Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
logo konkol
Autor Wiadomość
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 15 Maj 2012, 23:52   logo konkol

Logo dla ubojni drobiu :)
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Maj 2012, 01:04   

"Konkol"?
Może lepiej "Kurkill" że już o "Koko-koko kurki spoko" nie wspomnę :D
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Maj 2012, 09:18   

Nazwa z góry narzucona ..... a co do koko to przerobie ten projekt na "koko koko euro spoko" - taki mały plan na koszulki - zobaczymy co jeszcze z tego wyjdzie :D
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Maj 2012, 09:45   

jaka koko ucieszona, że na humanitarną rzeź idzie ;-)
bardzo fajny rysunek
pozdrawiam
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2012, 12:57   

http://marek-kryda.blog.e...zwierzat-to,929
http://www.youtube.com/wa...d&v=gHepWyDV0Xw

Jakim trzeba być nieczułym człowiekiem, żeby obóz zagłady dla zwierząt, sygnować uśmiechniętą kurą?

"Gratuluję" wrażliwości doktora Mengele...
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2012, 12:59   

DzumA - 78 napisał/a:
[...] humanitarną rzeź [...]


To oksymoron. W rodzaju mądrej głupoty, tudzież głupiej mądrości...
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Maj 2012, 14:31   

Szczerze mówiąc podczas projektowania logo przeszło mi przez myśl żeby w realistyczny sposób przedstawić sprawę :) Jednak szybko stwierdziłem iż czas, który poświęcę na projekt pójdzie na marne... nie mówiąc o reakcji klienta :) W rezultacie przyjąłem "strategię" McDonald's (wszystko jest świeże, smaczne, przyjazne ludziom i ogólnie jest zajebiście)
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 16 Maj 2012, 14:52   

Pocieszam się myślą, że zwierzęta nijakiej świadomości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zrozpaczonych istot na świecie.

wystarczy, że LOGO cierpi za miliony...
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2012, 15:01   

Widzę, że element wyparcia działa skutecznie. Spoko. Odrobicie w innym wcieleniu.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Maj 2012, 15:08   

LogoPedant, człowiek bez grzechu a może tylko wegetarianin ;>
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2012, 15:34   

Jestem weganinem, jeżeli koniecznie chcesz mnie zaszufladkować.
 
 
smigalski 
Bywalec
Nowicjusz


Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 22
Skąd: Kutno
Wysłany: 16 Maj 2012, 16:01   

gogman, Super wykonanie, mi się podoba bardzo:)
Jakieś tutoriale mógłbyś zrobić w wolnej chwili, bo talent i umiejętności kipią !!
Zazdroszczę kreatywności:)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Maj 2012, 17:56   

LogoPedant, chodzi o to że Twoje poglądy na temat produktów zwierzęcych nie powinny negatywnie poruszać mojej bądź innej osoby tylko dlatego że "koko" się uśmiecha. Jeżeli poczułeś się urażony tym projektem to sorry... ;]

Ps. dziękuję za opinie
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2012, 18:49   

Moja uraza, bądź jej brak nie ma żadnego znaczenia dla zwierząt, bo to one są krzywdzone.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Maj 2012, 21:03   

One są krzywdzone ale nie ja im tą krzywdę robię więc nie mi wysłuchiwać Twoich obelg w moją stronę.
Ogólnie to Cię kumam ale postaraj się czasami poruszyć temat troszkę inaczej... bo Ty naprawdę potrafisz walić kule w łeb bez namysłu.
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2012, 21:59   

gogman

Obelgi? Kule w łeb? Bez namysłu? Gdzie? Wskaż paluszkiem, proszę.

Nieodpowiedzialne projektowanie, na przykład dla branży mięsnej lub innej, związanej z brakiem empatii jest podtrzymywaniem obecnego stanu rzeczy (czytaj: ogólnego przyzwolenia na okrucieństwo).

Projektując uśmiechnięte zwierzę, jako symbol firmy, w której dokonuje się uboju, dokładasz swoją cegiełkę do tego okrucieństwa, zafałszowując całkowicie rzeczywistość.

Nie zamierzam Cię (ani nikogo innego) przekonywać do niejedzenia mięsa (choć chętnie bym widział takie zmiany w ludziach),
a jedynie chcę zwrócić uwagę na czyny, które mają wpływ na życie zwierząt.

Etyka się kłania. Zawodowa choćby...
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Maj 2012, 23:25   

Widzę że nasze rozmowy stają się już normą na tym forum.
Palcem nie będę pokazywał ale po prostu sobie nie życzę żebyś mnie określał jako nieczuły, gratulował mi wrażliwości doktora Mengele i pisał że moje czyny odrobię w innym wcieleniu.
I to tylko dlatego że mój projekt naruszył Twój światopogląd. Po prostu nie uprawnia Cię to do tego...
Jak już wspomniałem wcześniej - rozmowę można zacząć całkiem inaczej, chociażby dla rozpoczęcia samej dyskusji na określony temat - Ty niestety walisz kule w łeb - czyli od razu atak... jak taki tatuś z patologicznej rodzinki, którego wszystko wkurwia dookoła bo nie jest po jego myśli.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2012, 01:05   

A ja wpieprzam wszystko co lata, pływa, chodzi i nawet to co na drzewo spieprza ;)
I wali mnie to czy ktoś tylko szczaw uznaje za pokarm, czy też nie jada wieprzowiny - nie zamierzam z tego robić problemu bo dopóki taki ktoś nie zabroni mi jeść na przykład jagnięciny czy też grilla sobie w weekend zrobić i nie nakaże wsuwać tylko buraków to mnie nie dotyczy. Nawet jak z tego powodu "mordowane" są krewetki czy inne pterodaktyle!

A "uśmiechnięty" kurczak na pewno jest lepszy w odbiorze niż jakiś skwaśniały na przykład...
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 17 Maj 2012, 02:59   

Moi drodzy wrzucam projekt koszulki "Koko euro spoko" w oddzielnym dziale opinie mile widziane.
Pozdro
 
 
LogoPedant
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2012, 12:30   

gogman, bardziej mnie obchodzi cierpienie zwierząt, aniżeli Twoja, przestrzelona głowa. Pożal się gdzie indziej. Ciekawe jakbyś skomlał, gdybyś był krową karmioną na siłę sterydami i antybiotykami, regularnie gwałconą i dojoną do wyczerpania z ropiejącymi wymionami, której odbiera się dziecko zaraz po urodzeniu, a kiedy przestaje być przydatna, wysyła się na rzeź. I to tylko dlatego, że człowiekowi chce się mleka i mięsa... Ogarnij się Waść.

No, ale cóż? Lepiej odwrócić uwagę od braku rozwagi we własnym projekcie, odsyłając do innego, traktującego przecież o rozrywce. Ludzie to w ogóle wolą igrzyska od prawdy. Żałosne to jest...

Malutki, dopóki człowiek nie nabierze szacunku dla wszystkiego co żyje, dopóty na świecie będzie dominować cierpienie. Dokładasz się do tego mocno, tylko nie wiem czy cokolwiek pojmujesz z tego, co piszę, skoro "mordowanie" ujmujesz w cudzysłów, jakby nim nie było. Jakąkolwiek zastosujesz sztuczkę, aby wyprzeć ze swojej świadomości fakt, iż jesteś mordercą zwierząt, to nic nie pomoże, bo prawda wróci jak bumerang. Prędzej czy później...

Wszystko co żyje ma świadomość i odczuwa. Umiesz to chociaż zaakceptować?

-----------------------------

Od 0:15:30 - http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM Człowiek! To brzmi dumnie! Człowiek to najgorsze bydlę na tej planecie. Amen.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Maj 2012, 22:23   

Nie, nigdy nie nabiorę szacunku na przykład dla nekrofilów, pedałów, złodziei czy chociażby komarów. LogoPedant - ja Ci nie zabraniam ich szanować, podziwiać czy nawet nawet ubóstwiać - chociaż według mnie byłoby to chore.
Ty natomiast nie powinieneś nazywać mnie "mordercą" z tego powodu, że przed Wigilią Bożego Narodzenia dam w łeb karpiowi (chociaż prawdę mówiąc jemy łososia), żeby razem z innymi "mordercami" po takiej kolacji wspólnie pośpiewać kolędy...
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 30 Maj 2012, 19:33   

Bardzo ciekawą dyskusję przegapiłem.
Starannie wykonany rysunek moim zdaniem ma mało wspólnego z czymś co nazywamy logo, może w bardziej ascetycznej wersji?
Nie wiem jakie wrażenia mają inni ale mnie ta kompozycja wydaje się do d..y, nie ma w tym żadnego ładu i porządku, ale ja się na tym słabo znam, to być może nie mam racji?
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 31 Maj 2012, 21:05   

Taaa... odbywała się w bardzo pokojowej atmosferze, trza było hełm i tarczę unieść machając na oślep toporem :)
chezare, tu się z Tobą zgodzę że logo nieco prościej powinno wyglądać.
No ale życie staje się czasami bardzo ciężkie jak logo tworzy się dla znajomego, który podłapał klienta a rozmowę na temat logo prowadził z osoba totalnie nie kompetentną (sekretarką), która widziała wszystko w kolorach tęczy, biegających koników, kurczaczków itp. Krótko mówiąc wytyczne na temat logo były sponiewierane jak jej wizja.
Podjąłem się a co tam... z corelem na bakier jestem więc dobrze mi zrobi taka przygoda.
Logo zostało odrzucone - powód za bardzo podobne do tego logo http://www.mielewczyk.pl/ :D Ale to jest jeszcze nic - otrzymałem od Pani zdjęcie przedstawiające "kowboja, który trzyma uwięzionego na lasso koguta wielkości tego kowboja" z prośbą żeby zmienić napis "KONKOL" i wkomponować jakoś to zdjęcie. Co mi zostało jak nie zbunkrować się i poczekać aż burza przejdzie :D Tak więc w zaciszu "grubych murów" przekształciłem logo KONKOL na KOKO EURO SPOKO i czas, który straciłem, spieniężyć w postaci koszulek z nadrukiem.
Ps. Co do kompozycji to jest do dupy - zgadzam się bez bicia (poprawiona w projekcie KOKO) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: