Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: s-p-i-n
15 Marzec 2012, 12:20
#PROSTE# PRACA SEMESTRALNA
Autor Wiadomość
DawidOs
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Mielno
Wysłany: 13 Marzec 2012, 05:22   #PROSTE# PRACA SEMESTRALNA

gg: 38534031 CI CO CHCĄ SIE PODJĄĆ PROSZĘ O KONTAKT

Praca kontrolna w tym semestrze polega na opracowaniu graficznym,
w programie CorelDRAW, reklam dla wymyślonej przez słuchacza firmy.
Zadania do wykonania przez słuchacza:
- wymyślenie i opracowanie graficzne niepowtarzalnego loga firmy,
- opracowanie graficzne dwustronnej wizytówki firmy (wymiary 8 x 5 cm),
- opracowanie graficzne dużej zewnętrznej reklamy tej firmy (np. typu baner) – wymiary 1 x 6 m,
- opracowanie ulotki reklamowej formatu A6 lub A5.
Wszystkie te projekty powinny mieć zbliżoną kolorystykę i wspólne hasło przewodnie wymyślonej firmy.
Podczas tworzenia tych projektów słuchacz powinien zastosować zaawansowane funkcje programu CorelDRAW (efekty specjalne, zaawansowane formatowanie tekstu, narzędzia kształtowania itp.).
Pracę słuchacze oddają w formie elektronicznej (np. na płycie CD) oraz jako wydruki poszczególnych projektów wraz z podpiętą kartą pracy kontrolnej.
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 13 Marzec 2012, 08:05   

Nie bardzo rozumiem, to ma być odrobienie lekcji za kogoś czy praca na zlecenie odpłatna??? :roll:
 
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Marzec 2012, 10:05   

Od tysiaczka w górę.
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 13 Marzec 2012, 13:55   

Rozbraja mnie tytuł tematu "#Proste#..." - to dlaczego kolega sam tego nie zrobi? ;-)
 
 
DawidOs
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Mielno
Wysłany: 13 Marzec 2012, 15:38   

Oczywiście ,że odpłatnie przecież jest to dział ,,Zlecę,, a nie ,,Robienie za darmo,,
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Marzec 2012, 15:44   

W takim razie moja oferta jest aktualna.
Zapraszam na link w stopce.

EDIT:

Koleś zaoferował 20zł... powinno się takie wątki kasować po prostu.
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 13 Marzec 2012, 17:26   

Chciałem zabrać głos, ale już nie muszę... :-P
 
 
Martha 
Praktyk


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Pomorze
Wysłany: 13 Marzec 2012, 21:38   

Sponsi napisał/a:

Koleś zaoferował 20zł... powinno się takie wątki kasować po prostu.

Chyba się MU zero zablokowało i tylko jedno wybiło :mrgreen:
 
 
miszcz301 
Profesjonalista



Wersja CorelDRAW: 9
Pomógł: 47 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 457
Skąd: gorzów
Wysłany: 13 Marzec 2012, 21:42   

Sponsi napisał/a:
powinno się takie wątki kasować po prostu.


a ja bym wysłał do profesora :mrgreen:
 
 
D.K. 
Doradca


Pomógł: 10 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 110
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Marzec 2012, 22:28   

Dlaczego nie?
Niepowtarzalne logo firmy - od 500 zł
dwustronna wizytówka - od 80 zł
duża zewnętrzna reklama 100 x 600 cm - od 250 zł
ulotka A5, A6 - od 120 zł

Chcesz taniej to wbij na ZPN, lub oferię, może ktoś za piwo zrobi...
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 13 Marzec 2012, 22:30   

logo i wizytówkę masz za free - resztę kombinuj dalej




 
 
DawidOs
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Mielno
Wysłany: 13 Marzec 2012, 22:45   

Jak wam się nie podoba to wyjdźcie na ulice i poszukajcie 20zł chodziaż dawno nie znalazłem i wy też pewnie nie, albo poproście kogoś o 2zł na ulicy i też pewnie wam nikt nie da.
Jak nie chcecie 20zł to życzę powodzenia w szukaniu milionowych kontraktów na robienie grafiki
Może któryś z was kupi sobie na końcu wyspę z palmą i z willą i z całym plemieniem na dodatek żeby was wachlowali .

Tymbardziej że, nie żądam super projektu (jestem osobą prywatną nie firmą która chce was oskrobać) ,ma być tylko zaliczone.
 
 
DawidOs
Początkujący


Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 4
Skąd: Mielno
Wysłany: 13 Marzec 2012, 22:49   

Dzięki za oferię jak możecie polecić więcej takich stron to będe wdzięczny
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Marzec 2012, 23:41   

Ludzie, ale o co Wam chodzi?
Ja bym się tego za stówę nie podjął, ale dlaczego jak ktoś mający kupę czasu i nie mający pieniędzy nie mógłby tego zrobić? Jest wolny rynek, jest wolność przy podejmowaniu decyzji.
Raczej nie zgłosił się zapewne nikt "poważny" (że tak napiszę) - zapewne to ktoś, kto ściągnął Corela z jakiegoś torrenta, na forum przeczytał parę postów i umie od biedy edytować krzywe Bezziera. No i niech to robi - mi osobiście to nie przeszkadza.
A dlaczego? Bardzo proste: byłem i jestem na tym "rynku" już kilkanaście lat, sam się wszystkiego uczyłem, sam płaciłem za błędy które przyszło mi popełnić, sam musiałem klientów szukać. Przeżyłem, nabrałem doświadczenia, nauczyłem się podchodzić do takich "wypadków" z pewnej perspektywy. Jeszcze parę lat temu tzw. "DTP designer" był rzadkim okazem, fachowcem cenionym za swoją wiedzę i doświadczenie - zmieniło się to diametralnie po masowym dostępie do internetu, gdzie każdy mógł poczytać poradniki i piernikiem zostać "fachowcem" ;). Sam zresztą takie poradniki pisałem od czasu do czasu i co najciekawsze - wcale tego nie żałuję!
Znacie zapewne takie przysłowie "Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść", prawda? Nie będę się zagłębiał w szczegóły, ale właśnie taki gwałtowny "wylew" tzw. "grafików" zapewnił mi pracę :D. Często więcej kasy biorę od klienta który się "sparzył" za przerobienie pracy niż za jej zrobienie, co mi bardzo odpowiada. Ba!!! nierzadko są to tzw. agencje, które pliku do druku przygotować nie potrafią :D.

A tak na marginesie to macie Panie/Panowie dosyć wybiórcze poczucie dystansu - wystarczy porównać ten dział do "Pomóż mi wykonać rysunek" - skala inna, więc podejście do tematu też? Jak narysuję jedno kółeczko to nie ma sprawy, ale jak mam ich zrobić sto to już coś innego? A jak pomogę ukraść złotówkę to inaczej niż stówę? Za złotówkę dodacie "pomógł" a za stówkę okrzykniecie złodziejem?
:mrgreen:
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Marzec 2012, 08:11   

Sorry Malutki, ale chyba nie wiesz o czym piszesz.
Do DawidOsa to też będzie, bo takie bzdury to można na forum licealistów wypisywać, a nie na forum Corela.

To jest po prostu nieekonomiczne. Dlatego np. za 20zł nikt nie przygotuje do matury, nie odmaluje mieszkania, nie zrobi przeglądu auta. Po prostu nie i koniec. A dlaczego, to chyba wiadomo. Dlaczego co rusz trzeba takie podstawy ludziom tłumaczyć? A jak idziesz do sklepu to poprosisz panią, żeby zamiast 100zł za zakupy wzięła 20zł? No bo to tylko chlebek, jakaś kiełbasa, jakieś coś tam... no sorry, ale takie durnoctwa trzeba edukować.

Chce gimnazjalistę czy licealistę albo jakiegoś desperata, który co najwyżej pójdzie z torbami robiąc fuchy za grosze - już zostały zasugerowane rozwiązania.

Wolny rynek właśnie nam pozwala napisać co o pracy za 20zł myślimy.
Skończmy takie właśnie pie....nie w tym kraju, bo m.in. przez to ludzie się przyzwyczaili do "cudów za stówę" czy inne chore sytuacje. Tępić takie "oferty"! A nie podoba się, że drogo, że jak to tak - to na ulicę wyjść, że podatki wysokie, że ceny wysokie. Drugie rozwiązanie to wyższy zarobek, bo podobno mamy równać do Zachodu. Nie widzę Niemca, który za niecałe 4 euro robi to, co było wyżej na liście. A dlaczego Polak ma być murzynem?
A skoro to "tylko" taka a taka robota, to niech autor sam zrobi, albo niech zrobi cwaniak, który szkaluje ludzi szanujących swój czas i umiejętności, Malutki - droga wolna. Rób, zarabiaj 20zł. Do dzieła!

W ogóle to jest praca na zaliczenie jakaś. Wiesz ile kosztuje np. napisanie pracy w ekonomii, czy innych dziedzinach?
Nie, nie 20zł.
Tu jeszcze dochodzi wątek taki, że gościu idzie na jakiś gówniany kurs - nie oceniam, ale pewnie tak jest - nic nie kuma albo nie chodzi na niego, a potem przychodzi tu i za 20zł szuka idioty, który mu zrobi laskę. BŁAGAM trochę mózgu ludzie, jak nie od takich oferentów, to chociaż od współ-forumowiczów.

Nie do nas ta gadka o tym, że co tam marudzimy i że oja, 20zł do zarobienia... sorry, ten etap przechodziłem jakoś podczas wczesnych lat studiów.

Aż mnie poniosło trochę tak, heh.

EDIT:
A jest jeszcze dodatkowe niebezpieczeństwo, też dodające to dziadostwa ogólnego.
Gościu robi kurs, dookoła wszyscy mu pomagają jakoś go zaliczyć,
potem taki gościu idzie do pracy za 1500 brutto i trzepie wizytówki, bannery za "20zł".
Denne, żenującej jakości, ale jednak kupa prymitywnych "byznesmenów" na to idzie.
Część z nich wraca do ludzi, którzy coś potrafią i w końcu zarabiamy swoje (po męczarniach, że "to nie będzie kosztować 20zł" i tłumaczeniu dlaczego), ale jednak grom tego, co widać na ulicach to takie właśnie dno. I mamy niską jakość na ulicach, stawki idą w dół, wszystko gorzej, wszystko na dno. Zamiast równać do Zachodu, równamy do Kazachstanu (choć ten już rzekomo nas wyprzedza w informatyzacji administracji). I to jest Polski biznes właśnie. Tak rujnujemy kraj. Marną jakością i podejściem typu "jakoś tam będzie".
 
 
gleba 
Fachowiec
gleba


Pomogła: 9 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 23 Kwi 2007
Posty: 265
Skąd: SPA Nałęczów
Wysłany: 14 Marzec 2012, 08:51   

Sponsi jestem całym sercem za Tobą, jesli sami nie zrobimy z tym porządku to kto??? Branża upada na pysk wiekszość kielntów ma w doopie dobre projekty które kosztują bo są zbadziwieni przez takich gości którzy ceny zniżają na maxa. Nikt się nie zastanawia że trzeba zapłacić za lokal, ZUS, .... kupić nowszy sprzęt, legalne programy. Nie wspomnę że wieloletnia nauka kosztuje. Dla mnie to jakieś totalne kuriozum. jak ide do lekarza to muszę wybecelować 100 za wizytę i nie potarguję się. Gonić takich klientów niech sami robia za 2 dychy.
ps. jestem ciekawa czy jak koleś pojdzie do pracy to zaakceptuje 800 zł pensji i będzie tyrał 15 godzin dziennie z uśmiechem na ustach.
 
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 14 Marzec 2012, 08:57   

Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisał Sponsi. Przykład z mojego życia. Polecono mnie gościowi, który otwierał biznes turystyczny, jakieś apartamentowce nad ciepłym morzem. Do zrobienia strona + mechanizm do obsługi rezerwacji do tego CMS + okrojone CI. Pogadaliśmy sobie ustaliliśmy ramy prac podałam cenę 4 cyfrową, a on zrobił na mnie wielkie oczy i mówi, że drogo. Po jakimś czasie spotkałam się z osobą, która mnie poleciła i słyszę od niej z lekkim politowaniem w głosie: "wiesz, trochę dużo powiedziałaś... student zrobi to za 800zł". Co więcej osoba, która mnie poleciła ma styczność z promocją, reklamą itd. Operator programu graficznego to nie to samo co grafik a już z pewnością nie to samo co artysta plastyk. Tylko ci, co zamawiają takie usługi nie widzą żadnej różnicy.

..ech..
 
 
miszcz301 
Profesjonalista



Wersja CorelDRAW: 9
Pomógł: 47 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 457
Skąd: gorzów
Wysłany: 14 Marzec 2012, 11:24   

DawidOs napisał/a:
Jak nie chcecie 20zł to życzę powodzenia


jak Ty chcesz to za 20 zł,

to moze poszukaj pomocy na wspomnianej ulicy, moze ktos Ci narysuje na szkle...

albo bierz sie za nauke
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 14 Marzec 2012, 11:51   

D.K. napisał/a:
(...) Niepowtarzalne logo firmy - od 500 zł (...)


A powtarzalne to za ile? Będzie rabat? ;-)

DawidOs, ja się nie martwię, że jesteś totalnym ignorantem i nie martwię się również o rynek.
Martwi mnie jedynie fakt, iż jesteś pospolitym cwaniakiem. Dajesz po prostu bardzo zły przykład.

Jednak z drugiej strony wiem, że karma i tak Ci wszystko wyrówna. Kiedyś nauczysz się sprawiedliwości.
Nie w tym wcieleniu to w następnym, tudzież w kolejnej setce... :-P
 
 
drozd 
Znawca


Wiek: 52
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 156
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 14 Marzec 2012, 23:20   

20 złotych? no bez jaj... zamknijcie ten wątek ;-)
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Marzec 2012, 00:14   

Sponsi napisał/a:
Sorry Malutki, ale chyba nie wiesz o czym piszesz.


Raczej wiem, byłem trzeźwy jak to pisałem :)
Tak z ciekawości (nie z przekory) zapytam Cię co jest niejasne w moim poście? Albo do której części masz zastrzeżenia? Pewnie inaczej odbieramy rzeczywistość, ale naprawdę bardzo chętnie się dowiem co takiego tam było, że posądzasz mnie o totalną niewiedzę czy też może ignorancję?

Wal prosto z mostu, ja nie jestem z tych co się obrażają za byle co :).
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 15 Marzec 2012, 08:38   

Bida spowodowała, że jesteśmy bodaj jedynym krajem w którym wszyscy znają się na wszystkim. Taki pracownik na zachodzie jest jak wygrana w Lotto, wszystko zrobi, lepiej albo gorzej ale zrobi. Za chwilę rząd zlikwiduje koncesje na całą masę zawodów i taksówką będzie nas woził gość, który wczoraj przyjechał do dużego miasta i zna jedną jego ulicę, ale ma GPS-a, młynarz uszyje buty, itd., itp. Trzeba mieć nadzieję, że domy będą projektowali architekci, a leczeniem zajmowali się lekarze. Wykształcenie daje możliwości, ale nie gwarantuje przyzwoitości w wykonywaniu zawodu. Ilu pacjentów przez głupotę, niestaranność panów z dyplomami w kieszeniach leży na cmentarzach, ile ofiar głupich urzędników rozstało się z majątkami na które harowali całe życie?
W tej sprawie nieistotne jest to ile ktoś chce zapłacić za pracę. Jak ktoś ma w domu głodne dzieci, to zrobi robotę za 20 zł i głupi ten co się temu dziwi.
Cena jest w tym wszystkim nieistotna. Najgorsze jest to, że ktoś jest zwyczajnym leserem, namawia innych do oszustwa i zupełnie się tego nie wstydzi.
Nie zmienicie świata, zawsze w internecie znajdzie się ktoś kto zrobi wizytówki po 2 gr i sprzeda baner po 10 zł za metr. Ci którzy swoją robotę robią porządnie przetrwają, bo poważny klient nie traktuje poważnie ofert za 20 zł, a specjalista od robienia roboty za free, prędzej czy później będzie musiał wezwać serwis do chińskiej drukarki albo zapłacić jakiś rachunek.
I tak dobrze, że nie chce faktury :-)
Dżuma, nie rób sobie jaj, przecież człowiek napisał, że mają być użyte wszystkie wodotryski Corela, a Ty co wyprodukowałeś? :-)
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Marzec 2012, 09:02   

Malutki chyba wystarczy tego, co napisałem. Szkoda czasu na więcej.
 
 
studio_l4
Początkujący


Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 15
Skąd: polska
Wysłany: 15 Marzec 2012, 12:15   

NIE BĘDĘ ROBIŁ ZA DARMO
ZA 20 ZŁ TO JA BYM Z ŁÓŻKA NIE WSTAŁ !!!
JAK ŻEŚ JELEN TO RÓB :evil: ZA 3 ZŁ ALE TO PRZEZ TAKICH JAK TY SIĘ RYNEK PSUJE BO TY ZAPŁACISZ KOMUŚ 20 ZŁ ZA PRACE A TY SKASUJESZ ZA NIĄ 1000 ZŁ TY O..E
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13