Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo przedszkola.
Autor Wiadomość
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 28 Marzec 2012, 12:10   

Uczę się, jak kiedyś w szkole...sumiennie:)

I dołączam następna moją propozycje. A jednak nie mogę (Przekroczyłeś maksymalny limit uploadu 8 MB)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Marzec 2012, 12:18   

Zapisuj w PDF lub CDR będą mniejsze . Jeśli zapisujesz w innych rozszerzeniach zmniejszaj pliki tak żeby były czytelne równocześnie jak najlżejsze.
Te które zamieściłeś zmniejsz i zainstaluj jeszcze raz ,będziesz mógł pokazać następne projekty.
Zamieniłem źle się kojarzącego bączka na klocki .
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 28 Marzec 2012, 18:03   

Bardzo fajne logo z tymi klockami. Troche bym przerobił. Jeśli oczywiście pozwolisz to chętnie
pomysł bym zgarnął.

Mój następny pomysł.
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28 Marzec 2012, 19:34   

Gurung napisał/a:
Bardzo fajne logo z tymi klockami. Troche bym przerobił. Jeśli oczywiście pozwolisz to chętnie
pomysł bym zgarnął.

Mój następny pomysł.

Daje Ci wszystkie prawa łącznie z autorskimi do tego projektu . PDF jest zapisany w wektorach wystarczy otworzyć go w CorelDraw ,darmowym Inscape lub innym programie wektorowym i można zmieniać kolory detale itp.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Marzec 2012, 22:50   

Te gwiazdki nie są złe, tylko po kiego grzyba napis w półkole?
Wyłącz schizę i zrób to, o czym pisałem - Google.pl i szukaj poradników do projektowania.

Tekst o tym, że inne przedszkola mają dno mnie zmiażdżył... właśnie przez takie podejście mamy świadomość brandingu w tym kraju na poziomie szkoły podstawowej. Tępactwo decyzyjnych osób w takich placówkach po prostu dobija. I tak szczerze, to w sumie jak zrobisz coś dobrego, to nie wygrasz... wygra jakieś gówno, gdzie będzie napaćkane bzdur, literki będą takie superowo wypasione i w ogóle im bardziej bezmyślnie, tym lepiej... echhh te polskie placówki...
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 28 Marzec 2012, 23:02   

Sponsi, to zjawisko się nawet nazywa. Nazywa się przedszkole graficzne. :-P

Myślę jednak, że wyciągasz zbyt ciężkie działa...
Kilka, oczojebnych znaczków, które napotkasz w przestrzeni publicznej krzywdy Ci wielkiej nie wyrządzi,
a co się ich autorzy, jako zwycięzcy konkursów, jak tutejszy nacieszą, tego nikt im nie odbierze... ;-)

Wiosna przyszła!
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Marzec 2012, 07:04   

LogoPedant to na bazie doświadczenia na Pomorzu, od 7-tysięcznej miejscowości przez 90-tys, 120-tys, po Trójmiasto. Niestety, jest źle. Za dużo przypadków typu "synek zrobił, to taki zdolny chłopak..."

Przykład z Gdańska, niedaleko mnie:
http://motylek-ogrodek-pr...iany/Witam.html
http://motylek.edu.pl/

"logo" i webdesign - miazga totalna. Nie szło nie zauważyć ohydnego bannera przy placówce.
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 29 Marzec 2012, 11:50   

No wiem, wiem, tyle, że wrzodów dostaniesz... Świat estetami nie stoi, jeno synkami zdolnymi. ;-)
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 29 Marzec 2012, 15:36   

...ale dyskusja się stworzyła.
A ja mozolnie uczę się i tworze. Może przyjdzie czas, że powiecie coś lepszego na temat moich "rysuneczków".
Dzisiaj przyszło mi coś do głowy i właśnie chce Wam to pokazać...tylko że coś mi tutaj brakuje a nie wiem co:)
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 29 Marzec 2012, 17:24   

Gurung, smutne to dziecko. Uwięzione takie. Wygląda, jakby siedziało w czyimś, za przeproszeniem tyłku. ;-)

Skoro już idziesz w kierunku wykorzystania liternictwa, to uczep się cyfry "4". Można z tego wydobyć jakąś postać,
tudzież bocianie nogi (układ), he, he...
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Marzec 2012, 18:27   

Oja, rzeczywiście - jak logo jakiegoś hospicjum albo coś.
I nie przycinaj "P" w podpisie... bo wzrok nie doczytuje tego P z pseudosygnetu...
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 29 Marzec 2012, 21:04   

Dawno tak się nie uśmiałem po przeczytaniu waszych opinii. Oczywiście macie 100% racje.
Jeszcze jeden pomysł przedstawiam.
A moja żona po przeczytaniu powiedziała, że lepiej żebym zajął się składaniem komputerów niż grafiką. Może i ma racje. Brakuje mi chyba zmysłu artystycznego. A widzę, że nie wystarczą tylko umiejętności obsługiwania programem.
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gmikepl
Bywalec


Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marzec 2012, 22:20   

Myślę, że ta ostatnia propozycja z rączkami zaczyna nabierać tego czegoś. Jednak czcionka w postaci TNR jest całkowitym chybieniem. Jest za poważna i urzędowa. Postaraj siędobrać czcionkę która kojarzy się z dzieciakami.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Marzec 2012, 07:22   

Tylko nie Comic Sans ;;; )

ale tych rączek jest za dużo... i za bardzo rozrzucone, to się nie będzie dobrze skalować.

