty 2011, 15:24   

Timex a jak Ci sie pracuje na siatce mesh? Nie ulatwiloby uzycie tego narzedzia wykonania modelunku swiatlocieniowego? Wszystko byloby b. plynne i gladkie.
Pamietam "twarz" robiona przez Ciebie w AI na siatce i efekt byl b. dobry.
Podobno w X5 to narzedzie jest juz bardziej dopracowane niz w starszych wersjach.
pozdr.
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 18 Luty 2011, 09:29   

Nie mam pojęcia jak mesh jest rozwiązany w wersjach > 11, a niestety tylko na takiej się bawię. W porównaniu do AI w 11 to jest tragedia i dlatego po kilku próbach całkowicie zrezygnowałem . Poza tym sprzęt jaki mam do dyspozycji nie pozwala na szaleństwa Kiedyś chciałem zobaczyć jak się pracuje w 3dStudio :D Laptopik wymiękł i na instalacji się skończyło.
>>Wawel
Ale z przyjemnością popatrzę jak meshujesz :)
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Luty 2011, 10:07   

Corel w wersji 11 to byl jakis felerny, zwlaszcza w temacie pracy na krzywych - gdy ich bylo wiecej w dokumencie, kadrowania i przezroczystosci, program pracowal b. wolno, wlasciwie nie dalo sie pewnych rzeczy wykonac. Kiedys cos robilem na wielu krzywych i musialem wracac do 9. W 12 jest ok.

Co do siatki mesh, to widzialem prace na siatce robione w Corelu - twarz i kufel piwa z pianka nie bylo to zle, ale duzo duzo slabsze od prac robionych na AI.

Ja specjalnie siatki nie uzywam bo nie bardzo widze dla niej zastosowanie - nie robie takich illustracji wektorowych, no i widze potencjalne problemy z tym co bedzie sie dalej z tym dzialo - druk, przenoszenie z programu do programu itp. Wiem z dokumentacji ze w AI jest opcja rastrowania tych siatek mesh przy produkcji pdf-a i to jest bezpieczne, bo zapis do postscript level 3 z utrzymaniem siatki i wezlow juz tak bezpieczny nie jest.

Natomiast gdybym sie zajmowal takimi wektorowymi illustracjami, to chyba jednak pomyslalbym o przesiadce na AI. Ta twarz ktora zrobiles kiedys w AI i wrzuciles tu na forum byla bardzo dobra. :-) A robila to jedna osoba. Wiec program w tym wypadku robil roznice.
pozdr.
 
 
timex 
Doradca


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 140
Skąd: Małopolska
Wysłany: 18 Luty 2011, 17:17   

Jedyna próba meshu w 11 :P

ksiega.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 563 raz(y) 31.56 KB

 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Luty 2011, 20:28   

Slabo widac bo maly i ciemny jpg, ale chyba sam widzisz ze jest lepiej na siatce mesh niz bez. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: