Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
przygotowanie do druku
Autor Wiadomość
drozd 
Znawca


Wiek: 51
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 13:21   

Tak, za dużo konwertów chyba... Swoją drogą na fotce z aparatu żółty też jest na poziomie 68. I tu mała ciekawostka.... Rzecz dotyczy tekstu ozdobnego w WERSALIKACH, wielkość 35 punktów w kolorze C0 M98 M 95 K 3, do tego dochodzi cień (C0 M0 Y0 K 86). Nigdzie w składowych NIE MA żółtego, a jednak panu Mietkowi coś się rozjechało i żółty JEST na krawędziach (czyli w środku ,,czerwonego'' pewnie też). W załączeniu dowód. Tłumaczę sobie logicznie, że jedyne możliwości na pojawienie się żółtego tam gdzie go nie powinno być są dwie:

* po pierwsze - może przy eksporcie projektu z corela do pdf-a nie wiedzieć czemu soft nie radzi sobie z black 86 i składa go z czterech kolorów (podobno przy przerzucaniu do pdf-a też czasem dzieją się cyrki z przezroczystością),
* po drugie - pan Mietek miał Dzień Drukarza (znowu?!), a tak na poważnie - ciekawe co zrobił (lub co ja zrobiłem!!!), że tak wyszło.

Którą opcję obstawiacie? A może macie jakieś inne wytłumaczenie? Mi już nic innego do głowy nie przychodzi, a im bardziej zagłębiam się w temat, tym... mniej wiem. Też tak macie? W każdym bądź razie cały czas nie wiem co zrobić, żeby czerwony ,,red" z projektu wyszedł w druku ,,red'', a nie buraczek, cegła czy coś tam...

skad_yellow.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 504 raz(y) 161.27 KB

 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 14:26   

drozd napisał/a:
wielkość 35 punktów w kolorze C0 M98 M 95 K 3, do tego dochodzi cień (C0 M0 Y0 K 86). Nigdzie w składowych NIE MA żółtego


Druk mocno „rozjechany”.

Rozumiem, że chodzi o żółty w cieniach? Bo że jest w literach - to aż nadto oczywiste. Szczerze mówiąc - to ja nie widzę tam tego żółtego, ale to pewnie kwestia skanu.

Przydałby się pdf przekazany do drukarni, ten sam z którego był druk. Można go wystawić?

Pozdrawiam
 
 
drozd 
Znawca


Wiek: 51
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 14:52   

W literach, w papierowym oryginale faktycznie nie widać żółtego, ale jak je mierzyłem to był na poziomie 65-68. Nie mogę wystawić pdf-a co poszedł do drukarni, bo waży 6 MB, a na Forum limit jest 2 MB... Spróbuję pchnąć plik na PW. He he he, a zaczęło się od tego, że chciałem uzyskać porządny czerwony. Niestety, wciąż nie wiem jak to zrobić (nie doszukałem się w Readerze osadzania profili, żeby zamiast buraczka widzieć w pdf-ie ten porządny red), ale chociaż wiem - dzięki koledzy! - że czerwony tam jest! Wychodzi więc chyba na to, że znika za sprawą p. Mietka.

PS 1. na PW też jest limit załącznika 2 MB. Odezwę się przez e-maila.
PS 2. teraz mnie oświeciło - no jasne, że w składowych czerwonego jest Yellow!!!! Za dużo nad tym już główkuję i sam się zapętliłem... sorka za zamieszanie, ale przy okazji skorzystam z fachowych ocen efektu finalnego - czyli wydruku (z nieszczęsnym buraczkowym lub ceglanym kolorem, od którego się wszystko zaczęło).
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 15:02   

Kolory na wydruku sprawdzisz pod dobra lupka, bedziesz widzial kropki w roznych kolorach, i bedziesz wiedzial czy ten 86 black byl skladany z kilku kolorow czy nie. Podobnie wartosci mozna sprawdzic pod lupka po tym jak sie uklada wzor i gestosc, ale to doswiadczony drukarz moze zrobic.
pozdr.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 16:41   

Dla nie mających Acrobata, polecam wątek na pl.comp.dtp:

https://groups.google.com/group/pl.comp.dtp/browse_thread/thread/d2903e593ae4c027?hl=pl#

Pozdrawiam
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 17:56   

drozd napisał/a:
/.../Niestety, wciąż nie wiem jak to zrobić (nie doszukałem się w Readerze osadzania profili/.../

W Readerze może tego nie być, jest na pewno w pełnej wersji:
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 14 Czerwiec 2011, 21:34   

Jedno male spostrzezenie do tego watku. Standard pdf/x-3 potrafi przenosic profile, a Adobe Reader jest w stanie je odczytac, (obok nazwy profilu, widac tez roznice w odcieniu kolorow o jednakowych wartosciach procentowych, a rozniacych sie tylko profilem w takim pdfie wyswietlonym w Adobe Reader.) Natomiast nie wiem na ile jest to precyzyjne wyswietlanie, musialby to ktos sprawdzic posiadajacy Acrobata Pro i Readera - porownujac.
Moze tez byc tak, ze w samym Corelu tez nie masz odpowiedniego profilu monitora tylko np. ogolny, a to juz bedzie wplywac na wyswietlanie. Wiec tak do konca nie wiadomo gdzie jest powod. (Adobe czy Corel) Czerwony o ktorym tu mowa jest ostrym kolorem, ale jezyk opisowy nie wystarczy aby go dokladnie okreslic.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 15