Ja po raz kolejny zalecam przeczytanie tutoriali na temat projektowania logo. Bo tu się prawie nic kupy nie trzyma, nie ma idei, przekazu - może zamiast siadać do programu graficznego z zamiarem zrobienia "czegoś", warto najpierw 2-3 dni pomyśleć CO chcesz zrobić, potem porysować ołówkiem na kartce i dopiero starać się coś zrobić na kompie.

Nie zaczynaj od d...y strony, bo to się nie uda...
 
 
roland 



Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 607
Skąd: Opole
Wysłany: 30 Marzec 2012, 09:25   

Sponsi napisał/a:
ale tych rączek jest za dużo
- zgadzam się. Jeżeli już zostać przy rączkach, to można by zrobić jedną dużą rękę skierowaną w dół i dwie mniejsze "wyciągające" się ku górnej. Ot taki przekaz, że duża osoba pomaga mniejszym.
Poniżej taki szkic na szybko - do dalszej dyskusji.

raczki.png
Pobierz Plik ściągnięto 450 raz(y) 10.71 KB

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 30 Marzec 2012, 11:46   

Osobiście szukałbym przesłania bardziej radosnego (kolorowego ) czytelnego także dla dziecka.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 1 Kwiecień 2012, 19:47   

Gurung napisał/a:
A moja żona po przeczytaniu powiedziała, że lepiej żebym zajął się składaniem komputerów niż grafiką. Może i ma racje. Brakuje mi chyba zmysłu artystycznego. A widzę, że nie wystarczą tylko umiejętności obsługiwania programem.

Nie zniechęcaj się początki bywają trudne .Masz jeszcze trochę czasu ,chyba do maja o ile dobrze pamiętam . Możesz także liczyć na pomoc i podpowiedzi z naszej strony .

Na zachętę dołączam nową propozycje .
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 2 Kwiecień 2012, 23:29   

Po rozmowie z Panią dyrektor zostałem poinformowany, że logo ma wyglądać też dobrze w kolorze czarno-białym. I dobrze jak by zawierało przesłanie: Ruch i zabawa otwierają serce i umysł.

Popracowałem trochę przez weekend i wyszło mi tak:);
Z raczkami poprawiłem, mam nadzieje że na lepsze.
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 12:51   

Jeśli trzymać się kurczowo łapek to dobry kierunek tylko co mają oznaczać kolory? Gdyby nie reklama Heyah zaproponowałbym kolorowe plamy niczym na palecie ( malujące dzieci ) ,niestety konkurencja była trochę szybsza . Co do reszty trzeba popracować .
 
 
gmikepl
Bywalec


Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Kwiecień 2012, 12:08   

Z nowu lipka. Łapki mają nieregularny kontur. Wchodzą na siebie, a przy kolorach czarnobialych i małych rozmiarach mogą się zlewać. Może skonstruuj skaczące na skakance dziecko a pod spodem lub obok napis
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwiecień 2012, 12:51   

Kolejny, zamęczony koń...

...chociaż Pani Dajrektor kumata, jednak nie powinna się szczypać i mówić wprost o czakrach, a nie sercu i umyśle. ;-)
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 6 Kwiecień 2012, 22:50   

Propozycja poprawiona z rączkami. Mam nadzieje że w dobrym kierunku idę:)
Ostatnio zmieniony przez Gurung 23 Czerwiec 2012, 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Kwiecień 2012, 23:10   

Typografia do zmiany, totalnie nieczytelne, nawet bez skalowania.
Łapy z tym dziwnym czymś... no nie wiem, co to ma znaczyć niby?

Ja powtórzę po raz n-ty... usiąść i zastanowić się nad IDEĄ jakąś (nie mylić z Orange).
Bo tu nie ma idei, koncepcji, dlaczego, po co, co ma oznaczać, co wyrażać itd.

To tak, jakbym usiadł i miał zaprojektować markę odzieżową, tak z głowy. To tak się nie da, trzeba ideologii.
 
 
Gurung 
Bywalec
Gurung


Wersja CorelDRAW: 11
Wiek: 49
Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 26
Skąd: Piła
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 00:05   

No i koń zdechł...
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Kwiecień 2012, 11:05   

Jeśli upierasz się przy łapkach to może klaszczące w literze P . (Coś moja klawiatura zaczyna połykać literki chyba domaga się nowych baterii )

Logoaa.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 136 raz(y) 12.43 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: